Czy zamarzanie i linie na iMacu spowodowały, że złamałem złącze LCD?


1

Mam komputer iMac „Core i7” 2.8 27-calowy (koniec 2009 r.), W którym wymieniłem dysk twardy. Zanim wymieniłem dysk twardy, nie uruchomiłbym się całkowicie. Testy dysku twardego wykazały, że dysk miał uszkodzone sektory.

Kiedykolwiek użyłem memtest, ultimate boot CD lub jakiejkolwiek płyty CD z Linuksem, którą uruchomił, ale ekran byłby czarny po załadowaniu sterownika wideo. Nic o tym nie myślałem.

Kiedy wymieniłem dysk twardy, przyłożyłem zbyt dużą siłę do złącza LCD na płycie i nieco wygiął się od płyty. Cerować.

Udało mi się przywrócić system Mac OS. Wyświetlacz działa, ale gdy tylko trochę się uruchomi, na ekranie pojawiają się linie i zawiesza się. System ma 4 układy pamięci RAM, które wypróbowałem niezależnie od siebie, a uruchomienie programu memtester z dysku rozruchowego Linux mówi, że pamięć RAM jest w porządku. Chociaż nadal nie mogę uzyskać niczego poza czarnym ekranem podczas uruchamiania systemu Linux (I SSH w Linuksie).

W skrócie:

  1. System zawsze uruchamia się na czarnym ekranie podczas używania memtest, ultimate boot cd i Linux live cds. Ale instalatory Mac działają dobrze.
  2. Pamięć wygląda dobrze.
  3. Zamraża się tylko podczas uruchamiania w zainstalowanym MacOS.
  4. Dysk twardy jest teraz nowy i działa poprawnie.

Czy linie będą ze zgiętego złącza i czy można to stwierdzić? The error broken 1 broken 2


Pewnym sposobem, aby to powiedzieć, jest wymiana złącza. Prawdopodobnie przyczyną jest zepsute złącze.
jksoegaard

@jksoegaard Mogę to zrobić i opublikować moje odkrycia. Nie jestem dobry w lutowaniu. Jaką część musiałbym zastąpić statkiem ze złączem?
Mikey A. Leonetti

Zakładam, że mówisz o złączu danych wyświetlacza. Będziesz musiał wymienić całą tablicę logiczną, jeśli nie chcesz niczego lutować.
jksoegaard

@ jksoegaard ostatnie pytanie, przepraszam za harfę. Jest pochylony od deski, ale tylko trochę. Czy to możliwe, że nadal ją łamałem, nawet jeśli to nie wygląda że zły? To zdecydowanie podniesione. Dodam zdjęcie.
Mikey A. Leonetti

Tak to mozliwe. Sprawdź multimetrem, czy istnieje połączenie między każdym pinem a płytką (nie jest to jednak niezawodne).
jksoegaard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.