Jak stresować MacBooka Pro Retina?


15

Muszę podkreślić moje komponenty rMBP (np. CPU / GPU / RAM) bez ładowania żadnych dodatkowych narzędzi programowych.

Tło - Mój rMBP ma awarię sprzętową ( podobną do tego problemu ), która powoduje zawieszanie się systemu, która objawia się tylko wtedy, gdy był używany przez wiele godzin i jest obciążony codziennie (zawiesza się średnio 4/5 razy dziennie) - mogę użyć Geekbench, który powoduje, że system zamrażać dość szybko, ale chcesz odtworzyć błąd szybko bez 3rd oprogramowania zainstalowanego tak aby pokazać genius zespół, że problem może być powtarzalna z nową instalację High Sierra i bez 3rd oprogramowania instalowane tylko do prędkości przyspieszyć proces diagnozowania i wyeliminować błąd użytkownika.

Obecnie oglądam filmy z YouTube na 4K i odwiedzam greensock.com, aby Safari się stresowało i próbowałem otwierać zdjęcia, ale maszyna nawet nie zauważa dodatkowego obciążenia!


Skorzystaj z opcji kompresowania, aby poradzić sobie z niektórymi plikami: kilkoma operatorami pełnymi danych ...
Solar Mike

25
Zdobądź kredyt hipoteczny, zadłużenie na karcie kredytowej, ślepą pracę z szefem, którego nie można zadowolić, i dwójką dzieci w prywatnej szkole, które mają zamiar ukończyć szkołę i rozpocząć studia; szybko się zestresuje.
Allan

2
Zawsze możesz wypróbować autotest Apple Diagnostics .
SilverWolf - Przywróć Monikę

Wysłany jako komentarz, ponieważ tak naprawdę nie odpowiada na pytanie. Ale moim ulubionym sposobem na przetestowanie komputera Mac jest uruchomienie BOINC. Uruchom coś takiego jak SETI @ Home na każdym rdzeniu plus procesor graficzny. Zdecydowanie jest to jednak firma zewnętrzna.
l008com

Odpowiedzi:


18

Zużywa wszystkie rdzenie procesora

Poniższe polecenie uruchamia yesinstancję dla każdego rdzenia procesora i zużywa prawie maksimum możliwości przetwarzania komputera:

CPU=$(sysctl -n hw.ncpu)
seq $CPU | xargs -I{} -P $CPU yes > /dev/null

Polecenie opiera się na odpowiedzi Mike'a , ale uruchamia wiele wystąpień yesz xargs. Jeden yesproces zmaksymalizuje rdzeń procesora, więc potrzeba wielu procesów. Dzięki @ lights0123 za udoskonalenie tego polecenia.

Dotyczy to procesora, ale nie procesora graficznego ani pamięci RAM.

CPU + GPU = WebGL

Aby zaakcentować procesor i GPU, odwiedź ShibuyaCrowd , eksperyment WebGL ( open source ).

Minutę po uruchomieniu tej witryny Twój MacBook Pro powinien być obciążony odpowiednim obciążeniem obliczeniowym.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Aby automatycznie uzyskać liczbę rdzeni, CPU="$(sysctl -n hw.ncpu)" seq $CPU | xargs -I{} -P $CPU yes > /dev/nullzadziała.
lights0123,

Dziękuję Ci. Dodałem twoją sugestię do odpowiedzi.
Graham Miln,

7
Twoja yestechnika rozgrzeje procesor, ale tak naprawdę go nie stresuje: ledwo dotyka pamięci podręcznej, nie robi nic z jednostkami obliczeniowymi zmiennoprzecinkowymi, a właściwie nie dotyka obwodów liczb całkowitych. O ile usterka nie znajduje się gdzieś w małej części procesora, którego faktycznie używa, prawdopodobnie nie spowoduje zawieszenia.
Mark

@ Mark proszę czy możesz zasugerować alternatywne wbudowane polecenie? Łącze WebGL będzie jednak rozsądnie obciążać procesor.
Graham Miln,

Kiedy uruchamiam ShibuyaCrowd, może to być trochę błędne przez kilka sekund na raz. Czy przypuszczasz, że to mówi coś o moim komputerze? ibb.co/dR43A7
5uperdan

9

Wystarczy wpisać polecenie yes > /dev/nullw sesji terminalu. To zmaksymalizuje rdzeń procesora, dopóki nie przytrzymasz Ctrl-C lub zamkniesz okno terminala.


4
Dla jednego rdzenia.
Thorbjørn Ravn Andersen

2
Nie zbliża się to do rozgrzania procesora tak bardzo, jak w przypadku testu warunków skrajnych Prime95 . Nie wszystkie obciążenia „100% CPU” są równe, jeśli chodzi o liczbę tranzystorów, które faktycznie przełączają każdy cykl zegara wewnątrz procesora.
Peter Cordes,

@PeterCordes, czy możesz zasugerować alternatywne wbudowane polecenie, które ćwiczy procesor pełniej?
Graham Miln,

@GrahamMiln: Szczerze mówiąc polecam pobranie Prime95. IDK, z czym wyposażony jest system OS X, jest bardzo wymagający obliczeniowo. Jeśli chodzi o Python + numpy octavelub inny język numeryczny, być może średniej wielkości macierz mnożąca się w pętli może załatwić sprawę. Jednostki wykonawcze SIMD FP generują dużo ciepła, gdy są zajęte. Och, kodowanie wideo jest dość wymagające, szczególnie bardziej złożone kodeki, takie jak h.264. To może załatwić sprawę, jeśli masz jakieś dane źródłowe do użycia. Ale nie używaj odciążania GPU (stała funkcja o niskim poborze mocy), potrzebujesz kodowania procesora.
Peter Cordes,

1
@GrahamMiln: cat /dev/urandom > /dev/nullmoże utrzymywać procesor zajęty. W zależności od tego, jak wielowątkowy jest PRNG jądra, uruchomienie go na wielu rdzeniach może jednak nie pomóc. Nawet po prostu awk 'BEGIN { while(1){} }'prawdopodobnie zrobi więcej niż yes, co spędza cały czas na wywołaniach systemowych. (A procesor nie wytwarza dużo ciepła, gdy utknął w miejscu podczas pracy użytkownika -> przejścia jądra.)
Peter Cordes
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.