Bezprzewodowe lub bluetooth stereo do przesyłania strumieniowego z Imaca?


2

Szukasz informacji od użytkowników mac, którzy przesyłają dźwięk z imaca do stereo w domu.

po odrobinie badań zawęziłem moje wybory Soundfreaq SFQ-1 (bluetooth) lub Pioneer X-SMC3-S Music Dotknij AirPlay Music System (airplay) Czy ktoś może mi powiedzieć różnicę między airplay a bluetooth dla strumieniowego audio (tylko około 10 stóp).


Zdecydowanie odradzam bluetooth za wyjątkiem małej słuchawki. Jego jakość jest ograniczona do stereo, zwykle bardzo artefaktowana i ogólnie nie jest zbyt wielka
Alexander

Odpowiedzi:


1

Krótko mówiąc, zastrzeżona wersja DLNA firmy Apple, którą nazywają AirPlay, opiera się na sprzęcie WiFi. Głośniki Bluetooth, oczywiście korzystaj ze sprzętu Bluetooth. WiFi ma znacznie większą przepustowość, więc idź z tym. Nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Teoretycznie Bluetooth może działać, ale w wielu implementacjach przepustowość może być ograniczona, więc nie jest niczym niezwykłym, że dźwięk jest dekodowany z oryginalnego formatu (mp3 aac itp.) Przez odtwarzacz (iPod, iPad itp.), A następnie ponownie zakodowany do pośredniego formatu do przesłania przez BT, a następnie ponownie zdekodowany przed rzeczywistym odtwarzaniem.

Ten dodatkowy krok kodowania oczywiście obniża jakość. Nie dzieje się tak w przypadku AirPlay. Ponieważ przepustowość Wi-Fi jest znacznie większa niż jakakolwiek implementacja Bluetooth, nawet jeśli plik audio jest dekompresowany po stronie odtwarzacza, może być wysłany do odbiornika bez żadnej kompresji.


200 USD droższe, ale system Pioneer wygląda jak najlepsza opcja. Dzięki
Drai
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.