„Mysz” Bluetooth iOS do aplikacji do nawigacji i aplikacji Virtual Reality


2

Kupiłem zestaw okularów VR BlitzWolf VR do użytku z iPhonem X, a zestaw słuchawkowy został dostarczony wraz z kontrolerem / myszą Bluetooth VR. Aby przetestować tę konfigurację, pobrałem aplikację VR Roller Coaster. I tu zaczęły się moje problemy, ponieważ aby wejść do środowiska VR, musiałem:

  1. Przypnij mój telefon do płyty czołowej Gogli VR, ale nie zamykaj go
  2. Za pomocą palców na telefonie wybierz aplikację VR Roller Coaster i uruchom ją.
  3. Zamknij okulary.
  4. Załóż zestaw słuchawkowy na głowę.
  5. Ciesz się przegapieniem kilku pierwszych chwil gry.

To nie jest doświadczenie VR, na którym zostałem sprzedany. Wyobraziłem sobie, że:

  1. Włożyłem telefon do gogli
  2. Umieść gogle na mojej głowie
  3. Użyj kontrolera VR, aby poruszać się po telefonie i uruchomić aplikację VR
  4. itd itd.

Dołączony kontroler VR nie spełnił pożądanej przeze mnie funkcji (a jego instrukcje sugerują, że nie może / nie robi tego, co chcę, jednak może to zrobić w systemie Android).

Czy iOS obsługuje dowolny kontroler Bluetooth, który zapewni mi pożądane wrażenia VR? Np. Niektóre kursory myszy ekranowej.


Nie sądzę, aby jakikolwiek iPhone był kompatybilny z każdą myszą BT. Czy pytałeś BlitzWolf lub ich fora wsparcia, jak można to zrobić?
fsb

@fsb Wydaje mi się, że dostarczony kontroler popsuł się. Jest to zewnętrzny kontroler, a nie kontroler BlitzWolf (a BlitzWolf nie oferuje takich kontrolerów na swojej stronie). Załączone instrukcje sugerują, że w systemie iOS można go używać tylko do wykonywania funkcji „Wstrzymaj, odtwarzaj i głośności +/- itd.”. Wspomina tylko o trybie myszy dla Androida. Myślę więc, że jest to raczej problem z iOS niż kontrolerem. Dlatego moje pytanie koncentruje się raczej na wrażeniach VR niż na konkretnym sprzęcie, który obecnie posiadam. Z perspektywy czasu nie powinienem był dostać tego kontrolera.
Peter M

Nie znam żadnego urządzenia VR, które zapewni Ci wspomniane wrażenia. Czy szukałeś pytań związanych z VR i iOS? Może ktoś opublikował odpowiedź, która może ci pomóc.
fsb

@fsb Tutaj jest bardzo mało pytań na temat VR. Przed opublikowaniem szukałem i po prostu przyjrzałem się bliżej. Najbliższy mecz to apple.stackexchange.com/q/272324/4376
Peter M

@ fsb Być może będę musiał poczekać, aż oficjalne gogle Apple VR będą dostępne (patrz macrumors.com/roundup/apple-vr-project )
Peter M
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.