Zapobiegaj wyłączaniu wyświetlacza, gdy MacBook zostanie upuszczony fizycznie


1

Posiadam MacBooka Pro 2015.

Jeśli przypadkowo upuścisz MacBooka lub ześlizgnie się on z twoich kolan, ekran automatycznie się wyłączy, a urządzenie zostanie zablokowane. Nie mogłem znaleźć dokumentacji na temat tej funkcji online.

Ostatnio, po niedawnej aktualizacji oprogramowania, zauważam, że ta funkcja była uruchamiana znacznie częściej. W rzeczywistości jest on uruchamiany, gdy normalnie trzymam MacBooka na kolanach, a urządzenie wcale nie spada. Czasami jest nawet uruchamiany na stole, jeśli ustawię laptopa na rękawie (który nie jest całkowicie płaski).

Po uruchomieniu mam duże trudności z ponownym włączeniem. Zwykle muszę go całkowicie podnieść, a następnie odblokować. Czasami po prostu wraca do czarnego ekranu, gdy wpisuję hasło.

Nie jestem pewien, czy w tym momencie jest to funkcja, czy błąd. Czy istnieją sposoby na wyłączenie funkcji wyłączania wyświetlacza przy całkowitym upuszczaniu?

Z góry dziękuję!


2
Brzmi, jakby coś się zepsuło - być może czujnik magnetyczny wykrywa, kiedy pokrywa jest zamknięta. Należy go zabrać do naprawy.
Allan

Tutaj możesz znaleźć odpowiedź na swoje pytanie. apple.stackexchange.com/questions/158050/…
norcal johnny

Odpowiedzi:


0

Myślę, że masz na myśli

Wyłącz czujnik gwałtownego ruchu, aby uniknąć zaparkowania ich przez głowice dysków twardych z powodu głośnego hałasu w klubie.

Aby sprawdzić, czy czujnik gwałtownego ruchu jest włączony, użyj następującego polecenia i poszukaj ustawienia sms (1 = włączone):

# sudo pmset -g

Aby wyłączyć czujnik gwałtownego ruchu, użyj następującego polecenia:

# sudo pmset -a sms 0

Aby włączyć czujnik gwałtownego ruchu, użyj następującego polecenia:

# sudo pmset -a sms 1

From http://rc.vc/files/traktor/optimizing_macbook_for_traktor.txt

https://superuser.com/questions/547298/macbook-screen-switch-off-when-moved

lub ewentualnie

Ekran wyłącza się, gdy poruszam komputerem MacBook, gdy jest on na rękawie


Dziękuję Ci; To jest bardzo pomocne. Przyjrzałem się temu trochę i wydaje się, że ma to związek z rękawem. Wygląda na to, że nie ma poprawki, oprócz uzyskania innego rękawa. Ze względu na swoją wartość jest to szczególnie problematyczne, gdy magnesy znajdują się poniżej klawiszy „tab” i „\”.
alqz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.