Instalacja macOS High Sierra Update 10.13.4 nie powiodła się; jak mogę odzyskać bez utraty danych?


61

Dziś rano zaktualizowałem macOS High Sierra z 10.13.3 do 10.13.4. Wygląda na to, że instalacja przebiegła poprawnie (doszedłem do okna logowania), więc kliknąłem „Zamknij”, a kiedy dotarłem do biura i włączyłem komputer Mac, uruchomił się ponownie w trybie odzyskiwania, z otwartym dziennikiem instalatora i oknem dialogowym z napisem „Instalacja systemu macOS nie mogła zostać zakończona”.

Zadzwoniłem do Apple i kazali mi uruchomić dysk kontrolny, a wolumin rozruchowy nie zawierał żadnych błędów. Mój wewnętrzny dysk SSD pokazał się dobrze, w przeciwieństwie do tego , co stało się z tym biednym facetem. Apple również kazało mi spróbować ponownie uruchomić w trybie awaryjnym, ale ikona Apple utknęła na 100% postępie (czekanie ponad 3 minuty).

A zatem, skoro mój dysk wydaje się być nienaruszony (korzystałem z terminala do przeglądania moich danych), czy można cofnąć aktualizację lub ponownie zainstalować system macOS High Sierra i system działał tak jak przed aktualizacją (aplikacje i dane są nadal dostępne)?

Uwaga: korzystam z kopii zapasowych Time Machine i mam dysk 2 TB z około 40% wolnego miejsca. Na woluminie znajduje się wiele „migawek”. Czy istnieje sposób na przywrócenie systemu do migawki Time Machine wykonanej przed każdą aktualizacją ? Czy też będę musiał ponownie zainstalować system macOS High Sierra?

Od czasu opublikowania tego Apple oddzwonił do mnie i powiedział, że powinienem móc ponownie zainstalować system macOS Sierra bez formatowania dysku i powinienem wrócić do stanu sprzed awarii. Nie próbowałem tego jeszcze, ponieważ chciałem sprawdzić, czy inni zastosowali tę lub inną procedurę odzyskiwania po awarii bez wysadzania dysku twardego i rozpoczynania od zera.


1
Ten problem występuje również w modelu Macbook Pro 13 ”2018
Jeremy Lynch,

To moja druga aktualizacja osx z rzędu, która poszła nie tak. :( koniec 2016 MBP
Stephen

Odpowiedzi:


40

Na szczęście udało mi się po prostu ponownie zainstalować macOS High Sierra, uruchamiając się w trybie odzyskiwania ( Command ⌘+ R) i wybierając Ponownie zainstaluj macOS High Sierra.

I nie wymazać dysk pierwszy od objętości system został nienaruszony (bez błędów po uruchomiony Disk Utility). Po prostu ponownie zainstalowałem system operacyjny i mogłem zalogować się ponownie ze wszystkimi moimi danymi, ustawieniami i aplikacjami, tak jak wcześniej.

Ponadto zainstalowano wersję 10.3.4 systemu macOS High Sierra, więc nie muszę ponownie przechodzić przez proces aktualizacji.


1
Dziękuję, to zadziałało dla mnie! inne opcje, takie jak tryb awaryjny itp. Nie działały. I tak, nie straciłem żadnych ustawień aplikacji danych, wszystko tam było.
Vinay Kharecha,

Tak, musiałem również ponownie zainstalować w ten sposób na MacBook Pro Touchbar 2017. Teraz znów działa z 10.13.4
Bernhard Zürn

2
Dziękuję bardzo! To działa, a moje dane i aplikacje są nienaruszone. Ta metoda działa jednak tylko wtedy, gdy masz co najmniej około 15 GB wolnego miejsca. W przeciwnym razie nie będzie można kontynuować procesu ponownej instalacji.
Mohit Singh,

1
Było to bardzo pomocne i pozwoliło mi uniknąć wizyty w Apple Store. CMD + R i decyzja o ponownej instalacji systemu macOS również naprawiły ten problem. Dzięki!
wietrzny

17

W dzienniku instalacji kliknąłem dysk startowy, wybrałem Macintosh HD i uruchomiłem ponownie. System pomyślnie uruchomił się w wersji 10.13.3. Teraz próbuję ponownie zaktualizować system operacyjny z App Store.


