Jak zastąpić animację „odbicia” dokowania „Chcę twoją uwagę” systemu macOS?


1

Często zdarza mi się, że system MacOS bez końca powtarzający animację „odbicia od doku” jest irytujący, więc wyłączyłem ją za pomocą polecenia defaults write com.apple.dock no-bouncing -bool TRUE, a następnie killall Dock.

Chciałbym uzyskać subtelniejszą wizualną wskazówkę, gdy aplikacja wymaga mojej uwagi. Czy odbijającą się animację można zastąpić powtarzającym się przełączaniem między normalnym a półprzezroczystym wyglądem ikony (lub dowolną inną „migającą” animacją)?

Wygląd przezroczystej ikony dokowania ma zastosowanie, gdy aplikacja jest ukryta. Można go włączyć za pomocą defaults write com.apple.Dock showhidden -bool TRUE.

Nie chcę, aby aplikacja wielokrotnie zmieniała stan z ukrytego na pokazany podczas odtwarzania animacji.

Odpowiedzi:


3

Jeśli chodzi o „powtarzanie w nieskończoność”, nie musisz aktywować aplikacji ani w inny sposób zajmować się zgłoszeniem problemu z odesłaniem.

Zamiast tego przesuń kursor myszy nad odbijającą się ikonę w Docku. Spowoduje to wyciszenie aplikacji i zatrzymanie podskakiwania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.