Czy mogę wybrać tylko kilka konkretnych folderów do utworzenia kopii zapasowej w Time Machine?


29

Czy mogę tworzyć kopie zapasowe tylko określonych folderów za pomocą Time Machine?

Jeśli nie ma „oficjalnego” sposobu na zrobienie tego, czy ktoś zna jakąś sztuczkę?


Odpowiedź zależy od tego, czy wykluczone foldery będą działać. Nie będzie, jeśli chcesz wykonać kopię zapasową podfolderu folderu wykluczonego w inny sposób. W pewnym sensie są to 2 różne pytania w zależności od tego.
tog22

Istnieje odpowiedź na temat wykluczania katalogów systemowych , ale od 2011 roku (nie jestem pewien, czy nadal działa w aktualnych wersjach).
kolen

Odpowiedzi:


16

Możesz wykluczyć elementy z kopii zapasowej Time Machine w następujący sposób:

  1. Otwórz Preferencje systemowe.
  2. Kliknij Time Machine.
  3. Po włączeniu Time Machine i wybraniu dysku z kopią zapasową kliknij Opcje.
  4. Kliknij +, aby określić element, którego kopia zapasowa nie ma być tworzona. Dysk z kopią zapasową jest automatycznie dołączany do tej listy, dzięki czemu nie tworzy kopii zapasowej.

Co się stanie, gdy utworzę nowe foldery i nową zawartość? Myślę, że to zależy, czy nowe foldery mają jako folder nadrzędny kopię zapasową, czy nie ... czy możesz to potwierdzić?
aneuryzm

(Drugie pytanie) Muszę wykonać kopię zapasową tylko kilku folderów ... czy wykluczenie całego dysku twardego poza kilkoma folderami będzie okropne?
aneuryzm

Twoje założenie dotyczące tworzenia kopii zapasowych nowych folderów i treści jest prawidłowe. W przypadku listy folderów, które chcesz wykluczyć, całą listę musisz utworzyć tylko raz. Jeśli potrzebujesz wykonać kopię zapasową tylko kilku folderów, powinieneś być w stanie wykluczyć większość folderów na górze ich hierarchii, więc nie powinno być tak źle.
wartownik

1
+1 To jest właściwy sposób, aby to zrobić (choć w pewnym sensie to w pewnym sensie pokonuje cel TM); ale wyklucz wszystko, czego nie chcesz, upewnij się, że to, czego chcesz, nie jest wykluczone. Cokolwiek zostanie dodane poza twoją strefę wykluczenia, zawsze zostanie zapisane w następnej iteracji. W każdym razie sprawdź CarbonCopyCloner lub SuperDuper! dla prawdopodobnie lepszych alternatyw dla tego problemu.
Martin Marconcini,

9

Łatwo - nie. Wybór Time Machine wykorzystuje tylko wykluczenie, więc musisz wykluczyć wszystko oprócz wybranych folderów. Polecam zamiast tego szukać innego rozwiązania (np. rsyncRetrospect lub innego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych)


3

Wybierz Wszystkie pliki i foldery na dysku, który zawiera folder, którego kopię zapasową chcesz utworzyć.

Upuść je wszystkie w oknie Wykluczenia

Usuń folder, którego kopię zapasową chcesz utworzyć, z wykluczeń


Świetna odpowiedź! Upewnij się tylko, że folder nadrzędny nie znajduje się już w oknie Wykluczenia. Na moje potrzeby chciałem tylko wykonać kopię zapasową ~/Pictures, ale nie mogłem wykonać powyższych kroków, dopóki nie usunę się ~z okna Wykluczenia.
bonh

2

tmutilumożliwia edycję listy wykluczeń z wiersza poleceń.
Ponieważ umieszczanie folderów na czarnej liście jeden po drugim może być żmudne, napisałem skrypt bash deus_ex_tmachina, który w zasadzie iteruje foldery w katalogu głównym dysku i je wyklucza; zatrzymanie w trakcie procesu, aby móc edytować listę.


0

Nie jestem pewien, czy wehikuł czasu podąża za dowiązaniami symbolicznymi, ale jeśli tak, możesz mieć katalog wysokiego poziomu pełen linków do katalogów, których kopie zapasowe chcesz utworzyć, a następnie wykluczyć wszystkie katalogi najwyższego poziomu oprócz tego jednego… rondo, ale niezbyt pracochłonne (jeśli wehikuł czasu tworzy kopię dowiązań symbolicznych, co nieco wątpię, ale należy je sprawdzić ...)


Sprawdziłem. To nie działa. Inne pomysły?


Ktoś powinien spróbować i zgłosić tutaj, jakie są jego wnioski, ponieważ będzie to fajna sztuczka!
Pierre Watelet,

1
Nie działa ...
Yossi Farjoun 18.10.10

0

W moim przypadku mam na dysku zewnętrznym elementy, których kopię zapasową chcę wykonać. To, co robię, to utworzenie partycji na tym dysku, a następnie usunięcie tej partycji z listy wykluczeń.


Umieść to jako komentarz.
killswitch

0

Odpowiedziałem na to również w innym miejscu, przepraszam za nadmiarowość, ale to pytanie jest zadawane wielokrotnie na samej stronie. Time Machine (i wykluczając pliki) nie jest dobrym rozwiązaniem.

Krótka odpowiedź ... „Get Backup 3” ze sklepu Mac Apps Store.

Szukam tego samego rozwiązania (lub był). Zasadniczo chcę wykonać kopię zapasową tylko jednego folderu wiele razy dziennie na dysku flash, podobnie jak robi to Time Machine. JESZCZE LEPIEJ! (Milion $ pomysł tutaj ...) Chciałbym, aby lokalna chmura, tj. Dokonałam zmiany, aktualizuje moją lokalną kopię zapasową na dysku flash, aby była zsynchronizowana w tym momencie i tam, kiedy dokonam zmiany (jak robi to pole upuszczania) . Najbliższą rzeczą, jaką znalazłem, jest „Get Backup 3” w sklepie Mac App Store. Możesz wybrać folder Origin i folder docelowy i ustawić synchronizację tych dwóch. Możesz także wybrać kierunek, który jest świetny: Folder A do folderu B lub Folder B do folderu A, a nawet aktualizacje dwukierunkowe. Możesz także zaplanować czasy synchronizacji. Ustawiłem mój na koniec dnia.

Mam nadzieję, że to pomaga.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.