Szybkość sieci Ethernet za wolno na jednej maszynie


0

Mam sieć LAN z 4 komputerami Mac i routerem / przełącznikiem, który łączy je wszystkie.

Szybkość mojej sieci Ethernet w moim iMacu jest żałośnie powolna. Mam dodatkowo MacMini, MacBook i G4 w mojej sieci LAN, wszystkie one idą szybciej. Do pomiaru użyłem pliku 220 GB do skopiowania z jednej maszyny na drugą. Podczas gdy między MacMini i MacBookiem szacuje się, że trwa to około godziny, kopiowanie do mojego komputera iMac to około 15 godzin.

Następnie odłączyłem kabel od iMaca i podłączyłem go do MacBooka, aby sprawdzić, czy to może być kabel, a prędkość była dobra. Więc kable wydają się być w porządku.

Następnie podłączyłem MacBooka bezpośrednio do mojego iMaca z pominięciem routera i prędkość również była dobra, więc port iMaca wydaje się być w porządku.

Więc myślę, że to coś w ustawieniach. W iMacu mam dwie partycje, jedną działającą 10.11.6 i jedną działającą 10.6.8. W obu systemach mam takie same wyniki. Patrząc na Network Utility, pokazuje Gigabit.

Zresetowałem router i przełącznik, ponownie uruchomiłem iMaca i nie mam już pomysłów.


Nie może to być ustawienia iMaca. Twój iMac nie ma pojęcia, że ​​jest podłączony do przełącznika lub bezpośrednio do MacBooka, tylko wysyła / odbiera pakiety przez gniazdo podłączone do urządzenia sieciowego. Jeśli działa poprawnie, gdy ty usunąć przełącznik, problemem jest przełącznik. Jedyną rzeczą, którą zauważyłem, że nie próbujesz, były różne porty przełącznika lub zresetowanie przełącznika w celu wyczyszczenia tabel.
Allan

dzięki Allan, ale to, co zrobiłem, to podłączenie innego Maca na tym samym kablu, a następnie zadziałało bez zarzutu. Dlatego wykluczyłem przełącznik, ale zresetowałem go bezskutecznie. Działa to poprawnie po usunięciu przełącznika i działa prawidłowo po zmianie maszyny.
Busty

Tabela MAC (kontrola dostępu do mediów) w przełączniku jest prawdopodobnie uszkodzona. Spróbuj innego (tani jest w porządku).
Allan

edytuj: post był przestarzały
Busty

1
Hej Allan, to było dobre! Mój router ma cztery porty, więc po prostu podłączyłem wszystkie komputery bezpośrednio do niego i voila, prędkość jest dobra. Tak więc przełącznik - lub jego tabela, jak wskazałeś - wydaje się być problemem. Bardzo dziękuję, bardzo mi pomogłeś!
Busty

Odpowiedzi:


0

Problem ten dotyczy niedopasowania rozmiaru pakietu danych powodującego fragmentację z odpowiednim opóźnieniem. Prawdopodobnie połączony ze sprzętem maszyny z jakiegoś powodu skonfigurowany do komunikacji półdupleksowej. Aby uzyskać więcej informacji o rozmiarze pakietu, możesz użyć polecenia ping z terminala z różnymi rozmiarami pakietów, jak opisano w tym artykule: https://community.hpe.com/t5/Networking/What-detail-symptoms-will-I-be-getting-if-MTU-size-mismatch/td-p/6909407 Porównaj wyniki ping pomiędzy szybkim i wolnym komputerem na tym samym fizycznym połączeniu.


-2

Jak zauważył Allan, problemem był przełącznik. Bez przełącznika prędkość jest zgodna z oczekiwaniami w przypadku sieci gigabitowej.

Wszystkie kredyty i amp; dzięki Allanowi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.