Dlaczego ⌘ był używany jako klawisz poleceń na komputerach Apple, dlaczego nie logo Apple? [Zamknięte]


28

Byłem ciekawy klawisza poleceń, drobiazgu, który wydaje się być używany od dłuższego czasu.

Czy istnieje jakiś szczególny powód, dla którego założyciele Apple postanowili użyć symbolu ⌘, a nie logo Apple (podobnie jak Windows na klawiaturze) jako klawisza poleceń? Tylko dla wyjaśnienia, chcę powodów, dla których projektanci to wybrali, a nie osobistej opinii. Dzięki!


Porozmawiajmy na Ask Different Meta, jeśli to w ogóle jest na ten temat, proszę
bmike

1
Głosuję za zamknięciem tego pytania jako nie na temat, ponieważ nie chodzi o korzystanie ze sprzętu, oprogramowania lub produktów Apple. Rozumiem, że jest popularny - otwórz wątek na Ask Different Meta, jeśli brakuje mi jakiegoś aspektu, dlaczego jest to tutaj.
bmike

1
@mike Rozumiem, co masz na myśli, ale chodzi o sprzęt Apple (szczególnie o klawiatury). Trasa nie mówi nic konkretnego o używaniu produktów Apple jako takich, i z tego, co uważałem, wydawało się w porządku. Masz jednak rację.
Srevilo,

@bike Czy to jest ta część, o której mówisz: „Proszę powstrzymać się od pytania: Pytanie, jak / dlaczego Apple robi <coś XYZ>”
Srevilo

Jest wątek na temat dyskusji na temat zamknięcia tego Meta, jeśli ktoś jest zainteresowany lub ma komentarze / pytania. apple.meta.stackexchange.com/questions/3215/…
bmike

Odpowiedzi:


37

Z pozycji Wikipedii dotyczącej klawisza polecenia :

Symbol „⌘” („zapętlony kwadrat”) został wybrany przez Susan Kare po tym, jak Steve Jobs zdecydował, że użycie logo Apple w systemie menu (gdzie wyświetlane są skróty klawiaturowe) byłoby nadmiernym użyciem logo.

Interesujące jest również to, że ⌘ nie jest czymś, co wymyślił Apple. To właściwie starożytny symbol zwany zapętlonym kwadratem.


11
„Interesujące jest również to, że ⌘ nie jest czymś, co wymyślił Apple. To właściwie starożytny symbol.” Dlaczego mnie to nie zaskakuje?
Mihael Keehl

10
Jak opowiada Andy Hertzfeld, trudno jest wymyślić małą ikonę, która oznacza „dowodzenie”. Znana artystka bitmapowa Apple, Susan Kare, miała obszerny międzynarodowy słownik symboli i przeglądała go, szukając odpowiedniego symbolu, który byłby charakterystyczny, atrakcyjny i miał przynajmniej coś wspólnego z koncepcją polecenia menu. Znalazła symbol kwiatowy, który został użyty w Szwecji, aby wskazać interesującą cechę lub atrakcję na polu namiotowym. Wyrenderowała bitmapę 16 x 16 tego małego symbolu i pokazała go reszcie zespołu i wszystkim się podobało.
Nimesh Neema

17

Klawisz polecenia początkowo nazywał się klawiszem Apple i był używany w połączeniu z innym klawiszem do utworzenia skrótu polecenia menu. Skrót do polecenia menu był wyświetlany na pasku menu obok elementu menu.

Podobno Steve Jobs nie lubił nadużywania logo Apple na ekranie. W typowy dla Jobsa sposób:

„Na ekranie jest za dużo jabłek! To niedorzeczne! Na próżno bierzemy logo Apple! Musimy przestać to robić!”

Znana logo Apple, Susan Kare, poszukiwała alternatywnego logo, które według niej było charakterystyczne, atrakcyjne i miało przynajmniej coś wspólnego z koncepcją polecenia menu .

Możesz przeczytać konto z pierwszej ręki autorstwa Andy'ego Hertzfelda na Folklore.org, w jaki sposób uzyskaliśmy niezwykły symbol użyty do klawisza polecenia menu .


1
Pamiętam, że nazwalibyśmy to kluczem „Otwórz Apple”. msgstr „naciśnij otwarte jabłko-c, aby skopiować”. Może po prostu pokazuję swój wiek.
BriOnH

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.