Jak zrobić DVD z iMovie


12

Apple zdecydowało się wykluczyć iDVD z Lion, a ja nie znalazłem łatwego sposobu na stworzenie DVD, które można odtwarzać na moim odtwarzaczu DVD utworzonym w iMovie.

Znalazłem to pytanie

Jednak nie ma tam jasnej odpowiedzi. Nie mam iDVD i nie mogę go zdobyć, ale nadal chcę móc utworzyć DVD.

Czy ktoś wie, jak to zrobić?


Dziwne; iDVD również nie ma w App Store.
bneely

Zostało przerwane
diabła,

Odpowiedzi:


4

Możesz wyeksportować swój film do dowolnego formatu (.avi, .dv, ...), a następnie wypalić go na dysku za pomocą odpowiedniego pakietu oprogramowania ( Roxio Toast lub wbudowanego oprogramowania Lion / Mac OS) )

EDYCJA : za darmo, oprogramowanie, polecam użyć Burn


2
Czy na pewno możesz nagrywać standardowe dyski DVD (możliwe w zwykłym odtwarzaczu DVD) bez dodatkowego oprogramowania? Dodaj wyjaśnienie.
nohillside

Tak, ponieważ jest to dla mnie główny problem. Wyeksportowałem go do m4v, ale nie znalazłem żadnego wolnego oprogramowania, które można nagrać do standardowego formatu DVD dla mojego odtwarzacza DVD. Znalazłem jednak oprogramowanie komercyjne, ale chcę za darmo
Shervin Asgari,

2
Pewnie, że jest :-) Wypróbuj „Burn” (zobacz moją edycję). Darmowe i sprawia, że ​​można odtwarzać DVD dla Ciebie odtwarzacz DVD.
Michiel

Rzeczywista płyta DVD (nie tylko film nagrany na DVD-R, który może być odtwarzany przez niektóre odtwarzacze DVD) znajduje się w folderze VIDEO_TS, zakodowanym w formacie MPEG2. Czy to robi „palenie” w Lwie? Czy i tak nie powinieneś płacić za licencję MPEG2?
GEdgar

1

Sprawdź, czy możesz znaleźć znajomego, który faktycznie kupił pudełkowy zestaw iLife, zanim Apple przestał być modnym iDVD. Jeśli tak, poproś, aby skopiowali plik iDVD.app z folderu aplikacji i podali go tobie.


Zdecydowanie nie jest to dozwolone w umowie licencyjnej użytkownika końcowego, na którą taki przyjaciel musiałby się zgodzić.
ryandesign

1
Jeśli zrobią kopię i będą nadal korzystać ze swoich, jest to niedozwolone. Jeśli nie będą go już potrzebować, możesz dać je Tobie (i usunąć ich własną kopię).
Ken


0

Korekta: iMovie '11 NIE ma bezpośredniej opcji nagrywania na DVD

Będziesz musiał udostępnić przez Internet lub pobrać program do nagrywania kodujący DVD.

Narzędzie dyskowe to kolejny sposób na nagrywanie płyt DVD, niestety nie będzie w formacie, który można odtwarzać na odtwarzaczu DVD. Skończy się to nagrywaniem jako DVD z danymi

-Mam nadzieję że to pomoże


-1

W iMovie '11 przejdź do menu Udostępnij i wybierz Nagraj na DVD.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.