Prezenty w iTunes dla osób z innych krajów


15

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a obecnie mieszkam w kraju (UK), który jest zupełnie innym sklepem iTunes niż moja rodzina (USA). Zastanawiam się więc, czy mogę podarować rzeczy w sklepie iTunes, jeśli jestem w innym kraju niż odbiorca. Jeśli podaruję coś ze sklepu w Wielkiej Brytanii, czy ktoś w USA może pobrać te przedmioty? Nie jestem nawet pewien, czy jest jakiś sposób, aby przejść do wersji amerykańskiej, nie mówiąc już o próbie podarowania stamtąd przedmiotu.


1
Możesz zmienić sklep w iTunes, klikając ikonę flagi kraju u dołu ekranu. Więc jeśli masz konto iTunes w USA, możesz je w ten sposób podarować (jeśli jest to czasownik).
Thilo,

To jest czasownik i odpowiedź, ja też opublikuję pracę. +1
Graeme Hutchison

1
Aplikacje kupione w sklepie w Wielkiej Brytanii można pobierać tylko dla innych użytkowników w Wielkiej Brytanii. Próbowałem zmienić kraj mojego sklepu iTunes na kraj docelowy, ale nie będzie to możliwe, chyba że będę mieć w tym kraju kartę kredytową z adresem rozliczeniowym. Z salda karty podarunkowej nie można też podarować aplikacji (niepewnych co do muzyki lub innej zawartości). Pomocy, chłopaki!
Hairboat

Pytasz o aplikacje lub muzykę, czy o jedno i drugie?
TJ Luoma,

1
Zostawiłem to otwarte na prawie wszystko, co mogłem podarować w sklepie iTunes. Aplikacja, muzyka, filmy itp.
rsgoheen,

Odpowiedzi:


8

Według wsparcia Apple z USA możesz podarować towary fizyczne:

Meksyk, 15 krajów w Europie i cztery kraje w Azji Południowo-Wschodniej (Indonezja, Malezja, Filipiny i Tajlandia).

Te 15 krajów europejskich to: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania. Gdziekolwiek indziej i wydaje się, że potrzebujesz karty kredytowej z adresem rozliczeniowym w kraju docelowym, aby wysyłać prezenty.

Nie dotyczy to jednak aplikacji do prezentów:

[iTunes] Karty upominkowe i certyfikaty są ważne do użytku tylko w kraju, w którym zostały zakupione. Tylko rezydenci USA mogą realizować bony upominkowe zakupione w USA


5

Nie możesz

Ze strony Apple iTunes: wysyłanie prezentów iTunes :

Nie można zrealizować zakupionych prezentów poza krajem zakupu. Na przykład prezentu iTunes zakupionego we Francji nie można wymienić w sklepie iTunes poza Francją.

Apple nie odkryło jeszcze, że ludzie poruszają się po całym świecie i mają przyjaciół i rodzinę w różnych krajach. Aby dać wątpliwości Apple, może chodzi o ramy podatkowe i prawne, ale dlaczego mogę przenieść tysiące funtów z konta bankowego w jednym kraju na konto bankowe w innym, ale nie mogę przenieść kilka funtów między dwoma kontami iTunes w różnych krajach?

Ale potem „iTunes” i „łatwy i wygodny” znajdują się na przeciwnych końcach spektrum.


0

Cześć, właśnie przeszedłem ten sam problem podczas przygotowań do sezonu wakacyjnego 2014.

Z wyjątkiem kilku wyjątków, nie można wysyłać prezentu iTunes na konta w innych krajach. Mówiąc dokładniej, możesz wysłać prezent, ale ludzie nie będą mogli go wykorzystać. W końcu utknęły z bezużytecznym adresem e-mail.

Możesz wysłać karty upominkowe iTunes. Można je przesyłać drogą elektroniczną i można je kupić w sklepie danego kraju, w Twoim przypadku w USA, w innym kraju. Możesz kupić kody od Apple, ale w moim przypadku wygodniej było je kupić w serwisie eBay, ponieważ pozwoliło mi to zapłacić kartą kredytową spoza USA.


0

Tak - po prostu przejdź do strony iTunes dla danego kraju i kup kartę upominkową jako Gość (nie realizuj transakcji za pośrednictwem konta iTunes).

Na przykład mieszkam w USA i chcę kupić kartę podarunkową iTunes iTunes w euro dla mojego kuzyna, który mieszka w Dublinie. Przejdę na stronę www.apple.com, przejdę do prawego dolnego rogu strony i wybiorę „Irlandia” jako mój kraj. Następnie przejdź do zakupu karty upominkowej i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby sprawdzić. Jeśli użyjesz adresu e-mail takiego samego jak konto iTunes, zostaniesz zapytany, czy chcesz się zalogować. Nie loguj się. Po prostu wybierz opcję wyewidencjonowania jako gość. Umożliwi to zakup karty upominkowej iTunes dla innego kraju.


Mówisz o karcie e-upominkowej Apple Store, której można używać do kupowania dóbr fizycznych w sklepie detalicznym Apple lub sklepie internetowym Apple. Drobnym drukiem napisano, że nie można go używać w sklepie iTunes.
Mark Horgan

-1

obejściem tego problemu jest odwiedzenie sklepu internetowego, takiego jak amazon.com, i kupienie go w tej witrynie w celu dostarczenia na adres w USA. W ten sposób kupujesz produkt w USA dla kogoś w USA.

Nie ma wątpliwości co do tego, dla kogo jest przeznaczony i gdzie można go wykupić.


1
Głosujący bez wiarygodnego wyjaśnienia? Dzięki.
Graeme Hutchison,

Cóż, nawet jeśli twoja odpowiedź daje obejście, to tak naprawdę nie odpowiada na pytanie (dotyczy sklepu iTunes, a nie Amazon). Downvote nie jest jednak mój :)
Zsub,

dlatego zacząłem od „obejścia”, które, jak powiedziałem, opublikuję po potwierdzeniu odpowiedzi, było komentarzem do pytania. dziwne wydaje się głosowanie bez edycji lub komentarza.
Graeme Hutchison,

Zgaduję, że wyborcy nie rozumieli, że mówiłeś o kupowaniu amerykańskiej karty upominkowej iTunes przez Amazon i używaniu jej do kupowania aplikacji dla przyjaciół w Ameryce. Pierwotne pytanie dotyczy obdarowywania rzeczy w sklepie iTunes, prawdopodobnie aplikacji pojedynczo, zamiast kupowania karty i wręczania jej komuś.
Craig,

-2

Amazon wydaje się najlepszą drogą. Nie możesz tego obejść i założyć fałszywego konta w USA, chyba że użyjesz karty kredytowej z USA. Zastanawiałem się nad tym, ponieważ jestem w Kanadzie, próbując wysłać prezent do USA lub Chin, ale chyba po prostu spróbuję znaleźć inny prezent do wysłania w Internecie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.