3
To nie ma sensu i działało jak urok. Czy ktoś rozumie, co się do cholery dzieje?
Atcold

działało to również dla mnie, ponieważ jeśli starsze pudełko modelu. I wtedy, kiedy i zainstalowałem nową aktualizację za pośrednictwem App Store. bez utraty danych!
josh123a123

To działało i było szybkie. Sugerowałbym wypróbowanie tego na pierwszym miejscu.
Rans

16

Jedną z rzeczy, które działały dla mnie, było przytrzymanie Optionklawisza i wybranie oryginalnej partycji, z której chcesz się uruchomić. Następnie pobierz aktualizację bezpośrednio z Apple i zainstaluj ją.

MacOS High Sierra 10.13.4 Combo Update można pobrać tutaj .


Świetna sugestia! Występowały błędy zapisu na dysku, restartowanie i przytrzymywanie Optionklucza podczas uruchamiania naprawiono problem z uruchamianiem, w którym aktualizacja nie miała zastosowania. Mogłem ponownie zastosować aktualizację, podejrzewam, że może to być uszkodzona łatka do pobrania lub problem z niskim poziomem baterii.
SliverNinja - MSFT

6

Miałem ten sam problem (15-calowy MacBook Pro z końca 2016 r.). Byłem w stanie rozwiązać problem bez utraty danych, uruchamiając pierwszą pomoc (z Narzędzia dyskowego), gdy laptop był w stanie awarii. Po zakończeniu udzielania pierwszej pomocy przez dysk pierwszej pomocy po prostu uruchomiłem ponownie i system operacyjny został pomyślnie załadowany.


2
Miałem ten sam sukces na moim MacBooku Pro 13 ".
Nick Bedford

tak samo wyglądało na to, że pierwsza pomoc nic nie zrobiła, ale uruchomiła się później
manroe

3

Miałem ten sam problem z aktualizacją do 10.13.4. Udało mi się uruchomić system w trybie awaryjnym (przytrzymaj Shift podczas uruchamiania), a następnie normalnie uruchomiłem ponownie do wersji 10.13.3.

Na razie jestem zadowolony z wersji 10.13.3 i mam nadzieję, że aktualizacja zostanie załatana w najbliższej przyszłości.

Mam nadzieję, że to może pomóc.


1
Dzięki Henry. To była jedna z rzeczy, o które Apple prosi mnie również, aby spróbować, ale pasek postępu osiągnął 100% i ekran logowania nigdy się nie pojawił. Czy musiałeś czekać dłużej na wyświetlenie ekranu logowania?
Swisher Sweet

Tak, zajmuje to kilka minut, ale pomyślnie uruchamia się w trybie awaryjnym.
atulkhatri

2

W przeszłości korzystałem z procedury uaktualniania wersji systemu macOS, z którą miałem dobre sukcesy, zwłaszcza gdy grupy dyskusyjne i wiadomości widzą problematyczne instalacje: korzystanie z narzędzia do czyszczenia systemu.

Np. Przed instalacją użyj czegoś takiego jak Onyx, a następnie uruchom ponownie komputer i kontynuuj instalację. Tak, jest już dla ciebie za późno, ale warto rozważyć to następnym razem.

Jeśli ponowne uruchomienie w trybie awaryjnym nie rozwiąże problemu (może ...) Gdybym był tobą, użyłbym trybu odzyskiwania i przywrócił dane z kopii zapasowej Time Machine. Jeśli dobrze pamiętam, masz możliwość przywrócenia z określonego momentu.


