Dlaczego Microsoft Word musi zezwalać na przychodzące połączenia sieciowe?


13

Po włączeniu zapory Mac wyświetla się monit o zezwolenie aplikacjom MS Office (Word, Excel, Powerpoint) na przyjmowanie połączeń przychodzących. Dlaczego tak jest i czy bezpiecznie jest na to pozwolić?

Korzystam z systemu Mac OS 10.7.2


Podczas przeszukiwania moich System Prefs (Mac) zauważyłem, że moja zapora sieciowa była wyłączona, chyba 3 lata. Włączyłem tę opcję i po otwarciu dokumentu Excel SS (Office dla komputerów Mac 2008) dostałem wiadomość Microsoft o przychodzących połączeniach sieciowych; powiadomienie, że ich odrzucenie może ograniczyć zachowanie aplikacji (aplikacja, którą kupiłem i za którą zapłaciłem). Wracając do Prefektów Systemowych, gdy dokument jest nadal otwarty, a komunikat jest nadal wyświetlany, a wyłączenie ochrony zapory sieciowej, a następnie ponowne jej włączenie,

Odpowiedzi:


17

Nie mogę wypowiadać się w sprawie pakietu Office 2011, ponieważ wymaga aktywacji numeru seryjnego w firmie Microsoft, ale w pakietach Office 2008, Office 2004 i Offive vX przychodzące połączenie sieciowe jest częścią działań firmy Microsoft przeciwko piractwu. Ponieważ każda kopia pakietu Office jest aktywowana za pomocą unikalnego klucza produktu, produkty Office otwierają przychodzące połączenie sieciowe i nasłuchują połączeń z innych wystąpień pakietu Microsoft Office w sieci. Po ustanowieniu połączeń oba wystąpienia pakietu Office będą wymieniać klucze produktu i upewnić się, że nie są takie same. Jeśli są takie same, jeden użytkownik jest zmuszony zamknąć swoją kopię pakietu Office.

Zalecam poinstruowanie zapory, aby NIE zezwalała pakietowi Office na akceptowanie przychodzących połączeń sieciowych.

Oto link do Macworld, który mówi o tej „funkcji”:

http://hints.macworld.com/article.php?story=20020406142423494


Adobe Photoshop / Illustrator / itp. i QuarkXPress również to robił.
Roy Tinker,

3
Nie mogę potwierdzić, czy przyczyną tego jest w szczególności kontrola antypiracka, ale głosowałem za tym, ponieważ domyślnie uważam, że powinieneś zabronić wszystkich połączeń przychodzących z wyjątkiem usług, którym ufasz i które chcą być dostępne z zewnątrz.
Gerry

Proszę nie głosować na „przekonanie”. Użyj referencji, aby poprzeć swoje komentarze. Dziękuję Ci.
Sheldon

1
@Sheldon ma rację. Jeśli nie wiesz, po co i dlaczego jest to wymagane, zaprzeczaj. To bezpieczne praktyki komputerowe.
Josh

1

Byłem nękany bezlitośnie przez ten problem ze wszystkimi aplikacjami Microsoft Office 2008 w kilku nowych instalacjach Mavericks i Yosemite. Oto jak w końcu udało mi się odejść. Mam nadzieję, że to pomoże niektórym z was:

  1. zamknij aplikacje, których dotyczy problem
  2. usuń wszelkie ustawienia zapory dla tej aplikacji
  3. usunąć wszystkie .plistpliki i inne preferencje znaleźć w /Library/Preferences, /Library/Caches, ~/Library/Preferences, i ~/Library/Caches(w moim przypadku wszystkie pliki zawarte w preferencjach foldery o nazwie com.microsoft.*.plisti wszystkie podfoldery w tych folderach noszące nazwę Microsoft). Nie martw się; właściwie zakodowane aplikacje przywrócą własne pliki list.
  4. ponownie uruchom każdą aplikację i wybierz „odmów” (lub „zezwól”, zgodnie z własnymi preferencjami) w oknie dialogowym połączeń przychodzących
  5. zamknięcie aplikacji i ponowne otwarcie, aby sprawdzić, czy zapora sieciowa została zapamiętana.

Pamiętaj, że wcześniej wymusiłem również ponowne podpisywanie aplikacji przy użyciu podpisywania kodu ad-hoc w oknie terminala:

 sudo codesign --force --sign - <full path to application>

Na przykład:

 sudo codesign --force --sign - /Applications/Microsoft\ Office\ 2008/Microsoft\ Excel.app

Nie jestem pewien, czy krok ponownego podpisania pomógł systemowi zapamiętać ustawienia. O podpisywaniu kodu możesz przeczytać tutaj:

http://forums.macnn.com/79/developer-center/355720/how-re-sign-apples-applications-once/


Ale czy nie usunie żadnych ustawień, które zmieniłem?
Florian F

To rozwiązanie nie działało dla mnie.
Jason

0

Ten problem występuje nadal ponad 4 lata po pierwszym zgłoszeniu. Korzystam z pakietu Office 2011 dla komputerów Mac w systemie Mac OS 10.10.5. Dostaję irytującą wiadomość z pytaniem: „Czy chcesz, aby aplikacja„ Office365Service.app ”akceptowała przychodzące połączenia sieciowe?” Oczywiście nie mam nic wspólnego z Office 360. Więc zaprzeczam, ale wraca do niego 10 lub 180 minut później lub dzień później, jeśli będę miał szczęście.

Zadzwoniłem do Microsoft. Twierdzą, że dzieje się tak, ponieważ plik .plist został uszkodzony. Rzeczywiście, kiedy usunąłem jeden lub więcej z tych plików, problem zniknął ... na miesiąc lub dwa. Potem to się powtórzyło. Teraz zapominam, gdzie znajdowały się niegroźne pliki.

Moje zdanie na ten temat: jest to błąd, który Microsoft odmawia uznania lub naprawy.


-3

Dodałbym, że wiele dokumentacji MS Office znajduje się w Internecie. To może mieć z tym coś wspólnego.


To tak naprawdę nie wyjaśnia, dlaczego MS-Office musi akceptować połączenia przychodzące (które są uruchamiane z zewnątrz). Dostęp do dokumentacji online wymaga połączenia wychodzącego .
nohillside

Możliwe, że dokumentacja jest aktualizowana z zewnątrz. Ale nadal antypiractwo wydaje się być najbardziej prawdopodobną odpowiedzią.
Zenklys,

I w jaki sposób państwa członkowskie powinny wiedzieć, gdzie wprowadzić nową dokumentację? Jeśli aktualizacja jest konieczna, zostanie ona uruchomiona przez MS Office, który skontaktuje się z serwerem Microsoft i zapyta o nową wersję.
nohillside

Myślę, że źle to rozumiesz. Połączenia przychodzące mogą oznaczać, że Microsoft przesyła nam strumień danych. Która może być aktualizacją / dokumentacją lub czymkolwiek. Połączenia przychodzące nie oznaczają, że nagle serwer znikąd próbuje uzyskać dostęp do komputera Mac.
Zenklys,

2
@Zenklys, nie, połączenia przychodzące oznaczają, że połączenie zostało zainicjowane z zewnątrz. Żądanie aktualizacji jest inicjowane lokalnie (nawet jeśli można to zrobić w tle, więc żądanie nie jest bardzo widoczne), w którym to momencie serwery Microsoft mogą odpowiadać na pobranie aktualizacji. Ponieważ jest inicjowane lokalnie, jest to połączenie wychodzące.
Gerry
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.