Czy twoja kopia muzyki ze sklepu iTunes jest taka sama jak moja?


8

Zastanawiałem się, jak DRM / Zakupione / Zabezpieczone działa z utworami pobranymi ze sklepu iTunes.

Jeśli dwie osoby wg piosenki DRMed z iTunes, czy pobrane nieprzetworzone bajty są takie same? Czy piosenki są szyfrowane przy użyciu różnych kluczy na użytkownika, tak że w zasadzie pobierają różne strumienie bajtów?

Myślę, że szyfrują za pomocą jednego klucza, ale nie jestem pewien, czy stanowi to zagrożenie, ponieważ jeśli nawet jedna osoba może uzyskać klucz przez jakiś włamanie, można go łatwo udostępnić wszystkim.


5
Nie ma już DRM w muzyce iTunes (wideo wciąż go ma), ale nawet niezabezpieczony plik zawiera twoje imię w metadanych (i myślę, że tak jest również w przypadku Amazon), więc jeśli będziesz się nim dzielić, to może być wyśledzony do ciebie. Oczywiście możesz usunąć metadane ręcznie.
Thilo,

Odpowiedzi:


6

iTunes usunął DRM ze swojego katalogu muzycznego w 2009 roku, więc zastanawiam się, czy Twoje pytanie w ogóle dotyczy iTunes? Jeśli nie, możesz lepiej określić, o jaki schemat DRM masz pytanie.

To powiedziawszy, iTunes wcześniej używał FairPlay dla DRM i jak wyjaśniono tutaj , generuje unikalny klucz dla każdego użytkownika. Tak więc dla każdego klienta będzie inaczej. To samo powinno być prawdą dla wszystkich schematów DRM, ponieważ jeśli klient nie mógłby zostać zidentyfikowany na podstawie danych w schemacie DRM, na początku zniweczyłby cel DRM.

Warto również zauważyć, że chociaż DRM został usunięty z iTunes, aktualne pliki do pobrania nadal zawierają Twój identyfikator Apple ID w pobranym pliku. Istnieje jednak narzędzie do usuwania tych metadanych z mediów.


3

Nie - każdy identyfikator Apple ID jest osadzony w pierwszych 400 bajtach każdego pliku, więc nawet jeśli większość plików jest taka sama, każdy z nich jest inny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.