Książka telefoniczna XML na iOS?


0

Mam książkę telefoniczną online, z którą łączą się nasze firmowe telefony VoIP, co pozwala nam zachować scentralizowaną listę wszystkich numerów telefonów kontaktów, która jest dostępna na wszystkich telefonach VoIP.

Książka telefoniczna online wyświetla plik XML z numerami telefonów kontaktowych, które czytają telefony VoIP.

Czy możliwe jest, aby nasze telefony komórkowe (iOS 11) mogły czytać z tej samej książki telefonicznej XML i wprowadzać dane do kontaktów na iPhonie?

Odpowiedzi:


3

Po wyjęciu z pudełka iOS obsługuje CardDAV i LDAP . Nie ma natywnego sposobu importowania pliku XML dla kontaktów.

W przeszłości konfigurowałem serwer LDAP (oparty na systemie Solaris) specjalnie dla tego scenariusza - łączyłem telefony Nortel VoIP, które obsługiwały listę kontaktów z osobami, które potrzebowały dostępu do tej listy, ale nie były na naszym serwerze Exchange (który domyślnie miał tę listę).

Może być możliwe skonfigurowanie synchronizacji między systemem telefonicznym a CardDAV lub serwerem LDAP, który będzie aktualizował kontakty. Może mieć tę funkcję wbudowaną, ale biorąc pod uwagę, że można uzyskać dokument XML listy jako wynik, utworzenie skryptu aktualizującego serwer CardDAV / LDAP byłoby bardzo proste.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.