System nie uruchamia się po próbie aktualizacji 10.13.4


12

Mam model MacBooka Pro z końca 2014 roku. Postanowiłem zrobić aktualizację do 10.13.4, przyrostową aktualizację do 10.13.3. Pobiera wszystko, co pobiera i uruchamia się ponownie. Przechodzę do szarego ekranu, który stoi przez długi czas i na końcu stwierdza „Nie znaleziono zasobów instalatora” i prosi mnie o ponowne uruchomienie i ponowienie próby. Nawet gdy spróbuję ponownie, proces ten się powtarza.

Do tej pory próbowałem:

  • Resetowanie SMC i NVRAM
  • Uruchom do odzyskiwania (1)
  • Tryb pojedynczego użytkownika (2)
  • Menu rozruchu i wybierz „Macintosh HD”, aby ponownie uruchomić system (3)
  • Uruchom obraz Linux USB na żywo (4)

Poprawa

Kiedy odzyskałem, pierwszą rzeczą, którą postanowiłem spróbować, było sprawdzenie narzędzia dyskowego. Mój dysk NIE pojawia się. Następnie zdecydowałem się przejść i spróbować „ponownie zainstalować” system macOS. Pokazuje mój dysk 500 GB, ale ikona nie jest dyskiem, wygląda jak zwykła ikona papieru i stwierdza, że ​​nie mam wystarczającej ilości wolnego miejsca do zainstalowania.

Otworzyłem terminal i próbowałem wyświetlić system plików. Zawiesza się. Ekran

Tryb pojedynczego użytkownika

Zauważyłem w komunikatach jądra, że ​​dysk2 „nośnik nie jest obecny” - / Woluminy są puste.

Menu startowe

Kiedy przechodzę do menu rozruchu, widzę opcję instalatora macOS (która zabiera mnie z powrotem do pierwotnego problemu braku zasobów instalatora), a następnie Macintosh HD. Kiedy wybieram to drugie, przechodzę do ekranu logowania (tak!), Z wyjątkiem sytuacji, gdy się loguję, jeśli mogę, system ostatecznie mocno blokuje się za pomocą obracającego się wiatraczka i nie mogę w tym momencie nic więcej zrobić.

Obraz Linux na żywo

Próbowałem obrazu linux na żywo, aby zobaczyć, czy dostanę podobne błędy w dmesg, ale nie mam. Mogę dobrze zamontować partycję EFI. Oczywiście, ponieważ Linux nie obsługuje APFS, nie mogę go zamontować. Więc nic tam nie mogę zrobić. To był tylko prosty test.

Zabrałem komputer Mac do sklepu Apple, aby poddać go diagnostyce. Widzieli te same rzeczy - zasadniczo ich testy wykazały, że dysk twardy jest w dobrym stanie i wszystko jest w porządku. Ale najwyraźniej tak nie jest. Zakładam, że dysk nie działa.

Czy jest coś jeszcze, co mogę zrobić, aby dodatkowo potwierdzić, czy dysk jest martwy? Mam kopię zapasową moich danych. Chciałbym sprawdzić, czy jest coś jeszcze możliwego, zakładając, że i tak będę musiał kupić coś od OWC.

Edycja : Dysk ma złe bloki. Obrazy macOS odmawiają instalacji na dysku, bez względu na sposób tworzenia partycji (HFS / APFS).


Czy masz inny komputer Mac i albo USB, które całkowicie wymazujesz, albo kabel do zamontowania w trybie dysku docelowego?
bmike

Istnieje podobne pytanie tutaj: apple.stackexchange.com/a/321287/284596
Tomas Dermisek

Odpowiedzi:


10

Miałem podobny problem z aktualizacją 10.13.4. Nie udało się zainstalować i uruchomić w trybie odzyskiwania, w którym konsola pokazała file not foundbłąd w dziennikach i menu do zamknięcia lub ponownego uruchomienia. Po ponownym uruchomieniu system ponownie spróbuje zainstalować aktualizację, a następnie zawiedzie w ten sam sposób, co spowoduje powstanie pętli. Oto jak udało mi się to naprawić.

Najpierw uruchomiłem tryb awaryjny (przytrzymaj Shift podczas uruchamiania) i ponownie uruchomiłem aktualizację z Mac App Store. Ale to się nie udało i pojawił się ten sam problem. Następnie ponownie uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym, ale tym razem usunąłem foldery zawierające pliki aktualizacji, co spowodowało, że system macOS próbował zainstalować aktualizację przy każdym uruchomieniu. Są to dwa foldery, które usunąłem

/macOS Install Data
/Library/Updates

Wymaga to uprawnień administratora. Najłatwiej jest to zrobić za pomocą polecenia Terminal sudo rm -rf /path/to/folder( Ostrzeżenie: upewnij się, że ścieżka jest prawidłowa, w przeciwnym razie możesz usunąć swoje pliki. W każdym razie najpierw wykonaj kopię zapasową dysku!). I nawet wtedy powie Ci, że nie może usunąć wszystkich plików z tych folderów, ponieważ niektóre są chronione przez system, ale to wystarczy, aby rozwiązać problem.

