Zablokuj wszystkie nieznane numery spoza moich kontaktów przed dzwonieniem i wysyłaniem wiadomości na moim iPhonie


10

Wiem, że mogę zablokować numer przed wysyłaniem wiadomości / dzwonieniem do mnie, ale mogę to zrobić tylko po wydarzeniu. Czy istnieje sposób, aby powstrzymać nieznane numery przed wysyłaniem wiadomości / dzwonieniem przed zdarzeniem, tj. W przypadku numerów, których nie ma na mojej liście kontaktów? Mój iPhone ma system iOS 11.2.6.


2
Pamiętaj, że jeśli masz AT&T, masz (bezpłatną) aplikację o nazwie „Ochrona połączeń”, która wykonuje wiarygodne zadanie. Czasami te połączenia faktycznie dzwonią, ale są wyświetlane jako „Telemarketer” lub „Potencjalne oszustwo” itp., Wysoce zalecane (jeśli masz AT&T ...)
Steve Chambers

1
Aplikacja / funkcja AT Protect Call Protect jest obsługiwana przez Hiya. Jeśli nie masz AT&T, istnieją dwie aplikacje Hiya: Mr. Number, aplikacja do blokowania spamu oraz tytułowa aplikacja Hiya, identyfikator dzwoniącego i system wyszukiwania numerów zwrotnych. Oba korzystają z wbudowanych funkcji PhoneKit iOS do identyfikowania i blokowania połączeń.
Drivec

1
Uważaj, czego sobie życzysz ... Pewnego dnia otrzymasz telefon z automatycznego systemu przypominania o wizytach u lekarza (numery tych automatycznych systemów zmieniają się bez powiadomienia), a Twój telefon zablokuje je, abyś mógł przegapić wizytę i zapłacić Bez opłaty wystawienniczej.
MonkeyZeus

2
@MonkeyZeus: jeśli przechwycone połączenie jest uzasadnione, podobnie jak przypomnienie lekarza, pozostawi wiadomość. Telemarketerzy lub spamerzy po prostu się rozłączają.
DavidSupportsMonica

1
@MonkeyZeus Czasami odbieram telefony od samego lekarza i chcę być w stanie odbierać, a nie oddzwaniać. Połączenia te są nawiązywane z numeru telefonu o numerze różnym od numeru głównego biura dokumentu: główny numer biura kończy się na -00, a on dzwoni od -03 lub -04. Rozwiązałem ten problem, dodając do moich kontaktów numery, których używa do połączeń wychodzących. Teraz, gdy doktor dzwoni, na ekranie wyświetla się jego nazwa, a ja odpowiadam, zapisując procedurę oddzwonienia i pozostawienia wiadomości.
DavidSupportsMonica,

Odpowiedzi:


12

Tak, choć z pewnymi kompromisami. Zobacz ten link, aby uzyskać informacje. Jeśli przejdziesz do Ustawień, naciśnij Ogólne > Nie przeszkadzać > Zezwalaj na połączenia od i wybierz Tylko kontakty. To ustawienie dotyczy również wiadomości SMS. Mam nadzieję, że jest to przydatne.


Dziękujemy, szkoda, że ​​po prostu nie ma opcji blokowania w ustawieniach wiadomości, jeśli nie od zapisanego kontaktu. No cóż
M-Sync

@ M-Sync Bez problemu! mam nadzieję, że to zadziała.
Srevilo

Jeśli to zrobisz , czy istnieje prosty sposób, aby naprawdę włączyć opcję Nie przeszkadzać (dla wszystkich połączeń / SMS-ów)? Czy trzeba ponownie przejść przez całe menu?
Eric Auld,

Podstawowym problemem tego rozwiązania jest to, że DnD wycisza telefon. Apple naprawdę musi rozwiązać ten problem. Chcę, aby telefon normalnie działał i dzwonił, po prostu nigdy nie chcę połączeń z wiadomości od osób spoza mojej listy kontaktów. To nie powinno być ustawienie DnD. DnD jest przeznaczony na spotkania, spanie, filmy itp. Problem z blokowaniem tego dzwoniącego polega na tym, że nie otrzymuję tylu połączeń spamowych, że blokuję numer, a oni dzwonią z innymi ostatnimi 4 cyframi i myślę, że to CID i tak fałszowanie.
Craig Jacobs

3

Możesz utworzyć grupę kontaktów i dodać wszystkie (lub wybrane) kontakty do tej grupy.

Na iPhonie włącz opcję Nie przeszkadzać . Przejdź do aplikacji Ustawienia → Nie przeszkadzać i wybierz grupę Wszystkie kontakty z sekcji Zezwalaj na połączenia z sekcji Nie przeszkadzać .

Możesz także utworzyć grupę Kontakty, aby selektywnie segregować kontakty. Aby utworzyć grupę kontaktów, zapoznaj się z artykułem Wsparcia Apple, iCloud: Utwórz grupę i dodaj do niej kontakty .

Aktualizacja : Najwyraźniej łatwiej jest wybrać Wszystkie kontakty w wyżej wymienionym kroku, zamiast tworzyć grupę i wybierać ją. Opcja Wszystkie kontakty jest domyślnie dostępna.


Dziękujemy, szkoda, że ​​po prostu nie ma opcji blokowania w ustawieniach wiadomości, jeśli nie od zapisanego kontaktu. No cóż
M-Sync
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.