Jak pominąć katalogi z magazynu zoptymalizowanego?


2

Przechowuję moje repozytoria git w katalogu pod Dokumenty katalog, który umieszcza go w ścieżce zoptymalizowanego magazynu iCloud. Często otwieram repozytorium git, aby znaleźć pliki zastąpione przez .icloud pliki zastępcze. Bieżące obejście powoduje zresetowanie obszaru roboczego, ale wydaje mi się, że może to powodować pewne problemy.

Example of replacement

Czy istnieje sposób na wykluczenie podkatalogów lub plików z magazynu zoptymalizowanego? Lub jakikolwiek inny sposób radzenia sobie z tą sytuacją? Nie chcę całkowicie wyłączyć Zoptymalizowanej pamięci masowej.

Odpowiedzi:


1

Obecnie nie ma sposobu na wykluczenie podkatalogów / plików obecnych w Pulpit i Dokumenty Foldery , jeśli zdecydujesz się zapisać je w iCloud i włączyć Optymalizuj Mac Storage .

Możliwym obejściem twojej sytuacji może być przeniesienie repozytoriów git do dowolnego katalogu, który nie jest podkatalogiem ~/Desktop lub ~/Documents informator.

Powszechnie używanym podkatalogiem do przechowywania repozytoriów jest ~/Developer.


Wydaje się, że jest to najlepszy sposób, chyba że Apple zezwoli na wykluczenie z Optimize Mac Storage. Dziękuję Ci!
Shazbot
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.