Po usunięciu tych folderów mogłem ponownie uruchomić się normalnie, chociaż system pokazał, że wciąż działa na 10.13.3. Ponownie uruchomiłem aktualizację w MAS, która następnie została poprawnie zainstalowana.


2
Dzięki, usunięcie /Library/Updatesfolderu rozwiązało go dla mnie.
Stan

Usuwanie / Biblioteka / Aktualizacje za pomocą Findera działało dla mnie dobrze.
Kenny Evitt

2

Mój 17-calowy MacBook Pro, koniec 20011, miał ten sam problem z aktualizacją 10.13.4. W końcu spróbowałem trybu awaryjnego (przytrzymaj klawisz Shift, aż się zalogujesz). Zajęło to kilka minut. To pozwoliło mi się zalogować. System potem wróciłem do ekranu startowego, a potem instalacja trwała ponad 10 minut. To działało dla mnie, ponieważ teraz wróciło do normy.


Ten sam scenariusz dla mnie. Próbowałem usunąć wszystkie urządzenia USB / wyświetlacz zewnętrzny i nie mogłem się zalogować. Zaraz po uruchomieniu w trybie awaryjnym i wybierz Uruchom ponownie na określonym dysku, który działał.
Lucas,

1
Mam tutaj ten sam problem, próbowałem uruchomić się w trybie awaryjnym i zrestartować, ale to nie działa dla mnie.
Fang-Pen Lin

1

Mam kilka razy aktualizowałem makra od 10.13.3 do 13.3.4, ale zawsze nie powiodło się podczas instalacji. Na koniec pobrałem całą wysoką sierrę 10.13.4 i zainstalowałem. Gotowe, wszystko OK.


Również. Nie udało się zainstalować aktualizacji 10.3.4 i 10.3.6 z App Store. To przypomina mi dawne czasy, kiedy zwykłem siedzieć na forach po każdym wydaniu systemu operacyjnego, pomagając ludziom wrócić do działania po tym, jak instalator zepsuł swoje systemy. Czy ktoś wrócił do instalatora z 10.3 czy coś takiego? Aktualizacja combo jest teraz instalowana. Z drugiej strony aktualizacja 10.3.4 wyglądała, jakby się instalowała, dopóki nie udało się jej uruchomić, a ja zmieniłem wolumin rozruchowy z powrotem na dysk główny i ponownie dostałem 10.13.3, więc ¯_ (ツ) _ / ¯.
dgatwood,

0

Tak - powinieneś przejść procedurę kasowania / instalacji, aby ponownie podzielić dysk na partycje. Wydaje się, że to coś, co sprawdziłby sklep Apple, ale być może zajęło to więcej niż 15 do 20 minut, aby spróbować szybkich poprawek.

Zasadniczo nie próbuj terminala ani montowania - po prostu wyczyść dysk i zacznij od nowa z czystą mapą partycji. Twoja „lista dotychczas wypróbowanych jest dobra”, ponieważ jeden reset SMC / NVRAM jest wystarczający i raczej nie pomoże w tym przypadku, ale to wykluczyłeś.

Wszystkie pozostałe elementy nie są zbyt dobre poza uruchomieniem do odzyskiwania HD lub instalacją createInstallMedia USB lub przywracania Internetu. Odtąd powinieneś być w stanie wymazać / ponownie podzielić / skonfigurować czysty dysk.


Narzędzie dyskowe w ogóle nie pokazuje mojego dysku. Więc próba wymazania dysku nie wydaje się, że stanie się to bez innego sposobu, który nie wymaga użycia narzędzi Apple. Jestem pewien, że jest to związane z komunikatami dmesg informującymi, że media disk2 nie są obecne. Albo to, albo dysk jest na pewno martwy i trzeba go wymienić.
Sokel,

1
Jeśli na komputerze pojawi się znany dobry system operacyjny - to narzędzie dyskowe musi zobaczyć napęd lub występują problemy ze sprzętem. Przepraszam za to - miałem nadzieję, że uda ci się załatwić sprawę z procedurą.
bmike

0

Spróbuj wykonać tryb odzyskiwania Internetu (podobny do trybu odzyskiwania - CMD + R + opcja) i sprawdź, czy tym razem może wykryć dysk twardy.

Jeśli nie, możesz chcieć zabrać go do ARS, aby mogli wykryć, dlaczego narzędzie dyskowe nie może go wykryć.


0

Ten sam problem pojawiał się w narzędziu instalatora macOS. Ponowna instalacja z App Store w trybie awaryjnym dała ten sam problem. Wybrano dysk startowy z menu instalatora macOS i uruchomiono w wersji 10.13.3. Za pomocą przeglądarki pobrałem pełną aktualizację. Mam nadzieję, że to pomaga.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.