Czy kart upominkowych iTunes można używać do robienia zakupów w aplikacji?


2

Czy Apple zezwala na używanie kart podarunkowych iTunes (w tym przypadku japońskiej karty podarunkowej iTunes z japońskim Apple ID) do zakupu zakupu w aplikacji (w walucie w grze)?


1
„Legalne” czy dozwolone przez Apple?
fsb

Ta strona nie może na to odpowiedzieć. Przepisy są różne w poszczególnych obszarach.
fsb

@fsb nieważne, dozwolone przez Apple
TigerGold

Odpowiedzi:


1

Dlaczego Apple nie miałby na to pozwolić?

Jeśli jest to japońska karta podarunkowa iTunes dla Apple ID w japońskim sklepie iTunes Store, to właśnie do tego służy karta podarunkowa. Możesz go używać do zakupu oprogramowania Apple, aplikacji innych firm, muzyki itp., O ile pochodzą one z japońskich sklepów Apple (tj. ITunes Store, App Store, Apple Music, iCloud itp.). Uwzględniono również zakupy w aplikacji.

To, czego nie byłbyś w stanie zrobić, to użyć go do dodania środków do konta Apple ID z siedzibą w innym kraju lub podłączonego do innego sklepu. Na przykład, jeśli posiadasz inny identyfikator Apple ID dla amerykańskiego sklepu iTunes Store, nie będziesz w stanie wymienić japońskiej karty upominkowej iTunes dla tego identyfikatora Apple ID.


Co jeśli nie mam prawdziwego japońskiego adresu?
TigerGold

Adres nie ma znaczenia, ponieważ masz już zarejestrowany identyfikator Apple ID. Innymi słowy, gdy już skonfigurujesz Apple ID z Apple i kiedy będziesz mieć do niego kredyt, możesz go używać w dowolny sposób. Mówiąc dokładniej, masz skonfigurowany japoński identyfikator Apple ID, więc dowolne środki na nie można wydać w japońskich sklepach Apple, jak chcesz. W przypadku zakupów nie przeprowadzane są żadne kontrole względem adresu.
Monomeeth

Problemem może być próba dołączenia karty kredytowej do konta, które nie pochodzi z Japonii, ponieważ proces uwierzytelnienia może to wykryć. W takim przypadku musisz użyć kart podarunkowych iTunes na rynek japoński lub zdobyć japońską kartę kredytową.
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.