OS X utknął podczas restartu aktualizacji do 10.13.4


2

Mam MacBooka Pro z połowy 2014 roku Kilka razy próbowałem zaktualizować do wersji 10.13.4 z wersji 10.13.3, ale za każdym razem wynik jest taki sam: aktualizacja blokuje się po ponownym uruchomieniu na czarnym ekranie z paskiem postępu.

  • Pasek utknie na poziomie około 75% po około 30 minutach
  • Pozwoliłem, by trwało to wiele godzin (z dnia na dzień), bez postępu
  • Po wyłączeniu i ponownym włączeniu komputer utknie w tym samym miejscu
  • Wydaje mi się, że nie mogę wejść w „tryb awaryjny” (przytrzymanie klawisza Shift przy włączaniu). Jestem jednak w stanie przejść do trybu odzyskiwania.
  • Najpierw próbowałem użyć aktualizacji App Store; to wcześniej zawsze działało dla mnie.
  • Po przywróceniu z wehikułu czasu spróbowałem ponownie, tym razem używając aktualizacji kombi. Ten sam wynik.

pytania

  1. Wróciłem do pracy i przywróciłem (jeszcze raz) z wehikułu czasu, ale wciąż o 10.13.3. Nadal chciałbym dokonać aktualizacji, ale nie wiem, jak postępować. Jakie są moje opcje? „Ponownie zainstalować OS X” z trybu odzyskiwania?
  2. Jeśli ponownie utknie w aktualizacji (lub w innym czasie), jak zdiagnozować, co utknęło następnym razem? Widzę, że mogę dostać się do terminala z trybu odzyskiwania, ale nie wiem, w jakich dziennikach szukać i na co zwracać uwagę - w jaki sposób lepiej zrozumieć zablokowaną aktualizację?

Spróbuj sformatować dysk za pomocą narzędzia dyskowego w trybie odzyskiwania, a następnie ponownie zainstaluj system macOS 10.13.3. NIE należy ponownie włączać tworzenia kopii zapasowej TM. Przejdź przez proces konfiguracji i pomiń niepotrzebne kroki. Utwórz użytkownika i przejdź do App Store i spróbuj zaktualizować. Jeśli to działa, świetnie! możesz przywrócić dane z kopii zapasowej TM za pomocą Asystenta migracji, jeśli wystąpi ten sam problem, odpowiedz tutaj.
JBis

Będę pamiętać o tym rozwiązaniu, ale myślę, że wypróbuję mniej inwazyjną opcję ponownej instalacji na wierzchu, jeśli pierwsza instalacja będzie wcześniej.
Henrik Nielsen

Odpowiedzi:


0

Ten sam problem miałem kilka dni temu z moim MBPr z połowy 2015 roku. Skończyło się na uruchomieniu w trybie odzyskiwania i ponownej instalacji systemu macOS. To naprawiło to dla mnie.

Próbowałem kilku innych rzeczy, takich jak diagnostyka dysku i sprawdzanie dysku w terminalu, ale bez powodzenia.

Najwyraźniej zdarza się to obecnie wielu ludziom.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.