Przesuń równanie wykresu na wykresie na stronach


2

Ten irytuje mnie od dłuższego czasu. Zrobiłem kilka wykresów na wykresie Pages (jak również ich wartości R ^ 2). Szczególnie przydatne jest przenoszenie równań, szczególnie gdy na tym samym wykresie jest wiele wykresów.

Próbowałem wszystkiego, co przychodzi mi do głowy, np. Klikanie kilka razy lub przeciąganie w dziwny sposób, ale wydaje mi się, że w ogóle nie mogę przenieść równań na wykresie. Pozostają w lewym górnym rogu. Kiedy próbuję je klikać i przeciągać, wykres jest przenoszony zamiast równań.

Czy można przesuwać te równania? Jedyny inny sposób, w jaki widzę, jak kopiuje i wkleja te równania do pól tekstowych, ale prawdopodobnie będzie to ogromny problem z punktu widzenia układów, a także aktualizacji danych wykresów (a tym samym ich równań linii trendu).

Oto wideo problemu, który opisuję.


Sądzę, że twoje równania są uwzględnione Inlinei są zmuszone do śledzenia tekstu. W takim przypadku zmień je Floating, aby móc umieścić je nad prawidłową fabułą.
dan

@ Daniel Danielz wygląda na to, że równania są częścią wykresu, a nie samym obiektem. Nie mogę więc zmienić układu równań, a jedynie sam wykres
Skeleton Bow

Właśnie stworzyłem testową tabelę 2-osiową, a etykiety znajdują się w polu tekstowym, w którym mogłem się przemieszczać, gdziekolwiek chciałem, ustawiając go jako Floatingobiekt. Myślę, że zrzut ekranu może pomóc w zrozumieniu twojego problemu.
dan

Oto wideo problemu, o którym mówię
Skeleton Bow

Odpowiedzi:


2

Niestety jest to regresja z obecną wersją Pages w momencie pisania. Nie można przenosić równań na stronach 7.0.

Dokumenty utworzone przy użyciu poprzednich wersji Pages zachowają pozycję równania. Jeśli nadal masz poprzednią wersję Pages, możesz skopiować i wkleić wykres do starszej wersji, przenieść równania i wkleić go z powrotem do nowszej wersji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.