Zastąp istniejące duplikaty plików w systemie APFS klonami


15

Czy istnieje sposób użycia funkcji klonowania przy zapisie w systemie APFS w celu odzyskania miejsca z istniejących zduplikowanych plików?

Podczas kopiowania pliku na APFS, nie kopiuje on bloków plików, zamiast tego klonuje metadane. Zapobiega to wykorzystaniu więcej miejsca, dopóki nie dokonasz edycji duplikatu pliku. Wygląda na to, że powinno być jakieś narzędzie do znajdowania istniejących duplikatów i zastępowania ich klonami, odzyskując miejsce używane do przechowywania duplikatów.

Powiązane pytania dotyczące społeczności Apple i forów MacRumors nie mają nic.


2
Trudno uwierzyć, że nikt jeszcze tego nie napisał. Tylko w moim folderze domowym można zaoszczędzić 4,41 GB. To daleko od nieistotnej kwoty. Uwaga: twórcy aplikacji, chętnie zapłaciłbym za to kilka dolarów!
świnie

Odpowiedzi:


3

Istnieje kilka skryptów open source o jakości alfa, które próbują to zrobić - https://github.com/ranvel/clonefile-dedup


Tak, też to znalazłem. Niestety jest kilka powodów, dla których nie uważam go za użyteczny: ostatecznie po prostu używa cp -c, który odrzuca wszystkie metadane pliku źródłowego (właściciel, uprawnienie, rozszerzone atrybuty itp.). I nie ma powodu, dla którego nie można tego zrobić za pomocą skryptu powłoki, wywołującego sqlite3bezpośrednio - zamiast tego musisz zainstalować Python 3, co oznacza, że ​​jest niedostępny dla nie-administratorów, którzy nie mogą zmieniać ustawień, aby uruchamiać niepodpisane / nie- Podpisany kod App-Store.
Geoff Nixon,

1
Przesłałem kilka zmian (i zostały zatwierdzone) na github.com/ranvel/clonefile-dedup Teraz zachowa datę i godzinę pliku, a także atrybuty chown / chmod.
George Yohng,

2

Miałem ten sam problem i napisałem mały skrypt , aby to zrobić za pomocą natywnego cp, mv, jdupes(dla prędkości) i gcp(dla zachowania metadanych). Mam nadzieję że to pomoże!

Przewaga nad innymi rozwiązaniami:0

Sprawdź diskDedupe http://www.diskdedupe.com Robi dokładnie to, czego szukasz.

Ma tylko dwa przyciski (skanuj i deduplikuj) i zachowuje wszystkie metadane, zastępując duplikat klonem oryginału.

Użyłem go we wszystkich moich archiwach.


2
Witamy w Zapytaj inaczej. Jakie masz wrażenia z korzystania z tego oprogramowania? Wygląda na to, że właśnie dołączyłeś dzisiaj do tej witryny, dlatego chcielibyśmy wiedzieć, dlaczego polecasz to konkretne oprogramowanie?
fsb

Cześć FSB. Czekałem na APFS, ponieważ Apple zdecydowało się napisać własny system plików APFS, zamiast używać ZFS. Byłem rozczarowany, że APFS nie zapewnia żadnej funkcji deduplikacji, jak ZFS. Dlatego szukałem prostej aplikacji, która zapewnia przynajmniej trochę deduplikacji offline. Znalazłem diskDedupe przez Google w poszukiwaniu APFS i deduplikacji i wypróbowałem to. Znalazłem również tę stronę i chciałem podzielić się swoim doświadczeniem. Korzystam z diskDedupe od ponad 4 miesięcy, nie jest to drogie i zaoszczędziło mi dużo miejsca na dysku.
peter1999
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.