Pasek menu i puste menu prawym przyciskiem myszy


19

Więc po dłuższej pracy na moim Macbooku. Menu zaczną się wygaszać.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kliknij prawym przyciskiem myszy Chrome w doku:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pasek górnego menu całkowicie pusty:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kliknięcie czarnej ikony Apple w lewym górnym rogu paska menu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wiesz, co to powoduje? Muszę zrestartować się lub wylogować za każdym razem, co nie jest łatwym zadaniem, ponieważ menu są puste.


Czy wylogowanie z sesji eliminuje ten błąd graficzny?
dan

Ostatniego dnia ten sam problem zdarzył się także mojemu przyjacielowi
apm

Odpowiedzi:


1

Po pierwsze, skrót Shift - Command - Q wyloguje cię, a po drugie, co jest kłopotliwe, gdy wyświetlacz się zepsuje lub duchy w ten sposób.

  1. Zacznij prowadzić dziennik

    • o której godzinie to się zaczyna i kiedy ostatnio uruchomiono maszynę?
    • czy wylogowanie i ponowne zalogowanie naprawia to tymczasowo?
    • jakie aplikacje uruchamiasz, które są powiązane z tym niepowodzeniem?
  2. Podczas logowania się, aby sprawdzić, czy istnieją wzorce, oto sposób segregowania specjalnie dla lokalizacji usterki:

Zaczynam od nowego konta użytkownika, aby mieć pewność, że nie jest to błąd systemowy. Podczas gdy jesteś drugim użytkownikiem, sprawdź, czy twoja kopia zapasowa jest aktualna lub skonfiguruj ją i pozwól jej zakończyć. Gdy masz pewność, że nie jest to system, możesz zdecydować o rozpoczęciu czyszczenia preferencji użytkownika lub skasowaniu użytkownika i przywróceniu plików ręcznie lub za pomocą Asystenta migracji, aby przywrócić użytkownika z kopii zapasowej.

Najpierw spróbuję skasować instalację i przywrócić z kopii zapasowej przed rozwiązywaniem problemów z preferencjami użytkownika lub ręcznym przywracaniem plików. Jest to o wiele szybsze i mam duży sukces w usuwaniu zgnilizny preferencji (zakładając, że to właśnie to powoduje). Dodatkową korzyścią jest to, że usuwa również uszkodzenia systemu. Dwa ptaki, jeden kamień, że tak powiem.

Ponadto usuń wszystkie aplikacje, których nie potrzebujesz lub które możesz łatwo zainstalować ponownie - dane aplikacji pozostaną w pobliżu, a im mniej elementów do segregowania, tym szybciej zawęzisz przyczyny.

  1. Powodzenia!

Niektóre ujęcia w ciemności: - odinstaluj Chrome na chwilę - zgłoszono, że powoduje to starsze wersje pulpitu zdalnego Microsoft - powinno to być łatwe do wyodrębnienia, jeśli tak jest

Jest to coś, co zgłosiło sporo osób, a moim przeczuciem jest to, że Apple prawdopodobnie nie uruchamia konfiguracji i użytkowania aplikacji w swoich laboratoriach testowych, które prawdopodobnie to odtworzą i naprawią. Najwyraźniej jest to dość poważny błąd wizualny wywołany pewną ilością typowych zadań.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.