Jak zmienić zdjęcie na okładkę albumu?


13

Patrząc na indeks albumu w aplikacji Photo, wydaje się, że zdjęcie użyte jako okładka albumu jest wybierane losowo. Czy można zmienić zdjęcie używane jako okładka albumu?

Odpowiedzi:


8

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zdjęcie na okładkę jest po prostu pierwszym zdjęciem w albumie. Gdy jesteś w albumie, naciśnij przycisk w prawym górnym rogu, aby manipulować zdjęciami; następnie stuknij i przytrzymaj zdjęcie, aż się „nadęje”, w którym momencie możesz je przeciągnąć, aby je przesunąć. Musisz być zadowolony, że okładka albumu będzie pierwszym zdjęciem w albumie.

(Edytowane w celu wyjaśnienia gestu „dotknij i przytrzymaj”).


Wydaje mi się, że nie mogę zmienić kolejności zdjęć na iPhonie 4S lub iPadzie 2. Mogę tylko stuknąć, aby wybrać, które pozwolą mi dodać zdjęcia do nowego lub istniejącego albumu.
Rebecca Chernoff

Używam iPhone'a 4 z iOS 5.0.1, a ponieważ te urządzenia są dostarczane z iOS 5, powinny być w stanie to zrobić.
L2G

Zrozum, że kiedy to robię, muszę stuknąć i przytrzymać zdjęcie, dopóki miniatura nie „lekko się powiększy”, co jest wskazówką, że jest gotowa do przenoszenia. Przypomina to przenoszenie ikon na ekranie głównym, z tym wyjątkiem, że nie muszę trzymać zdjęcia dłużej niż chwilę, zanim pozwoli mi to przenieść.
L2G

Właśnie tego próbowałem, ale to się nie rozwija. Jeśli stuknę, zostanie wyświetlony znacznik wyboru i zostanie wybrany, ale naciśnięcie + przytrzymanie nic nie robi. Hmm.
Rebecca Chernoff

Myślę, że odkryłem problem. Nie można zmienić kolejności zdjęć z „Rolki z aparatu”. Można zmieniać kolejność tylko zdjęć w utworzonych albumach. Zdjęcie na okładce „Rolka z aparatu” będzie zawsze najnowszym zrobionym zdjęciem.
L2G

3

Przytrzymaj zdjęcie, które ma być okładką, skopiuj, a następnie wklej na górze pierwszego zdjęcia w albumie, aby było to okładka.


1

W aplikacji Photos 1.0 (aktualizacja iPhoto z 2015 r.) Otwórz album, wybierz zdjęcie, którego chcesz użyć jako ikonę albumu, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Utwórz kluczowe zdjęcie.


Nie ma wpływu na aplikację Zdjęcia iPhone / iPad
Alexander Vasenin

0

Kliknij zdjęcie, które chcesz jako zdjęcie na okładkę, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz Utwórz zdjęcie kluczowe.


Nie ma wpływu na aplikację Zdjęcia iPhone / iPad
Alexander Vasenin

0

Wpisz album, który chcesz zmienić, kliknij zdjęcie, które ma być okładką, i imagekliknij make key photo.

Miałem ten sam problem, to zadziałało dla mnie w marcu 2016 roku.


Nie ma wpływu na aplikację Zdjęcia iPhone / iPad
Alexander Vasenin

0

Jedyny sposób, w jaki udało mi się uzyskać właściwe zdjęcie do albumu, był następujący: - Utwórz nowy album o tej samej nazwie. Wybierz potrzebne zdjęcie na okładkę z oryginalnego albumu i „Kopiuj”. Wróć do nowego albumu i „Wklej”. Wróć do starego albumu, wybierz „Wszystkie” i dodaj je do nowego albumu. Zdjęcie na okładkę powinno być teraz tym, które wybrałeś. Możesz teraz usunąć oryginalny album. Brzmi długo, ale nie mogę znaleźć innego wyjścia! Powodzenia! To działa.


0

Na podstawie mojego osobistego doświadczenia. Dla użytkowników systemu Windows zdjęcie na okładkę albumu będzie pierwszym zdjęciem alfabetycznym. Upewnij się przed synchronizacją folderu, aby umieścić zdjęcie, które chcesz jako okładkę albumu, z pierwszą alfabetyczną nazwą.

Jeśli zsynchronizowałeś już folder i chcesz zmienić okładkę albumu po synchronizacji, jedna z dwóch opcji będzie dla Ciebie działać.

  1. Możesz zmienić nazwę nowej poszukiwanej okładki albumu na pierwszą alfabetyczną, a następnie ponownie zsynchronizować. Jeśli to nie zadziała, przejdź do kroku 2.
  2. Zamień nazwy między bieżącym zdjęciem na okładkę albumu a zdjęciem, które chcesz umieścić jako okładkę albumu.

0

Oto, jak w końcu to rozgryzłem na zdjęciach Mac OSX (tj. Nie iPhoto).

1) Po prostu otwórz pasek filmu ze zdjęciami, klikając mały do ​​góry nogami przycisk „Zdjęcia V” w dolnej środkowej części widoku projektu. 2) Wybierz „Umieszczone” lub „Nieużywane” zdjęcia z menu po prawej - tzn. W zależności od tego, gdzie aktualnie znajduje się zdjęcie, które chcesz. 3) Kliknij dwukrotnie stronę tytułową, aby otworzyć ją dużą (opcjonalnie). 4) Po prostu przeciągnij dowolne zdjęcie na istniejące zdjęcie na okładkę. 5) Możesz zmienić małe zdjęcie „klapy” w dokładnie taki sam sposób.

Nie znalazłem rozwiązania w internetowej wersji zdjęć lub wersji na iOS / TV, ale synchronizują się one z aplikacją Mac na iCloud po pierwszej zmianie.


-1

Twoje albumy zsynchronizowane z iPadem znajdują się również w iPhoto. Otwórz album, dla którego chcesz zmienić okładkę, i zreorganizuj swoje zdjęcia, tak aby były wyświetlane w iPadzie. Twój iPad wyświetli zdjęcia w tej samej kolejności, w jakiej są wymienione w iPhoto.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.