Czy można to zrobić ponownie, instalując MacBooka Pro w wersji Lion (10.7.2), gdy zmarł poprzedni właściciel? Czego potrzebuję?


1

Mój kolega dał mi MacBooka Pro, o który poprosił ją przyjaciel.

MBP jest zainstalowany z Lionem 10.7.2, ale niestety poprzedni właściciel, ojciec rodziny, zmarł, więc nie mam żadnych haseł niezbędnych do jego konta App Store.

Mogę uruchomić program do ponownej instalacji z partycji odzyskiwania, ale oczywiście chce to aktywować w App Store za pomocą swojego konta.

Obecnie czekają na otwarcie jego kont e-mail i do tego czasu żądanie nowego hasła od Apple też nie przyniesie wiele dobrego.

Jednak nowy właściciel, syn w domu, chce korzystać z własnego konta. Czy zamiast tego mogę aktywować Lion na jego koncie? Oczywiście nigdy nie miał komputera Mac powiązanego z jego kontem, więc jeszcze nie kupił Lwa.

Jak najlepiej to zrobić?

Zasadniczo chcę ponownie zainstalować MBP w ustawieniach fabrycznych Lion i powiązać to z kontem synów zamiast martwego ojca.

A może powinni zabrać to do sklepu fabrycznego? Niestety w pobliżu nie ma żadnych natywnych sklepów Apple, ale są też ... jak to się mówi, lokalny sklep z elektroniką, który ma dużą część Apple. Czy byliby na to przygotowani?

Czy można to zrobić? Jeśli tak to jak?

Odpowiedzi:


1

Można to zrobić tylko wtedy, gdy konto syna kupiło kopię Lwa w Mac App Store. Poczekaj więc, aż dostaniesz hasło do identyfikatora Apple ojca lub poproś syna, aby upuścił 30 USD i kupił nową kopię Lwa.


Zasadniczo zakładam, że będzie musiał kupić dużo oprogramowania dla swojego „nowego” MBP, więc jeśli kupi Lion, mogę mu pomóc w ponownej instalacji, a następnie reaktywacji MBP na jego koncie? Czy może kupić Lion, zanim będzie miał komputer Mac? Mam na myśli, czy może odwiedzić Mac App Store w Internecie i tam go kupić?
Lasse Vågsæther Karlsen 21.11.11

Po zastanowieniu MBP uruchamia się bez hasła, myślę, że mogę zmienić konto w App Store na samym komputerze Mac, poprosić go o utworzenie nowego konta i zakup Lion, a następnie ponowną instalację.
Lasse Vågsæther Karlsen 21.11.11

Jeśli komputer uruchomi się, to dlaczego zainstalować ponownie? Po prostu utwórz nowe konto użytkownika dla syna i nazwij to dzień. Jeśli syn kiedykolwiek będzie musiał ponownie zainstalować, może poszukać hasła zmarłego ojca lub po prostu ugryźć kulę i kupić nową kopię Lwa.
Carter

To też może zadziałać, porozmawiam z nimi jutro i ustalę, czego naprawdę chcą / potrzebują.
Lasse Vågsæther Karlsen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.