Muszę wyłączyć główną klawiaturę, ponieważ jedna litera nie działa i jest poza gwarancją


16

Oto moja obecna konfiguracja:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • 1 rok gwarancji wygasł.
  • Wygasła także 90-dniowa gwarancja.
  • Na razie korzystam z zewnętrznej klawiatury na wewnętrznej klawiaturze.
  • Muszę wyłączyć wbudowaną, ponieważ używanie klawiatury zewnętrznej czasami wyzwala naciśnięcia klawiszy z klawiatury wewnętrznej.
  • Alternatywnie mogę ponownie powiązać jakiś klucz, aby działał jako r

Szukam tymczasowego rozwiązania programowego; w szczególności coś takiego , ale powinno blokować klawiaturę zamiast wyłączać ekran.


1
Dlaczego musisz to zablokować? Czy nie możesz tego zignorować, ponieważ go nie używasz? Prawdopodobnie istnieje program, który może znaleźć coś nieużywanego, jak np. Klucz do normalnego naciśnięcia klawisza, ale prawdopodobnie byłby wolniejszy niż zwykłe naciśnięcie klawisza. W związku z tym pisanie z dużą szybkością może nie przebiegać płynnie i możesz nawet wymykać litery.
l008com

3
Ponowne przypisanie klucza, aby działał jak r, można wykonać za pomocą aplikacji Ukelele lub Karabiner.
Tom Gewecke,

3
Alternatywne rozwiązanie sprzętowe: podstawa Roost do podniesienia laptopa podczas oddzielnego używania klawiatury / myszy.
Basil Bourque,

4
Więc rnie działa na oryginalnej klawiaturze? Czy próbowałeś zdjąć klucz i sprawdzić, czy możesz go naprawić?
Kumulacja

3
Jeśli masz w pobliżu przyzwoity warsztat naprawczy dla komputerów Mac, mogą to łatwo zrobić. Mój zamienił używaną klawiaturę z czyjejś maszyny. Nadal działa, 3 lata później i kosztuje mnie mniej niż 100 USD. Laptop z zewnętrzną klawiaturą nie jest zbyt dużym laptopem.
JL Peyret

Odpowiedzi:


31

Możesz wyłączyć klawiaturę, zwalniając rozszerzenie jądra za pomocą

sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleUSBTopCase.kext/Contents/PlugIns/AppleUSBTCKeyboard.kext/

Aby ponownie załadować

sudo kextload /System/Library/Extensions/AppleUSBTopCase.kext/Contents/PlugIns/AppleUSBTCKeyboard.kext/

Nie powiedziałeś, jakiej wersji systemu macOS używasz, uważam, że ta składnia działa od 10.10. Niektóre poprawki mogą być potrzebne w zależności od wersji.


24

W rzeczywistości możesz kupić zastępcze klawiatury online, przynajmniej eBay ma ich kilka w sprzedaży. Spójrz na ifixit.com, ponieważ pokazują, jak to zrobić, i powinien dać ci pomysł, czy będziesz w stanie samodzielnie go wymienić.

Wnętrza MacBooków mogą być nieco kłopotliwe, ale przy odrobinie staranności i odpowiednich narzędzi (które sprzedaje ifixit) prawdopodobnie możesz to zrobić samodzielnie.


12
To nie odpowiada na pytanie - OP chce wyłączyć klawiaturę. nie kupować nowego. Klawiatury MacBook są również niezwykle trudne do wymiany ze względu na sposób, w jaki Apple montuje klawiaturę do obudowy, i na pewno nie jest to coś, co przeciętny Joe będzie w stanie zrobić.
AStopher

47
Jedną rzeczą, której nauczyłem się przez lata na temat obsługi komputerów, jest to, że ważne jest również udzielenie odpowiedzi na pytanie, które nie zadawali jako opcji, na wypadek gdyby nie rozważali opcji, o której nie myśleli lub nie myśleli, że jest możliwa. A niezwykle trudna jest jedna osoba, która jest „trochę skrzypiąca”.
Steve Chambers

5
Nazywa się XYProblem: mywiki.wooledge.org/XyProblem
alexgbelov

4
@cybermonkey Fakt, że OP wspomina o wygasłych gwarancjach, sugeruje, że woleliby to naprawić, jeśli jest to wykonalne (ale prawdopodobnie nie za cenę, którą Apple naliczy).
TripeHound 11.04.2018

4
To daje odpowiedź na pierwotne pytanie. Jeśli ta procedura zostanie wykonana, klawiatura pokazana na zrzucie ekranu OP zostanie wyłączona w sposób znacznie bardziej ostateczny niż w przypadku polecenia programowego, ponieważ zostanie usunięta z laptopa.
Jose Antonio przywraca Monikę

18

Najprostszym sposobem jest zainstalowanie „ Karabiner Elements ”.

Po zainstalowaniu otwórz „Preferencje” z menu po prawej stronie paska menu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz w dolnej połowie panelu możesz teraz wyłączyć wbudowaną klawiaturę, gdy druga klawiatura jest podłączona.

BTW - możesz również użyć Karabiner Elements, aby zmapować inną kombinację klawiszy, aby zrobić to samo, co zepsutą, na przykład ctrl- option- ado s. Robiłem to przez dłuższy czas ze złamanym klawiszem „\” na MacBooku Pro.


1
„najłatwiej” jest subiektywne. Jest to sposób na zrobienie tego za pomocą interfejsu graficznego.
Steve

6

Karabińczyk

przez Toma Gewecke

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie jestem facetem od sprzętu, mogę skorzystać z nieoficjalnej usługi lub ubezpieczenia gadżetów.


6
Nie liczy się to jako odpowiedź na pytanie, ponieważ jest to tylko link. Zamiast tego rozwiń swoją odpowiedź, wyjaśniając, jak wyłączyć lub ponownie powiązać klucze za pomocą Karabinera.
AStopher

1
@cybermonkey: To wcale nie jest tylko link! „Obraz jest wart tysiąca słów”: ten zrzut ekranu pokazuje tyle samo akapitów tekstu, co to jest Karabiner i jak powiązać z nim klucze.
PLL

3
@PLL Zrzut ekranu nie wyjaśnia, jak dodać skrót, gdybym użył Karabinera, nie byłbym w stanie ustawić odpowiedniego skrótu, używając tego zrzutu ekranu jako przewodnika.
AStopher

@cybermonkey - please expand your answer explaining the steps- Aplikacja jest taka prosta. Zrzut ekranu pokazuje dokładnie, gdzie kliknąć. Co masz na myśli?
Mars Robertson,

1
@MichalStefanow Może ci się to wydawać proste, ale innym może nie być. Pamiętaj, że odpowiadasz na pytania i odpowiedzi, a każdy może mieć to samo pytanie i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w odpowiedzi.
AStopher

2

Karabiner Elements, jak sugerował inny użytkownik, zrobi dokładnie to, co chcesz, ale czy mimo to próbowałeś zabrać go do sklepu Apple? Często naprawiają one nieobjęte gwarancją, szczególnie w przypadku najnowszych urządzeń, takich jak Mac 2016, a czasem nawet za darmo. Również awarie klawiatury są dość częstym problemem, więc prawdopodobnie mają na stanie.


0

KeyboardCleanTool

Ta aplikacja zablokuje klawiaturę po jej otwarciu i naciśnięciu przycisku „Zablokuj klawiaturę”. Nie służy do trwałego blokowania klawiatury, ale może być przydatny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.