Jak utworzyć proste makro klawiatury za pomocą Automatora?


15

Jak mogę użyć wbudowanego narzędzia Automator (zamiast aplikacji innej firmy), aby utworzyć proste makro klawiatury?

Na przykład chcę, aby naciśnij Cmd-Shift Left, a Cmd-Unastępnie Rightitd.

Próbowałem użyć funkcji nagrywania, aby utworzyć to makro, ale napotkałem kilka problemów.

Po pierwsze, kopiuje zdarzenia myszy po naciśnięciu przycisku record i wchodząc do aplikacji, chcę uruchomić makro. Na przykład w tym przypadku chcę uruchomić go w Chrome. Ostatecznie usunąłem kilka pierwszych kroków, które wymagały uruchomienia Chrome. Powodem, dla którego je usunąłem, jest to, że nie chcę, aby ograniczało się ono do konkretnej aplikacji i myślę, że to tylko zwiększa złożoność, jeśli próbuje aktywować aplikację. Chcę, aby trzymał się tylko uruchamianych poleceń klawiatury.

Drugi problem polega na tym, że nie jestem pewien, jak zainicjować makro klawiatury. Czy zapisuję nagrany plik? Dokąd Jak wywołać makro po uruchomieniu przeglądarki Chrome? Czy istnieje sposób przypisania skrótu klawiaturowego?


Poleciłbym Keyboard Maestro, właśnie to robi.
user14492

Odpowiedzi:


16

Jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji innych firm, naprawdę komplikujesz sobie życie. Chociaż myślę, że to możliwe.

1) Otwórz Automator i utwórz nową usługę. W swoim przepływie pracy chcesz uruchomić Applescript. Tam każesz naciskać żądane klawisze. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po zapisaniu go jako usługi możesz ustawić dla niego skrót klawiaturowy w Preferencjach systemowych. Powinien automatycznie pojawić się w grupie Ogólne. Upewnij się, że jest włączony i podaj skrót klawiaturowy. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dostałem to do pracy, testując funkcję Pokaż historię Cmd-Y. Mam nadzieję, że powyższe nie jest zbyt tajemnicze.

Jeśli chcesz ustawić globalne skróty i uruchomić skrypty, możesz zajrzeć na BetterTouchTool: http://blog.boastr.net/


To kiedyś działało, ale ostatnio wydaje się, że się zatrzymało (Sierra, 10.12.6). Uruchomienie usługi z menu Usługi aplikacji pokazuje mały trybik w górnym menu systemowym, więc wiem, że jest uruchomiony, ale nic się nie dzieje. Czy to tylko ja?
Nie panikuj
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.