Jak przenieść kontakty z iPhone'a do Gmaila?


36

Mam iPhone'a, który jest już zsynchronizowany z moim komputerem iMac, ale nie ma mnie na urlopie i korzystam z komputera z systemem Windows 7. Muszę wysłać kontakty, które utworzyłem na iPhonie, do mojego konta Gmail online, ponieważ zamierzam zaktualizować system operacyjny mojego iPhone'a i chcę mieć pewność, że nie stracę kontaktów w telefonie. Wiem, że prawdopodobnie stracę swoją muzykę, ale to w porządku.


Jest na to sposób z poziomu komputera iMac. Czy możesz uzyskać zdalny dostęp do iMaca lub współpracować z kimś, kto mógłby uzyskać do niego dostęp?
bg2011

Link do forów produktów Google zawiera linki do kilku odpowiedzi, które ludzie już przesłali. Włączając go, ponieważ jest „oficjalny” i stosunkowo nowy.
eebbesen,

Odpowiedzi:


14

Od końca 2012 r. Google zakończył obsługę protokołu Exchange, więc nie można zsynchronizować kontaktów iPhone'a z kontem Gmail za pośrednictwem Exchange. Zamiast tego użyj metody konta Gmail bezpośrednio w Ustawieniach> Poczta, kontakty, inne> Dodaj konto ...> Gmail, wprowadź dane logowania do konta Gmail i włącz synchronizację kontaktów.

Możesz też wyeksportować kontakty z iPhone'a na komputer do jednego pliku vCard, a następnie zaimportować plik kontaktów na konto Gmail.

wprowadź opis zdjęcia tutaj2

Włączenie synchronizacji kontaktów na koncie Gmail / Google Apps na telefonie iPhone spowoduje synchronizację / przesłanie wszystkich kontaktów do Google.

Zobacz instrukcje Google, jak to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia na ekranie głównym urządzenia.
 2. Otwórz pocztę, kontakty, kalendarze.
 3. Naciśnij Dodaj konto ....
 4. Wybierz Microsoft Exchange. Wybierz konto Exchange

 5. W polu E-mail wpisz swój pełny adres e-mail konta Google.

 6. Pozostaw pole Domena puste.
 7. Wpisz swój pełny adres e-mail konta Google jako nazwę użytkownika.
 8. Wprowadź hasło do swojego konta Google jako hasło.
 9. Stuknij Dalej u góry ekranu.
 10. Gdy pojawi się nowe pole Serwer, wpisz m.google.com.
 11. Naciśnij ponownie przycisk Dalej u góry ekranu.
 12. Wybierz usługi Google (poczta, kalendarz i kontakty), które chcesz zsynchronizować. Wybierz Usługi Google
 13. Istnieją trzy opcje synchronizacji kontaktów. Możesz zachować kontakty z urządzenia i zsynchronizować tylko grupę Moje kontakty, możesz zsynchronizować tylko Kontakty Google i wyczyścić kontakty z urządzenia, lub scalić kontakty za pośrednictwem iTunes i zsynchronizować tylko kontakty przesyłane strumieniowo z telefonem.

13a. Jeśli chcesz zachować istniejące kontakty w urządzeniu, po wyświetleniu monitu wybierz opcję Zachowaj na moim iPhonie (iPadzie lub iPodzie touch). Umożliwi to również kontynuowanie synchronizacji z komputerem za pośrednictwem iTunes. Jeśli zdecydujesz się zachować istniejące kontakty, zsynchronizujesz zawartość grupy Moje kontakty.

13b. Jeśli masz wszystkie kontakty w Google i chcesz rozpocząć synchronizowanie ich z urządzeniem, a nie chcesz zachować kontaktów w telefonie, dotknij Usuń istniejące kontakty. Jeśli w telefonie nie ma żadnych kontaktów, zawartość grupy Wszystkie kontakty zostanie zsynchronizowana.

13c. Jeśli masz wszystkie kontakty na urządzeniu i chcesz je zaimportować do Google, możesz zsynchronizować swoje kontakty Google z iTunes. Wszystkie kontakty i kalendarze, które synchronizujesz z iTunes, zostaną umieszczone w kontaktach i grupach kalendarza na moim telefonie iPhone. iOS obecnie nie zezwala na przenoszenie kontaktów lub wydarzeń z kalendarza z grup na moim iPhonie do grup Google Sync.


2

Zakładam, że Windows 7 iTunes wyświetla ramkę urządzeń.

W iTunes → Urządzenia (pasek boczny) → Wybierz urządzenie iPhone → Karta Informacje (u góry) → Synchronizuj kontakty kliknij / zaznacz Synchronizuj kontakty Google i kliknij Konfiguruj ..., aby wprowadzić informacje o koncie Gmail.


1

To może Ci pomóc.

Możesz uzyskać konto iCloud za darmo za pomocą iPhone'a. lub przez komputer. Możesz zsynchronizować kontakty z iCloud. Stamtąd możesz wyeksportować wszystkie kontakty jako plik vCard z interfejsu internetowego książki adresowej iCloud. Następnie w Gmailu zaimportuj plik.

Oto link do mojej odpowiedzi na podobne pytanie, która pokazuje, jak eksportować z książki adresowej iCloud.


1

Spójrz na ten wątek na forach Google.

Obecnie moim osobistym najlepszym sposobem synchronizacji z Google jest iTunes (bez Mac OS X) lub AddressBook.app (na Mac OS X).

