Nie można przenosić przedmiotów do Kosza - odporny na zwykłe poprawki


1

Na wewnętrznym dysku SATA HD przeznaczonym tylko do przesyłania danych system operacyjny zmusza mnie do natychmiastowego usunięcia plików, tak jak w przypadku nośników wymiennych, zamontowanego woluminu sieciowego lub dowolnego woluminu, którego nie da się zapisać.

Próbowałem już usunąć i ponownie utworzyć katalog .Trashes itp.

Komunikat o błędzie jest znany:

Czy na pewno chcesz usunąć plik „filename.ext”? Ten element zostanie natychmiast usunięty. Nie możesz cofnąć tej akcji.

Pracuję na koncie 501, głównym administratorze.

Z katalogu głównego woluminu ustawienia uprawnień, które widzę, to:

drwxrwxrwx root administrator .Trashes

W przypadku podkatalogu Kosz należącego do konta użytkownika jest to również:

drwxrwxrwx root administrator 501

Zapisy nie są odrzucane przez rozszerzone uprawnienia (ponieważ nie ma żadnych).

Dysk jest postrzegany przez system jako ogólny wewnętrzny zapisany w pamięci SATA HD, który można zapisywać, naprawiać, nie wysuwać i nie uruchamiać. Nie znaleziono problemów ze strukturami plików na woluminie. Na szczęście odtworzono już plik Plist Findera.

Mogę żyć z tym zachowaniem, ale przeszkadza to między innymi aplikacjom do usuwania duplikatów plików. O czym nie myślę?

Kosz na dysku systemowym działa zgodnie z oczekiwaniami. OS X El Capitan v. 10.11.6 (system operacyjny, bez serwera OS X).


Dzięki za wskaźnik do https://apple.stackexchange.com/questions/249328/trash-folder-not-a-directory-files-only-delete- natychmiast, ale mam inną sytuację.

Wcześniejsze pytanie dotyczyło folderu .Trash w katalogu domowym użytkowników na woluminie startowym. Inne woluminy lokalne mają inną architekturę plików, a system operacyjny zarządza nimi inaczej w zależności od projektu.

Odpowiedzi też nie mają zastosowania, ponieważ tymczasowa poprawka OP nie robi dla mnie różnicy, aw moim przypadku wymagane atrybuty dla katalogów .Trashes i 501 nie są usuwane. Wyglądają dobrze podczas kontroli, chociaż folder Kosz na tym woluminie nie działa.


Wykonaj kopię zapasową wszystkich danych, które są dla Ciebie ważne na tym dysku, zanim zrobisz cokolwiek innego. Może to być sytuacja typu „zbliżająca się zagłada” lub „nieuchronna awaria”, a uwolnienie dysku spowoduje wyczyszczenie dysku, jeśli ta irytacja będzie się utrzymywać.
bmike


Chociaż objawy są podobne, rzut oka na ich klucze atrybutów pokazuje, że w moim przypadku niewyraźne foldery Kosz są w rzeczywistości folderami z odpowiednimi uprawnieniami.
celeriac

Odpowiedzi:


1

Błędy systemu plików, które codziennie używają bedril ... grrr ... Miałem coś podobnego i nic nie zrobiłem: naprawa dysku, użycie DiskWarrior i niektóre z wypróbowanych sztuczek, zrobiły coś.

W końcu miałem dość i utworzyłem kopię zapasową dysku, usunąłem partycję, odtworzyłem ją i sformatowałem. Problem zniknął. Jeśli zapytałeś mnie, co go spowodowało, nie mogę ci powiedzieć, ale tworzenie kopii zapasowej dysku, który był w zasadzie wewnętrznym dyskiem do tworzenia kopii zapasowych, więc mogłem ponownie wziąć udział, było prawie tak irytujące, jak życie z problemem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.