Jak usunąć nieistotne pliki z Leoparda


2

Sprzątam naprawdę stary mac, aby przywrócić go do użycia. Ma dysk twardy o pojemności 80 GB i po wymazaniu plików do pobrania, dokumentów, zdjęć, muzyki, filmów i niepotrzebnych aplikacji jestem teraz na około 48 koncertach. Czytałem, że Leopard potrzebuje około 9 koncertów, jak mogę pozbyć się pozostałych 20 GB bez ponownej instalacji. Minęły trzy i pół roku odkąd go kupiłem i znalazłem tylko część 2 dysku odzyskiwania. (Pozbyłem się już iLife, iTunes, iWorks, przeglądarek internetowych, sterowników drukarek itp., Ponieważ potrzebuję tylko urządzeń opartych na terminalach, takich jak lynx i vi.) Jeśli ktoś może wskazać mi rozwiązania, które pozwolą mi zwolnić jak najwięcej byłoby bardzo pomocne.

Odpowiedzi:


4

Możesz użyć Jednojęzyczny aby przyciąć ustawienia, których nie potrzebujesz. To powinno przyciąć co najmniej kilka GB.

Sterowniki drukarki znajdują się w /Library/Printers. Możesz usunąć wszystko z Printers katalog (uwaga, nie dotykaj /System/Library/Printers/ informator).

Dodatkowo, jeśli jest to instalacja domyślna, może pochodzić z iLife. Pętle GarageBand zajmują również kilka GB i znajdują się w /Library/Application Support/Garageband/Apple Loops/.

Istnieją inne obszary, które można przycinać, ale te zyskają największe zyski. Możesz także dawać programy takie jak DaisyDisk strzał (lub bezpłatny odpowiednik). Pokażą ci, w jaki sposób dane są dystrybuowane na dysku twardym, i pozwalają ci jeszcze bardziej precyzyjnie określić, które dane można usunąć.


dzięki .. Pozbyłem się sterowników drukarki. Spróbuję teraz jednojęzycznych.
yayu

1
@ yayu Nie ma problemu. Edytowałem swoją odpowiedź, aby uwzględnić pętle GarageBand, które zajmują ogromną ilość miejsca, jeśli masz zainstalowaną iLife.

Dzięki za wskazówki. Zwolniłem około 10 GB więcej. Gdzieś leży jakieś 10 gb ... Czy próba znalezienia go w plikach systemowych jest warta ryzyka?
yayu

1
@ yayu Wypróbuj DaisyDisk (lub odpowiednik). Wymagane jest wszystko poniżej / System. Możesz usunąć niektóre rzeczy, ale zazwyczaj nie wpłynie to znacząco na miejsce na dysku twardym. Większość dużych przedmiotów jest pod / Biblioteką lub użytkownikiem (lub / Aplikacjami).

1
@yayu również sprawdź, jak to zrobić usuń wbudowane głosy syntezy mowy !
MattiSG
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.