Niektóre odpowiedzi są poniżej, ale spójrz na stronę:

 • ( Panel sterowania iCloud dla systemu Windows )
 • Musisz przestać udostępniać swoje kontakty w iCloud, a następnie preferencje synchronizować książkę adresową tak jak wcześniej i synchronizować z iTunes
 • Wyeksportuj kontakty z Gmaila i zaimportuj je do książki adresowej, a następnie… połącz się.
 • Skonfiguruj kontakty Gmaila za pośrednictwem Exchange na telefonie iPhone. http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=138740 . To jedyny znany mi sposób synchronizowania kontaktów Gmaila z iPhonem bezpośrednio z serwerów Gmaila przez Internet za pośrednictwem usługi Push.
 • Usługi stron trzecich, takie jak Soocial , NuevaSync i inne.
 • Programy innych producentów do Twojego telefonu

1
Chociaż opublikowany link (link wątku) może odpowiedzieć na pytanie, najlepiej streść jego treść w odpowiedzi, a następnie podaj link w celach informacyjnych. Linki z czasem znikają, pozostawiając nieistotną odpowiedź dla tych, którzy mogą natknąć się na twoją odpowiedź w przyszłości.
daviesgeek

Niesamowite! Dużo lepiej. Dziękujemy za poświęcenie czasu na zrobienie tego!
daviesgeek

1

Jeśli nie chcesz synchronizować książki adresowej z komputerem, możesz zsynchronizować swoje iPhone Contacs bezpośrednio z Gmailem.

Postępowałem zgodnie z instrukcjami z synchronizacji kontaktów między iPhonem a Gmailem za pomocą CardCAV .

 • Na iPhonie otwórz „Ustawienia”, a następnie przejdź do „Poczta, kontakty, inne” i wybierz „Dodaj konto”
 • Wybierz „Inne” i spójrz w „Kontaktach”, aby wybrać „Dodaj konto CardDav”
 • Wprowadź następujące dane w pola, a następnie dotknij „Dalej”. Serwer: google.com, nazwa użytkownika: googleemailaddress@gmail.com, hasło: twoje hasło
 • Synchronizacja rozpocznie się natychmiast, wyjdź z Ustawień i uruchom aplikację „Kontakty”, aby sprawdzić postęp, cały proces może zająć trochę czasu w przypadku dużych książek adresowych

Takie podejście dobrze rozwiązuje inny problem, w którym chcesz widzieć tylko kontakty z numerami telefonów na swoim iPhonie.


1

Istnieje kilka metod przesyłania kontaktów iPhone na GMAIL

A) z karty SIM przy użyciu tylko iPhone'a

B) przy użyciu iTunes

C) przy użyciu pliku vCard

ale PIERWSZE musisz ustanowić synchronizację między iPhonem a GMAIL

 1. Skonfiguruj konto GMAIL na telefonie iPhone w celu synchronizacji kalendarza:
  • na iPhonie otwórz Ustawienia> Poczta, kontakty, inne> Dodaj konto> Google
  • wprowadź swoje dane uwierzytelniające
  • włącz „Kontakty”
  • LUB postępuj zgodnie z instrukcjami Google .
 2. na iPhonie otwórz Ustawienia> Poczta, kontakty, inne
  • przewiń do sekcji „Kontakty”
  • otwórz konto domyślne
  • wybierz swoje konto GMAIL

A) przenieś kontakty bezpośrednio z karty SIM do GMAIL

Prosto w przód, ale dotyczy tylko kontaktów na karcie SIM.

Na iPhonie otwórz Ustawienia> Poczta, kontakty, inne> Importuj kontakty z karty SIM. Wybierz importowanie kontaktów SIM do „Kalendarza Google Mail”.

B) przenieś kontakty z iPhone'a za pomocą iTunes

Niestety, podane tutaj odpowiedzi dotyczące synchronizacji iTunes Kontakty z Kontaktami Google nie mają już zastosowania, ponieważ ta opcja została usunięta z iTunes 11.1 i nowszych.

C) przenieś kontakty z iPhone'a za pomocą pliku iCloud i vCard

Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi tutaj .

Zasadniczo włączasz synchronizację kontaktów z iCloud, a następnie pobierasz kontakty z iCloud jako plik vCard za pomocą przeglądarki. Następnie możesz zaimportować ten plik do GMAIL.

PS: Instrukcje przetestowane na iOS 8.x


0

Rozumiem, że twoich kontaktów nie ma na iCloud, ale po prostu zsynchronizowano lokalnie z komputerem Mac. Chciałbym udostępnić je Gmailowi ​​na komputerze Mac: Preferencje> Na moim Macu> zsynchronizuj z Google.

W ten sposób będziesz mieć dwa sposoby synchronizacji między Gmailem a komputerem Mac + Mac będzie synchronizowany z iPhonem.


-2

Jeśli chcesz tylko przenieść swoje kontakty zbiorczo, możesz kupić tę aplikację za 5 USD i zrobić to w kilka sekund - https://itunes.apple.com/us/app/contact-mover/id456984826


2
Wygląda na to, że jesteś prawdopodobnie powiązany z nową aplikacją, o której wspomniałeś. Zobacz sekcję „Unikaj jawnej autopromocji” tutaj . Należy ujawniać w swojej odpowiedzi Wszelkie ubezpieczenia. Pomocne jest również podanie w odpowiedzi dodatkowych informacji poza linkiem.
Chris W. Rea,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.