Jaka jest korzyść z odrzucania macOS dla oprogramowania 32-bitowego? [Zamknięte]


5

W przeszłości było o tym wspominane, ale teraz zaczynamy dostrzegać wyraźne zawiadomienie od Apple, że w najbliższej przyszłości rezygnuje z obsługi 32-bitowych programów macOS. Chociaż widzę, jak to ma sens w otoczonym murem ogrodzie iOS, środowisko macOS / OS X zawsze było nieco bardziej elastyczne, ponieważ można było uruchomić starsze oprogramowanie.

Poradziliśmy sobie z tym, gdy Apple upuściło PowerPC i Rosettę, ale zmiana architektury procesora była nieco bardziej oczywista, ponieważ była to jabłka-pomarańcze. Różnica polega jednak na tym, że nasze platformy x86_64 nadal mogą natywnie uruchamiać 32-bitowy kod x86. Apple po prostu decyduje o odcięciu 32-bitowego kodu. Jasne, dobrze jest pozbyć się starych rzeczy, ale odcina także przydatne oprogramowanie, które może już nie być utrzymywane.

Jestem ciekawy, jakie korzyści płyną z rezygnacji z obsługi oprogramowania 32-bitowego. Czy jest jakikolwiek wymierny wzrost wydajności, który nie byłby już obsługiwany dla aplikacji 32-bitowych działających obok aplikacji 64-bitowych? A może po prostu Apple nie chce już utrzymywać 32-bitowych interfejsów API i obsługiwać bibliotek, a to po prostu sprzątanie domu?

Odpowiedzi:


2

Wyjaśnienie Apple dotyczące przejścia można znaleźć tutaj: kompatybilność 32-bitowej aplikacji z macOS High Sierra 10.13.4

Wszystkie współczesne komputery Mac są wyposażone w wydajne procesory 64-bitowe, a system macOS obsługuje zaawansowane aplikacje 64-bitowe, które mogą uzyskać znacznie większy dostęp do pamięci i większą wydajność systemu. Technologie definiujące dzisiejsze wrażenia z komputerów Mac - takie jak przyspieszenie grafiki Metal - działają tylko z aplikacjami 64-bitowymi. Aby mieć pewność, że kupowane aplikacje są tak zaawansowane, jak Mac, na którym je uruchomisz, całe przyszłe oprogramowanie Mac będzie w końcu musiało być 64-bitowe.


6
To marketingowy spin, a nie „wyjaśnienie”.
Allan

Hmm Nie myślałem o tym w ten sposób. Zgadzam się z twoim oświadczeniem @Allan. Czy możesz podzielić się technicznym uzasadnieniem przejścia?
Nimesh Neema,

1
Z tego samego powodu iPhone'y nie są już 32-bitowe.
Melvin Jefferson,

1
Dlaczego Apple robi to, co robią, jest im tylko znane. Ich „uzasadnienie”, dlaczego zrobili coś jako „wrażenia klienta”, można najlepiej zilustrować przykładami: Firewire, AppleBus, AFP, USB-C i najnowszą „bramą baterii”. Mam 32-bitowe aplikacje, które nadal działają na FreeBSD (64-bit) bez pogorszenia wydajności. Starsze biblioteki graficzne są dołączane do systemów operacyjnych od dziesięcioleci, aby zapewnić zgodność ze starszymi aplikacjami.
Allan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.