Instalowanie High Sierra na dysku SSD OWC Aura - brak partycji oprogramowania układowego


17

Mam MacBook Pro z początku 2015 r. Z systemem Mac OS Yosemite. W zeszłym roku zastąpiłem wewnętrzny dysk SSD 500 GB komputera Mac dyskiem SSD OWC Aura 1 TB. Do tej pory wszystko działało dobrze, chociaż system operacyjny nadal rozpoznaje dysk SSD jako dysk „zewnętrzny”.

Próbuję teraz przejść na High Sierra. Instalator nie uruchomi się na tym dysku, narzekając, że brakuje mu partycji oprogramowania układowego.

zrzut ekranu instalatora z komunikatem

Nie jestem pewien, czy jest to związane z innymi postami ( np. ) Widziałem o dyskach SSD OWC zainstalowanych wewnętrznie, ale wyglądających na zewnętrzne. Lub, jeśli ma to związek z próbą przejścia trzech wersji w systemie operacyjnym.

Mam zewnętrzny dysk Time Machine z ostatnią kopią zapasową, więc myślę, że mógłbym spróbować sformatować dysk OWC, zainstalować High Sierra, a następnie przywrócić go z Time Machine. Ale to trwa tak długo. Chciałbym tego uniknąć, jeśli mogę. Ponadto, jeśli usterka dotyczy samego napędu, nie jestem pewien, czy to zadziała. Coś jeszcze powinienem zrobić?

Aktualizacja: rozmawiałem z obsługą klienta OWC i mówią, że będę musiał ponownie zainstalować dysk SSD OEM. Następnie zaktualizuj do High Sierra, która zaktualizuje oprogramowanie układowe komputera Mac. Następnie ponownie zainstaluj dysk OWC i uaktualnij go do High Sierra. Mam nadzieję, że znajdę stary dysk ...


Dziękuję za procedurę opisaną w aktualizacji.
Noor

Czy Twoje rozwiązanie działało? Mam ten sam problem.
James

@James: Jeszcze nie. Odpowiem, kiedy tam będę.
Matthew Leingang

Apple, dlaczego tak bardzo to utrudniasz
duhaime

Odpowiedzi:


7

W końcu udało mi się to uruchomić. Oto mój proces z edytowanymi niedziałającymi pętlami. Jest inspirowany, ale nieco różni się od tego procesu opisanego przez MacSales w Jak sformatować nowy wewnętrzny dysk SSD w macOS High Sierra .

Do tego procesu potrzebujesz nie tylko oryginalnego dysku SSD Mac (OEM), ale także obudowy, którą OWC wysyła wraz z zestawem aktualizacyjnym. Przydają się również wkrętaki (P5 i T5). I narzędzie do pajęcza, sprzedawane osobno. Ponadto proces ten czyści zarówno oryginalne, jak i nowe dyski SSD (OWC), więc potrzebujesz ostatniej kopii zapasowej, na przykład Time Machine.

 1. Otwórz Macbook i zamień dysk SSD OWC na OEM.

 2. Uruchom komputer w trybie odzyskiwania (Command-R podczas uruchamiania). Użyj Narzędzia dyskowego, aby usunąć i sformatować dysk wewnętrzny oraz zainstalować na nim czysty macOS. To będzie stara wersja; w moim przypadku Yosemite.

 3. Uruchom ponownie i za pomocą konta administratora zainstaluj macOS High Sierra na dysku SSD OEM. Masz teraz High Sierra, ale na niewłaściwym dysku i żadnych danych.

 4. Otwórz ponownie Macbooka i wyjmij dysk SSD. Zainstaluj dysk SSD OEM w zewnętrznej obudowie, a dysk SSD OWC w MacBooku.

 5. Podłącz zewnętrzny, uruchom ponownie i przytrzymaj Option na gongu. Będziesz mieć możliwość rozruchu z wewnętrznego dysku SSD (OWC) do starej wersji MacOS lub zewnętrznego dysku SSD (OEM) do High Sierra. Chcesz tego drugiego. Trochę zwolni, ale zadziała.

