Jak ustawić taki sam obraz tła na wszystkich slajdach głównych bez edytowania każdego slajdu głównego oddzielnie w Keynote?


14

W programie PowerPoint slajdy wzorcowe mają dziedziczenie, dzięki czemu można łatwo ustawić wspólne elementy na wszystkich slajdach wzorcowych. I tak nie widzę tego w Keynote. Na przykład, jeśli chcę ustawić obraz tła na wszystkich slajdach głównych, muszę edytować obraz tła na każdym slajdzie głównym.

Jak ustawić taki sam obraz tła na wszystkich slajdach głównych bez edytowania każdego slajdu głównego osobno?

Odpowiedzi:


11

Wydaje się, że poprawna odpowiedź brzmi: nie mogę tego zrobić niestety.


3
Zgadza się. Jest to bardzo denerwująca luka w Keynote.

To takie smutne 😕
Andrew Kirna

7

Utwórz slajd z pożądanym tłem, a następnie skopiuj to tło. Przejdź do sekcji slajdów głównych, kliknij używany slajd główny i wklej tło na slajdzie głównym. Wszystkie slajdy (korzystające z tego slajdu głównego) będą miały to samo tło.


Dobra alternatywa!
Jim McKeeth,

Jak skopiować tło slajdu?
JoshL

Możesz skopiować tło, wykonując zrzut ekranu. Najpierw weź pusty slajd, zaprojektuj go jako tło, przejdź do pełnego ekranu / odtwórz slajd i zrób zrzut ekranu (wybierz go za pomocą polecenia + shift + 4). Wiem, że to ból, ale działa!
Rahul Desai

Jak to odpowiada na pierwotne pytanie? Wygląda na to, że nadal edytujesz każdy slajd główny osobno.
Merchako

4

Nie, niestety nie ma możliwości zrobienia czegoś takiego (przynajmniej według mojej wiedzy).

Jednak dość skutecznym obejściem jest wybranie wszystkich elementów, które chcesz zastosować do innych slajdów głównych, klikając wszystkie elementy za pomocą lub w dół, a następnie skopiuj je ( ⌘C) i wklej do wszystkich innych slajdów głównych. Na szczęście Keynote nie przenosi wklejonych elementów podczas wklejania na innym slajdzie (w przeciwieństwie do tego, co robi podczas wklejania tego samego elementu na tym samym slajdzie).

Powtarzalny ruch FTW:

  1. Kliknij główny slajd, który właśnie edytowałeś.
  2. Hit .
  3. Hit ⌘V.
  4. Pętla.

Niby śmieszne, ale tak naprawdę można to zrobić dość szybko;)

(tak, powinno być możliwe zautomatyzowanie tego, ale nie wydaje mi się, aby był to dość powszechny przypadek użycia, aby spędzać czas na pisaniu AppleScript)


Zastanawiałem się nad zrobieniem AppleScript. Tworzę wiele prezentacji Keynote i zawsze wydaje mi się, że muszę dostosować jakąś cechę w całej prezentacji. BTW, to nie wydaje się działać z obrazem Tła z wyglądu. Gdybym tylko wklejał obraz na każdym slajdzie, działałoby.
Jim McKeeth,

Chciałbym zobaczyć taki AppleScript. Jako nauczyciel zawsze przeglądam zeszłoroczne slajdy i aktualizuję slajdy główne, aby zawierały elementy, które wspominają o tegorocznej wersji. Byłoby WSPANIAŁE, aby jakoś to zautomatyzować. (Ale moje umiejętności AppleScript są w większości odmianami cut-n-paste-n-tweak). Przynieś skrypty, proszę!
Bill Nace,

@JimMcKeeth ah, dobra uwaga, obraz tła nie zostanie skopiowany wraz ze wszystkimi opcjami zależnymi od slajdów (np. Przejście). Nic tu nie mogę wymyślić.
MattiSG,

3

Najnowsza wersja Keynote zapamiętuje ustawienia gradientu podczas ustawiania tła na slajdzie wzorcowym; dzięki temu nakładanie tego samego tła na wszystkie inne slajdy jest stosunkowo bezbolesne.


2

Przeciągnij uchwyt w górnej części paska bocznego slajdu, aby odsłonić slajdy główne:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Stamtąd działa tak samo jak w programie PowerPoint.


1
Tak, ale w Powerpoint mogę edytować główny slajd główny, a zmiany są stosowane do wszystkich innych slajdów głównych. Jeśli mam 10 slajdów głównych, jak mogę zmienić tło na wszystkich 10 bez edycji każdego slajdu głównego?
Jim McKeeth,

2
AFAIK nie ma sposobu, aby to zrobić bezpośrednio. Będziesz musiał zmienić tło na każdym slajdzie głównym osobno.
nohillside

-2

Tak, ty to zrób. Bardzo prosto, wybierz wszystkie slajdy, które chcesz zmienić (kliknij, przesuwaj i podświetl je) Otwórz inspektora, kartę slajdów, wygląd, tło i zmień tło. Jest rozwijana lista, w której możesz zmienić kolor, gradient, obraz itp.


1
To zmienia slajdy prezentacji, a nie slajdy główne. Możesz wybrać tylko jeden slajd główny na raz.
vy32

Właśnie odniosłem prosty i łatwy sukces dzięki sugestii użytkownika user63959. Używam Keynote 6.6.2, więc zakładam, że powyższe uwagi, mówiąc, że nie ma na to sposobu, pochodzące z lat 2011 i 2012, odnoszą się do starszej wersji.
Sierpień Mohr

1
Na slajdach głównych? Lub slajdy prezentacji?
Jim McKeeth,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.