Czy podczas ładowania komputera MacBook jest ważne, którą rzecz najpierw podłączyć?


20

Czy należy podłączyć przewód zasilający do notebooka, a następnie podłączyć przewód zasilający do gniazda, czy należy podłączyć do gniazda, a następnie do notebooka?

Czy są jakieś zalecenia od Apple?


Aktualizacja : widziałem oba zalecenia. Większość porad mówi, że najpierw należy podłączyć notebook. Może to w ogóle nie ma znaczenia?


Osobiście ładuję albo z zasilacza, albo z 27-calowego wyświetlacza Thunderbolt, który pozostaje podłączony do gniazdka elektrycznego, które pozostaje włączone przez cały czas. Kiedy tylko mój MacBook Pro ma mało energii, po prostu podłączam MagSafe 2 łącznik
Nimesh Neema

Odpowiedzi:


28

Apple zaleca podłączenie adaptera do ściany przed podłączeniem go do komputera.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z artykułem Wsparcia Apple, Używanie i konserwacja adaptera Apple MagSafe .

Podłączanie zasilacza MagSafe do zasilania

Upewnij się, że wtyczka lub przewód zasilający są całkowicie włożone do zasilacza przed podłączeniem zasilacza do gniazdka elektrycznego. Pamiętaj, aby podłączyć adapter do ściany przed podłączeniem go do komputera.


5
Zastanawiam się, czy istnieje powód, dla którego to zalecają. Zrobiłem to w obie strony bez problemu.
Alexander O'Mara,

6
@ AlexanderO'Mara Jeśli MacBook jest już podłączony, adapter jest obciążony, co spowodowałoby powstanie łuku podczas podłączania go. Nie ma większego problemu, ale prawdopodobnie zniechęca niewtajemniczonych. Koniec ładowarki na laptopie nie wygina się, ponieważ ładowarka nie zapewnia maksymalnego napięcia (~ 20 V), dopóki proces ładowania nie zostanie zakończony między ładowarką a laptopem
Alexander - Przywróć Monikę

3
@MikroDel IDK, ludzie uwielbiają zarządzać takimi niemądrymi rzeczami , niż po prostu żyć dalej i używać tych urządzeń do tego, czym są ... narzędziami.
Alexander - Przywróć Monikę

5
IMHO, to nie jest głupie. Celem jest maksymalne wykorzystanie baterii przez maksymalizację jej żywotności. Notebooki Apple, zwłaszcza najnowsze generacje, mają wysoką cenę, a wymiana baterii może być bardzo korzystna dla większości, jeśli nie dla wszystkich ludzi. W ciągu ostatnich 5 lat używania Retina MacBook Pro kilkakrotnie wypaliłem kieszenie, raz wymieniając baterię i dwa razy, zmieniając port ładowania. Mam nadzieję, że to wyjaśnia mikrozarządzanie i głupie obawy.
Nimesh Neema

2
Cała ta rozmowa na temat wyładowań łukowych, istniejących obciążeń i nic więcej nie zastanawia mnie, czy ludzie dzielą sieć elektryczną z dużymi obciążeniami, takimi jak maszyny frezarskie Bridgeport lub tygle indukcyjne . Do jakiej mocy wszyscy się podłączają? Wydaje mi się, że brakuje mi całej zabawy.
Allan

7

Podłączenie dużego obciążenia do obwodu powoduje wyładowanie łukowe po zakończeniu obwodu. Historycznie mogło to uszkodzić gniazdka ścienne, wtyczki, adaptery i wszystko, co było podłączone na drugim końcu wtyczki (np. Komputer). Stało się tak tylko wtedy, gdy urządzenie było w stanie „już włączonym”, ponieważ klasyczne urządzenia korzystały z fizycznych przełączników, aby podłączyć zasilacz do płyty głównej. Klasyczna rada polegała na podłączeniu najpierw do ściany w przypadku urządzeń, które mogą ulec łukowi.

Współczesne urządzenia mają miękkie przełączniki i mnóstwo obwodów ochronnych, dlatego praktycznie nie dochodzi do wyładowań łukowych, a uszkodzenie urządzenia jest znacznie rzadsze niż w przeszłości. Jedynym praktycznym momentem, w którym możesz najpierw podłączyć się do ściany, jest przebywanie w miejscu znanym z skoków napięcia, ale z drugiej strony prawdopodobnie nie chciałbyś, aby urządzenie było podłączone bezpośrednio do niefiltrowanego prądu, aby zacznij od (użyj zabezpieczenia przeciwprzepięciowego). W większości praktycznych przypadków nie ma znaczenia, który koniec podłączasz jako pierwszy, ale kieruj się zdrowym rozsądkiem.


W ciągu dnia usmażyłem taką książkę mocy.
AllInOne

5

Jak wskazano w niektórych komentarzach, bezpieczną procedurą podczas korzystania z dowolnego konwertera energii elektrycznej jest doprowadzenie samego konwertera do zasilania i stabilizacji w pierwszej kolejności. Ładowarka ścienna ma kapturki do filtrowania obciążenia, które powinny umożliwiać ładowanie i wyeliminować wszelkie możliwości wzrostu mocy na wyjściu (po stronie urządzenia).

Dobrze zaprojektowany konwerter AC-DC będzie miał wbudowane tłumienie łuku i przepięć, ale nigdy nie wiesz, co masz pod ręką. Zaleca się ostrożność.

Jako skrajny przykład weźmy Generac o mocy 50 kW. Jeśli zaczyna się zimno po wyłączeniu, stabilizacja częstotliwości prądu przemiennego i napięcia wyjściowego może zająć minutę lub dwie. Jeśli skrzyżujesz przed uruchomieniem, niepożądane stany przejściowe mogą uszkodzić urządzenia, które „nie lubią” przepięcia lub 40 Hz w porównaniu do napędu 60 Hz.


2
Gdzie kupujesz zasilacze i akcesoria; lata osiemdziesiąte? Również generator 50 kW nie jest transformatorem obniżającym, który z założenia jest odizolowany od sieci. W rzeczywistości jest to analog sieci. Byłoby to dobre źródło informacji na temat projektowania przełączania zasilaczy: electronicdesign.com/power/…
Allan

2

Zawsze chcemy zachować dobrą konserwację naszych produktów elektrycznych i zapewnić im długą żywotność przed wycofaniem z użytku. Jest powód, dla którego Apple chce, abyśmy najpierw podłączili zasilacz , ponieważ uważam, że chcą obciążyć obwód zasilacza przed komputerem Mac. Działa również jako strefa buforowa. Taniej jest wymienić zasilacz niż płyta główna Mac. Oto link, który zapewnia zrozumienie łuku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.