 6. Użyj Narzędzia dyskowego, aby skasować i sformatować dysk wewnętrzny (OWC).

 7. Przejdź do Mac App Store i ponownie pobierz aplikację „Install MacOS High Sierra”. Powinien mieć około 5,2 GB. Uruchom instalator i użyj go do zainstalowania High Sierra na dysku wewnętrznym. Pamiętaj, że wszystko ucieka z zewnętrznego dysku SSD OEM. Teraz masz High Sierra na obu dyskach.

 8. Użyj Asystenta migracji, aby przywrócić pliki z kopii zapasowej Time Machine (lub innej) z powrotem na komputer Mac. Powtórz z innymi danymi z kopii zapasowej, które nie są przechowywane w Time Machine (np. Dropbox, Box, Dysk Google itp.)


W powiązanym artykule podano, że można zastąpić kroki 5–7, uruchamiając się w trybie odzyskiwania w trybie internetowym (opcja-polecenie-R podczas uruchamiania). Wierzę, że tak właśnie powiedział mi OWC na czacie wsparcia technicznego. Chodzi o to, że aktualizacja dysku SSD OEM do High Sierra spowoduje aktualizację oprogramowania układowego, dzięki czemu w trybie odzyskiwania Internetu będzie można zainstalować High Sierra. To mi nie zadziałało; Mógłbym zainstalować Yosemite tylko w trybie odzyskiwania Internetu. Gdyby zadziałało, nie potrzebowałbym obudowy, ponieważ nie potrzebowałbym dwóch dysków SSD działających jednocześnie. Jeden z komentujących mówi, że to zadziałało, więc może spieprzyłem.

Możesz także zastanawiać się, dlaczego nie możesz pominąć kroku 4, włożyć dysk SSD OWC do obudowy, uruchomić z wewnętrznego dysku SSD OEM i zainstalować High Sierra na zewnętrznym dysku SSD OWC. Próbowałem tego kilka razy i na różnych etapach występowały błędy. Wewnątrz obudowy znajduje się naklejka z napisem „Tylko dysk SSD Mac”. W końcu w to uwierzyłem.


Przynajmniej ten proces wyeliminował uciążliwość, którą miałem, kiedy pierwotnie instalowałem dysk SSD OWC. Mimo że został zainstalowany wewnętrznie, pojawił się w systemie operatora z pomarańczową ikoną „dysku zewnętrznego”. Myślę, że jest to jeden z powodów, dla których proces aktualizacji był tak skomplikowany - Mac wiedział, że ten dysk jest swego rodzaju oszustem. Ale teraz ma tę samą ikonę co oryginalna.

-

Edytuj 2018-04-13 : OWC opublikowało aktualizację oprogramowania układowego (wersja beta tego pisma) dla swoich dysków SSD Aura 6G OWC, które mają rozwiązać ten problem. Dziękujemy nowemu użytkownikowi za sugerowaną edycję. Byłoby miło, gdyby wsparcie techniczne powiadomiło mnie o tej wersji beta w momencie, gdy się z nimi skontaktowałem, ponieważ ona istniała.


Czy instalator zablokował Cię od samego początku? Instalator pierwotnie mnie nie zablokował. Uruchomił aktualizację, ponownie uruchomił komputer - ale przeszedł do trybu odzyskiwania, narzekał na brakujące pliki aktualizacji systemu operacyjnego, wymusił ponowne uruchomienie w celu naprawy, a następnie powiedział, że nie wie, co powinien zrobić. Teraz zatrzymuję się przy starcie i mogę tylko uruchomić się do odzyskiwania.
kando

@kando Aktualizacja poszła wystarczająco daleko, aby przenieść mnie z 10.13.3 do 10.13.4. Nie mogę więc ponownie zainstalować bieżącej wersji, ponieważ 10.13.4 ma powyższy problem. 10.13.4 i nowsze wersje (aktualizacja do najnowszej wersji) nie działa, ponieważ „pamięć zewnętrzna” jest niedozwolona. Nie mogę fabrycznie zainstalować oryginalnego systemu operacyjnego, ponieważ nie jest on zgodny z APFS. Nie mam już dysku twardego OEM. Umieściłem czyjś dysk twardy OEM (dokładnie ten sam model ...) i zaktualizowałem do najnowszej wersji (chyba 10.13.5, jak sądzę), a następnie spróbowałem zaktualizować dysk OWC do najnowszej wersji. Brak szczęścia - przechowywanie danych przez osoby trzecie jest nadal niedozwolone.
kando

