Jaki jest publiczny adres IP mojego MacBooka?


1

Próbuję znaleźć mój publiczny adres IP dla mojego MacBooka Air. Jest on dostępny na Comcast / Xfinity Wifi (moi rodzice mieli go skonfigurowali). Gdy sprawdzam http://ipecho.net lub jakikolwiek inny, otrzymuję 73.170.168.215, ale jest to to samo, co na moim iPhonie 8.

Przeciwnie, oba urządzenia mają różne lokalne adresy IP, przy czym wszystkie numery są takie same, z wyjątkiem ostatniego 192.168.40.XXX. Czy publiczny adres IP jest tym samym co router?


1
Znaleziony publiczny adres IP jest prawdopodobnie poprawny - wszystkie urządzenia w domu go udostępnią. Drugie pytanie jest zdecydowanie zbyt ogólne - wybicie dziury w routerze domowym w celu uzyskania dostępu do konkretnej usługi na konkretnej maszynie jest zbyt skomplikowane, aby odpowiedzieć w kilku akapitach.
Tetsujin,

Odpowiedzi:


1

Tutaj napisano , że może być konieczne skonfigurowanie przekierowania portów, aby umożliwić połączenia przychodzące z portu 15151 do komputera Mac. Jeśli twój tata na to pozwala, możesz spróbować tego w ustawieniach routera.


Zadziałało! Okazuje się, że było to po prostu ustawienie przekierowania portów dla konkretnego zastosowania konkretnej aplikacji.
cmarangu

7

Adres IP, który widzisz (73.170.168.215), to adres, który router wystawia na świat zewnętrzny. Router maskuje Twój prawdziwy adres, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Każde urządzenie, które używa tego routera do łączenia się ze światem zewnętrznym, będzie „postrzegane” jako posiadające ten sam adres IP. Właśnie dlatego Mac i iPhone mają identyczne adresy IP, gdy są oglądane spoza sieci. Publiczny adres IP to adres tego routera (staram się to uprościć, ponieważ praca w sieci może się szybko skomplikować).

Router jest odpowiedzialny za przejmowanie ruchu poszczególnych urządzeń i kierowanie ich do właściwego urządzenia w sieci „prywatnej”.

Aby poprawnie korzystać z BlockheadsServer na komputerze Mac, najlepiej skontaktować się z obsługą klienta w celu ustalenia najlepszego sposobu skonfigurowania. Nie chcesz źle skonfigurować routera, ponieważ możesz przypadkowo otworzyć sieć na złośliwe działania.


1
OK, dziękuję za potwierdzenie, że to router sprawia, że ​​wszystkie publiczne adresy IP wyglądają tak samo. Jeśli otrzymam „prawdziwy” adres IP mojego MacBooka, potwierdzę z technikami, jak najlepiej zmienić te ustawienia (i potwierdzę z rodzicami, czy jest to w porządku).
cmarangu

1
@cmarangu To, co robi router, aby tłumaczyć między adresami wewnętrznymi (prywatnymi) i zewnętrznymi (publicznymi), jest formą translacji adresów sieciowych (inaczej NAT) . Możesz znaleźć o wiele więcej informacji, używając tego jako słowa kluczowego / frazy wyszukiwania.
Gordon Davisson,

1
Zawsze ważne jest, aby najpierw uzyskać zgodę rodziców! :-)
fsb

1
Kiedy mówisz „prawdziwy” adres IP swojego MacBooka - do czego masz na myśli; co próbujesz zrobić? Twój MB ma adres IP (prywatny), a router ma dwa (publiczny i prywatny). Pytanie brzmi ... co próbujesz osiągnąć, że potrzebujesz tych informacji? (prawdopodobnie nowe / inne pytanie)
Allan

3
Potrzebujesz publicznego adresu IP routera , a nie MacBooka. Router prześle następnie port, do którego się odwołujesz (15151), do twojego MacBooka. Ponadto będziesz chciał korzystać z usługi Dynamic DNS , ponieważ Twój publiczny adres IP ostatecznie się zmieni. To powiedziawszy, w zasadzie wyklucza to temat tej witryny.
Allan

1

Niektóre routery pozwalają na Universal Plug and Play (UPnP), co pozwoli aplikacji działającej na komputerze Mac zażądać przekierowania portów w celu „ujawnienia” aplikacji w Internecie. Pozwoli to routerowi być serwerem proxy na krawędzi sieci, a następnie poprowadzi wymagane porty do komputera Mac w sieci domowej. Jest to świetny sposób (jeśli aplikacja i router obsługują tę funkcję), ponieważ nie musisz spędzać wieków w konfiguracji routera, konfigurując wszystkie porty i przekierowując.


Dziękuję, przyjrzę się temu. Wygląda na to, że router Neatgear to obsługuje! zgodnie z ich stroną internetową, ale zastanawiam się, czy muszę tylko przekierować port Im używam w aplikacji 15151, myślę, że zobaczymy.
cmarangu,

0

Uważam, że szukasz dynamicznego przekierowania portów dynamicznego dns lub czegoś takiego . Wypróbuj https://www.no-ip.com , bezpłatną usługę zalecaną przez niektóre osoby na forum próbujące robić to, co robisz, i udokumentowaną przez Google https://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q = about + no-ip.com & ie = UTF-8 & oe = UTF-8 , więc prawdopodobnie godne zaufania. Google również udokumentował MacKeepera, ale przynajmniej wspomnieli o „mieszanych recenzjach”, a większość tytułów z najlepszych wyników jest pomocna. Warto również wspomnieć o t . Twórca BlockheadsServer polecił no-ip.com do konkretnego celu, który próbujesz osiągnąć; https://forums.theblockheads.net/t/how-to-set-up-your-own-mac-server/3080 .


Cześć cmarangu, dziękuję, że powiedziałeś mi, jak zrobić dokładnie to, co próbowałem osiągnąć, ale twoja odpowiedź nie odpowiada na pierwotne pytanie. Chociaż może to zaspokoić sam powód, dla którego opublikowałem pytanie (inne niż zdobycie odznaki bez bycia całkowicie tanim), nie oznaczę twojej odpowiedzi jako zaakceptowanej, ponieważ tak naprawdę nie odpowiada na niejasne pytanie, a poza tym nie zyskasz żadnej reputacji, ponieważ konta doppelgänger nie uzyskują reputacji po udzieleniu odpowiedzi na własne pytania.
cmarangu

Cmarangu. w odpowiedzi na twój komentarz chciałbym edytować swoją odpowiedź, nie jestem pewien, ale myślę, że tak naprawdę potrzebujesz przekierowania portów . Myślę, że dzięki temu MacBook otrzymuje określony adres IP niepowiązany ze wszystkimi innymi urządzeniami w sieci publicznej routerów. Nigdy nie wyszukiwałem go w Google. Teraz mam. Długi artykuł na Wikipedii. Krótko mówiąc, myślę, że DDNS robi ten sam adres dla zmieniającego się publicznego adresu IP. Nie tak krytyczny jak port przekierowujący specjalny port dla twojego
Maca

Lepiej poszukaj dokładnie, jak najlepiej to zrobić, i oczywiście najpierw uzyskaj zgodę rodziców
cmarangu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.