„Nie można otworzyć” podczas próby zapisania nagrania ekranu w odtwarzaczu QuickTime


26

Po wybraniu lokalizacji pliku do zapisania nagrania na ekranie film rozpocznie zapisywanie, a następnie wyświetli komunikat „Nie można otworzyć” i nic nie zostanie zapisane. Mogę spróbować ponownie, ale nadal tak nie jest. Właśnie zapisałem wideo przed tym. Jest na macOS High Sierra. 10.13.1. Ten sam problem występuje na forach pomocy Apple.com, ale nie ma odpowiedzi.

QuickTime to wersja 10.4 (928.5.1) - wersja dostarczona z moim MacBookiem Pro (15-calowy, 2016).

Gdy pasek postępu zapisywania osiągnie około 1/4, zacznie migać „nie można otworzyć ten nośnik może zostać uszkodzony szybko”, a następnie „Nie można otworzyć”

Dodam film poniżej, aby dokładnie pokazać, co

W celu debugowania potwierdziłem, że 5-sekundowe wideo z lektorem można zapisać. Jednak 25-minutowy film nie. Zamknąłem ten film i nagrałem kolejne nagranie ekranu na 10 minut i ten sam problem. W przeszłości byłem w stanie nagrywać i nagrywać 10-30 minutowe filmy. Teraz pozwala tylko na małe filmy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Film z tego, co się dzieje: https://www.youtube.com/watch?v=DBME45Ks3_o

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Ile miejsca pozostało na dysku twardym?
daviewales

@daviewales 100GB
Użytkownik

1
Cóż, to nie tak!
daviewales

1
To trochę długa perspektywa, ale jest kilka rzeczy, które możesz spróbować wyizolować takie problemy. Spróbuj uruchomić w „trybie awaryjnym”, przytrzymując Shift-S podczas rozruchu. Wyłącza to niepotrzebne rozszerzenia jądra i kilka innych rzeczy. Następnie spróbuj nagrać ekran. Jeśli działa w trybie awaryjnym, ale nie w trybie normalnym, możemy rozpocząć dochodzenie w celu znalezienia problemu. Jeśli to nie zadziała, spróbuj utworzyć nowe konto użytkownika na komputerze Mac i sprawdź, czy nagranie ekranu działa na drugim koncie.
daviewales

Czy udało ci się wypróbować moją odpowiedź?
Matt Sephton,

Odpowiedzi:


50

Brzmi jak problem z uprawnieniami. Jeśli jest to błąd, podejrzewam, że zostanie naprawiony w przyszłej aktualizacji systemu macOS. Wiem, że niewiele pomocy.

Do tego czasu musisz zajrzeć za zasłonę:

  1. Niezapisane nagrania są przechowywane w ~/Library/Containers/com.apple.QuickTimePlayerX/Data/Library/Autosave Information/
  2. Plik zostanie nazwany Unsaved QuickTime Player Document.qtpxcompositionlub podobny
  3. Show Package Contents w tym pliku
  4. Wewnątrz jest to, Screen Recording.movco możesz skopiować i zachować

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Byłem w stanie „zapisać” nagranie przy użyciu tej sztuczki, jednak za każdym razem, gdy próbuję otworzyć lub przekonwertować plik MOV z pakietu, generuje błędy. Próbowałem QuickTime, iMovie, VLC, Adobe Media Encoder ... podczas gdy mogę odtwarzać MOV bez problemów w Quicktime, nie mogę go używać nigdzie bez eksplozji. To sprawia, że ​​myślę, że być może powodem, dla którego nie można zapisać, jest to, że w danych pliku lub w nagłówkach plików jest coś, co poszło w bok.
Michael Thompson,

1
Nigdy wcześniej tego nie spotkałem. Czy potrafisz to odtworzyć w spójny sposób z nowymi niezapisanymi nagraniami ekranowymi?
Matt Sephton,

1
Naprawdę go nie testowałem ani co go uruchomiło; dość słone na ten temat i już spędziłem godziny próbując coś odzyskać. Byłem w stanie zmienić nazwę pliku MOV, aby użyć rozszerzenia AVI i otworzyć AVI w QuickTime, pozwolić mu „przekonwertować”, zapisać jako MOV i działało minus ostatnie dziesięć minut, w których brakuje wideo, ale ma audio. Myślę, że jakoś wideo się zepsuło, ale znowu nie przetestowałem.
Michael Thompson,

1
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Działa świetnie. Zaoszczędził mi wiele kłopotów.
user7672

2
Dzięki, @MattSephton! Uratowałeś mnie przed pewnym zawałem serca.
smozgur

0

Mam przyjaciela, który miał podobny problem z brzmieniem. W jego przypadku to Docker nie mógł pisać w tymczasowej lokalizacji. Próbował naprawić uprawnienia na kilka różnych sposobów.

Był w stanie rozwiązać swój problem przy użyciu odrobiny czegoś, co nazywam Apple Black Magic, czyli resetowania pamięci NVRAM i resetowania SMC , co wydaje się mieć wpływ na funkcje, o których nawet nie pomyślałeś, że byłyby powiązane.

Te dwa pozornie niezwiązane resety wydają się rozwiązać wiele błędów opartych na IO.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.