@kando Kupiłem zewnętrzny i zrzuciłem na niego zawartość wewnętrzną, a następnie wyczyściłem + sformatowałem mój wewnętrzny dysk OWC. Brak szczęścia - przechowywanie danych firm zewnętrznych jest nadal niedozwolone. (NIE chcę kupować kolejnej obudowy dla tej poprawki. Oddałem OEM w obudowie, ale nikt nie wie, kto ją wziął).
kando

@kando Następny krok: Uruchom komputer znajomego, przytrzymując klawisz T (w trybie dysku docelowego). Podłącz przez USB A 3.0 męski do USB A 3.0 męski. Uruchom przy użyciu komputera znajomego w „trybie obudowy”. Uruchom aktualizację oprogramowania układowego z tego trybu, a jeśli nie, uruchom aktualizację systemu macOS z tego trybu. A jeśli nie, sformatuj do HFS +, zainstaluj fabryczny system operacyjny, zainstaluj oprogramowanie wewnętrzne, zaktualizuj do najnowszej wersji.
kando

@kando: Czuję twój ból. Instalator zablokował mnie od samego początku. Wygląda na to, że opracowujesz własną odpowiedź na to pytanie. Powodzenia. PS Wygląda na to, że obudowy można kupić online za 10–20 USD.
Matthew Leingang

7

Po bardzo długim zmaganiu się z tym problemem i braku dostępu do oryginalnej jakości HD, która się zepsuła, wsparcie EDIT i OWC pomogło.

Istnieje aktualizacja oprogramowania układowego z OWC, która jest w fazie beta (nie zawsze stabilna, działała dla mnie wszystkie 3 razy), którą można znaleźć tutaj .

Zostaniesz poproszony o pobranie aktualizacji oprogramowania układowego (w momencie pisania 2.3.15.1067) i instalatora.

Po pobraniu instalatora pojawi się monit o wykonanie następujących kroków:

 1. Zaloguj się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła komputera Mac
 2. Wybierz Adapter 0
 3. Wybierz Operacje
 4. Kliknij Aktualizuj
 5. Wybierz pobrany plik
 6. Uruchom ponownie komputer Mac
 7. Powtórz kroki i kliknij przycisk Aktualizuj, aby upewnić się, że zainstalowano najnowsze wersje ( 2.3.15.1067)
 8. Zainstaluj aktualizację MacOS

Dziękujemy za wsparcie i tę odpowiedź za rozwiązanie problemu i mam nadzieję, że to pomoże :)


To zadziałało dla mnie. Instrukcje na stronie OWC były mylące. Po pobraniu pliku msu.dmg i uruchomieniu instalatora zainstaluje on aplikację o nazwie „MarvellTray” w folderze Aplikacje. Musisz to uruchomić.
dsgrnt

Tak, OWC w końcu udostępniło aktualizację oprogramowania i działa świetnie.
vy32

Nie widzę przycisku aktualizacji, gdy jestem zalogowany przez marveltray Pod adapterem 0 i operacjami, których nie ma na liście.
iTris,

1
Wydaje się, że aktualizacja oprogramowania układowego sprawia, że ​​dysk pojawia się (odpowiednio) jako wewnętrzny, a nie zewnętrzny, więc instalator High Sierra / Mojave przeprowadza odpowiednie aktualizacje oprogramowania układowego. Co bardziej ekscytujące, narzędzie faktycznie pozwala całkowicie usunąć RAID 0 i zamiast tego odsłonić dwa leżące u jego podstaw dyski 480 GB. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że w ten sposób wydłuża mi się czas pracy baterii, a mój MacBook Air 2015 teraz prawidłowo wychodzi ze stanu hibernacji (pełnego rozładowania baterii), chociaż było to na liście poprawek oprogramowania układowego, więc nie wiem, czy to część konfiguracji innej niż RAID, czy nie.
Ivan X
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.