Jak zdiagnozować problem z uruchomieniem MacBooka Pro?


2

wprowadź opis zdjęcia tutajMam MacBooka Pro 8,1 (początek 2011 r.) / 8 GB (2x4 GB pamięci RAM) / 256 dysków SSD i działałem pod kontrolą El Captain. Pewnego ranka nie mogłem go uruchomić.

Po przeprowadzeniu testu sprzętu Apple, który wykazał wadliwą pamięć RAM, odłożyłem swoje stare 4 GB (2x2 GB) pamięci RAM, ponownie przetestowałem i nie miałem błędów. Miałem wszystkie dane na dysku zewnętrznym, więc całkowicie przywróciłem Lion 10.7.5. Po zainstalowaniu systemu Wirujące koło śmierci pojawia się bardzo często, ale odłożyłem to na indeksowanie, które miało pozostały czas 5 dni. Po ponownym uruchomieniu systemu nie mogłem go ponownie uruchomić.

Od tego czasu kilkakrotnie przeprowadzałem test sprzętowy i wszystko działa dobrze. Od tamtej pory zainstalowałem także Lion dwa razy, ale jeśli uruchomię ponownie, nigdy nie uruchamia się dalej niż szare logo Apple i obracające się koło, jak za pierwszym razem. Wypróbowałem wszystkie opcje uruchamiania. Tryb awaryjny nigdy się nie uruchamia. W tej chwili wypróbowuję opcję „Wybierz dysk startowy” i wybieram partycję, ale widzę tylko koło śmierci.

Po przeprowadzeniu pełnego rozruchu system dokonał infekcji po około 3 godzinach. Jednak nawet samo wpisanie mojego hasła logowania przywraca wirujące koło śmierci, które działa przez kilka minut, dzięki czemu Mac jest faktycznie bezużyteczny, a następnie „panika jądra”.

Jak mogę zdiagnozować, co się tutaj dzieje? Procesor, uprawnienia? Inne problemy?


1
Kilka pytań tutaj ... czy masz 16 GB pamięci RAM lub 8 GB? Twoje stare karty, czy masz 2 GB czy 4 GB? Twoje użycie 2x / 4x jest nieprawidłowe. Następnie, jeśli wykryjesz błąd pamięci RAM, co skłoniło Cię do ponownej instalacji systemu macOS? Jeśli nie możesz się uruchomić, jak mówisz w drugim zdaniu, jak uruchomiłeś Narzędzie dyskowe, tak jak powiedziałeś w trzecim zdaniu?
Allan

(AKTUALIZACJA: Tryb gadatliwy wywołuje panikę jądra „panika cpu 0 dzwoniący 0xfff ... et c)
Robert Buckley

Przepraszam ... Zaktualizowałem pytanie, aby zawierało odpowiedzi
Robert Buckley

1
Zrobiłeś to wstecz. AHT to twoja pierwsza procedura; ponowna instalacja jest tym, co robisz z desperacji. To jest jak sprawdzanie zawału serca po przeszczepie serca, ponieważ poczułeś ból w klatce piersiowej, który okazał się niestrawny. To powiedziawszy, jak instalujesz Lion? Czy masz instalator USB? Jeśli nie, czy możesz uzyskać dostęp do komputera Mac, aby go utworzyć?
Allan

2
Pobierz aktualizację do El Capitan lub High Sierra, utwórz bootowalny instalator USB i zainstaluj go.
Allan

Odpowiedzi:


1

Rozwiązaniem mojego problemu było kupienie nowego wewnętrznego kabla Sata. Mógłbym oszczędzić sobie wielu kłopotów, gdybym to zrobił na początku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.