Czy można skonfigurować zarządzanie użytkownikami / urządzeniami bez zapisywania się w płatnym programie Apple?


2

Korzystam z serwera macOS i kilku urządzeń MacOS i iOS.

Chcę rozpocząć zarządzanie ustawieniami centralnie za pomocą Menedżera profili (np. Ustawienia poczty, ustawienia VPN, kontrola rodzicielska), ale utknąłem. Przed laty robiłem to za pomocą Menedżera grup roboczych z wcześniejszymi wersjami OS X Server. Teraz mam używać Menedżera profili do tego samego. Kiedy próbowałem tego wiele lat temu, nie działało, więc przestałem go używać i od tamtej pory zarządzałem lokalnie na każdym urządzeniu. Ale teraz okazuje się, że nie mogę lokalnie zarządzać Kontrolą rodzicielską dla kont, które są kontami mobilnymi, więc muszę ponownie pracować z Menedżerem profili.

  1. Czy mogę to zrobić bez zapisania się do płatnego programu Apple?

Po drugie, jak zacząć od prostej rzeczy, takiej jak dystrybucja ustawień poczty lub VPN na macOS i iOS i jak mogę uzyskać ustawienia kontroli rodzicielskiej dystrybuowane do urządzeń macOS? Czytałem informacje o Menedżerze profili na stronie wsparcia Apple, ale nigdzie nie ma przewodnika, który podpowiadałby mi, jak utworzyć ładunek, jak utworzyć profil (poza tworzeniem go, ale jak uzyskać przydatne rzeczy) itd. Godziny spędzone do tej pory, a nie krok dalej.

  1. Czy ktoś może wskazać mi przydatne krok po kroku wprowadzenie?


1
... i konfigurator Apple jest darmowy
Steve Chambers

Patrzyłem na to, dzięki. Wydaje mi się, że napotykam inny problem, więc zadaję osobne pytanie.
gctwnl
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.