Dzięki Steve. Przyjrzę się temu w przyszłych aktualizacjach. Chcę uniknąć Wehikułu Czasu, ponieważ mam ponad 1,2 TB danych TM, a z mojego doświadczenia wynika, że ​​tracisz dane za każdym razem, gdy to robisz (problemy z uprawnieniami, zgnilizna bitów itp.).
Swisher Sweet

2

Miałem ten sam problem (15-calowy MacBook Pro z końca 2016 r.). To, co zrobiłem najpierw, to przejście do trybu awaryjnego (Shift podczas uruchamiania jabłka), spróbuj pobrać aktualizację, ale znów miałem ten sam problem, a następnie spróbuj przejść do trybu odzyskiwania (Command ⌘ + R) i ustawić mój start jako dysk „Macistosh HD” domyślnie zrestartowałem i komunikat o błędzie nie pojawił się.


Pracowałem dla mnie z aktualizacją High Sierra 10.13.6
Martin

1

Ten sam problem tutaj. Miałem wrażenie, że korzystam z wersji 10.13.4, ale po ponownym uruchomieniu pojawił się ten sam ekran błędu dziennika instalatora. Byłem w stanie ponownie zainstalować macOS High Sierra ( Command ⌘ + Rpodczas rozruchu) bez konieczności czyszczenia mojego dysku, moje dane i ustawienia zostały zachowane i pomyślnie zaktualizowałem do wersji 10.13.4.


1

Taki sam problem; instalacja 10.13.4 nie powiodła się i napis „nie można ukończyć”. Uruchomiłem się w trybie odzyskiwania, uruchomiłem narzędzie do naprawy dysku i spróbowałem ponownie po przywróceniu z kopii zapasowej. Nadal nie ma radości, a narzędzie dyskowe zgłasza teraz wiele „nieprawidłowych flag wewnętrznych”. W końcu przywróciłem ponownie i trzymam się wersji 10.13.3.

Checking the fsroot tree.
warning: inode_val: object (oid 0x5edb): invalid internal_flags (0x48000)
warning: inode_val: object (oid 0x5edb): invalid pad2 (0x2a)
.
.
.
.
warning: inode_val: object (oid 0x5ee1): invalid internal_flags (0x48000)
warning: inode_val: object (oid 0x5ee1): invalid pad2 (0x2a)
Checking the snapshot metadata tree.
Checking the extent ref tree.
Checking the snapshots.
Checking snapshot 1 of 3.
Checking snapshot 2 of 3.
Checking snapshot 3 of 3.
Verifying allocated space.
The volume /dev/rdisk1s1 appears to be OK.
File system check exit code is 0.
Restoring the original state found as mounted.
Operation successful.

1

Miałem ten problem na 15-calowym MacBooku Pro 2017. Byłem w stanie go rozwiązać, wchodząc w tryb odzyskiwania, montując Macintosha HD (był odmontowany), sprawdzając go w pierwszej pomocy, a następnie ponownie uruchamiając komputer i pobierając aktualizację.


1

Mam dokładnie ten sam problem: po 8-9 minutach komunikat został ponownie uruchomiony, ponieważ aktualizacja nie działała. Miałem to samo z poprzednią aktualizacją, ale nie wyciągnąłem lekcji. Następnie pobrałem aktualizację i udało mi się zaktualizować plik dmg. Tym razem tego nie zrobiłem.

Więc najpierw ponownie uruchomiłem w trybie awaryjnym, który zadziałał, ale kiedy ponownie uruchomiłem ponownie w trybie normalnym, dostałem ten sam problem.

Następnie uruchomiłem ponownie ze spacją. Nie działało Taki sam problem.

Następnie uruchomiłem ponownie w trybie odzyskiwania i to w końcu zadziałało. Niestety moja najnowsza kopia zapasowa wehikułu czasu miała 2 tygodnie (podróżowałem), co oznacza, że ​​straciłem 14 dni pracy.

Przez ostatnią godzinę próbowałem pobrać plik dmg zamiast aktualizacji za pośrednictwem sklepu Apple. Pierwsza próba, pobieranie utknęło na poziomie 577 KB; druga próba utknęła na 4,1 MB.

Więc teraz postanowiłem poczekać i zobaczyć i zignorować wiadomość sklepu Apple, aby zaktualizować, dopóki nie przeczytam dobrych wiadomości.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.