Dlaczego sprawdzanie aktualizacji oprogramowania OS X trwa tak długo?


28

Dlaczego tak długo trwa aktualizacja oprogramowania w systemie OS X, aby powiedzieć mi, że jestem na bieżąco? Obecnie korzystam z wersji 10.7.2, ale tak było w przypadku wszystkich wersji systemu OS X, które uruchomiłem. Właśnie wykonałem kontrolę i powrót zajęło mi trzy minuty.

Nie mogę wymyślić żadnego powodu, dla którego powinno to zająć tak długo. Czy nie jest to dość szybkie wyszukiwanie aplikacji i wersji?

Natomiast ta sama funkcja w sklepach iOS / iTunes Store i Mac App Store nie zajmuje prawie czasu.


+1 to samo tutaj. I to nie jest kwestia Lwa, tak było również w Snow Leopard. Sugeruję problemy z siecią (wolne serwery), ale mam nadzieję, że ktoś wie, co tu jest.
Thilo,

@Thilo Nie tylko kontrole trwają wiecznie także w systemach iOS
Matteo

Odpowiedzi:


14

Mac OS X przechowuje listę wszystkich zainstalowanych pakietów /var/log/receipts.

Po uruchomieniu aktualizacji oprogramowania sprawdza indywidualnie aktualizacje dla każdego (lub może tylko Apple) pakietu, wysyłając żądanie HTTP z podpisem pakietu na serwery Apple i czekając na odpowiedź. Jest to konieczne ze względu na różnorodność konfiguracji możliwych dla każdego systemu.

W moim systemie Snow Leopard uruchomiona aktualizacja oprogramowania wysłała ~ 322 żądania HTTP do serwerów Apple.

Zasadniczo sprawdza się tylko, czy są jakieś aktualizacje, ale ze względu na liczbę oddzielnych, a czasem opcjonalnych pakietów (Java, X11, sterowniki drukarki itp.), W połączeniu z tym, że wysyła każde żądanie osobno, może trochę potrwać.


To nie ma dla mnie większego sensu. Aktualizacja oprogramowania pochłania czas procesora jak szalony przez dość długi czas, a kilkaset żądań HTTP nie może tego wyjaśnić. W tej chwili uruchamiam aktualizację oprogramowania i otworzyłem tylko cztery połączenia TCP. Ale zużywa tyle procesora, że ​​komputer jest naprawdę powolny w użyciu. Do tej pory trwało to osiem minut.
Harald Hanche-Olsen

@ HaraldHanche-Olsen Połączenia TCP nie są żądaniami HTTP. Jest duża różnica. en.wikipedia.org/wiki/…

4
Hm To ciekawa teoria, ale kiedy uruchomiłem aktualizację oprogramowania z HTTPScoop, zobaczyłem tylko trzy żądania (dwa duże, ~ 2mb i ~ 3mb). Tak więc wyniki tego eksperymentu nie odpowiadają twojej teorii „setek żądań HTTP”. Zobacz ten zrzut ekranu .
Trieu,

0

Nigdy nie spotkałem się z tym problemem, ponieważ nigdy nie przeprowadzam ręcznie „aktualizacji oprogramowania”. Lion mówi mi z wyskakującym okienkiem „Aktualizacja oprogramowania”, ilekroć aktualizacja jest dla mnie gotowa. A potem sprawdź, gdy aktualizacja zajmie tylko około minuty.

To ogromna poprawa z ich strony.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.