Messages rzuca macOS na kolana dzięki soagentowi i callservicesd


20

Kiedy uruchomić Wiadomości na MacOS i próbować zrobić coś w ogóle z nim (lub nawet, jak się wydaje, czy po prostu poczekać, aż zostanie odebrana wiadomość) dwa procesy soagenti callservicesdrozpocząć maxing CPU i nie zatrzymuj się, aż wiadomości i wszyscy są zmuszeni zrezygnować.

Wiadomości są teraz bezużyteczne na moim komputerze Mac. Moje konto iCloud jest jedynym, które synchronizuje kontakty i jedynym używanym w Wiadomościach (użycie wielu kont w obu przypadkach jest sugerowane jako przyczyna błędu).

Co mogę zrobić, aby to naprawić? Usunięcie i odczyt wszystkich moich kont internetowych nie jest opcją.


Aktualizacja: Wyzwalaczem tego zachowania wydaje się (straszne) sprawdzanie pisowni Apple. Mogę używać Wiadomości bez soagentprzejmowania komputera, dopóki nie popełniam błędu. Ale jeden błąd i Wiadomości zawiesza się na chwilę, a następnie soagentstartuje i nie można go zatrzymać, chyba że siłą go rzuci.


Szukając błędów zawierających „kontakty” otrzymuję:

error  08:33:58.523010 -0500  accountsd  "Cannot check access to a private account type: <private>"
error  08:33:58.526106 -0500  accountsd  "Cannot check access to a private account type: <private>"
error  08:33:58.561595 -0500  accountsd  "Cannot check access to a private account type: com.apple.account.AppleAccount"

i

default 08:38:32.371678 -0500  AppleSpell Rebroadcasting external notification ABDistributedDatabaseChangedNotification from process accountsd (<private>)
default 08:38:32.405900 -0500  suggestd  Rebroadcasting external notification ABDistributedDatabaseChangedNotification from process accountsd (<private>)
default 08:39:33.801123 -0500  ContactsAccountsService There was an error while trying to load accounts. We'll return an empty array. Error Domain=NSCocoaErrorDomain Code=4099 "The connection to service named com.apple.AddressBook.ContactsAccountsService was invalidated." UserInfo={NSDebugDescription=The connection to service named com.apple.AddressBook.ContactsAccountsService was invalidated.}


Wygląda na to, że Apple mógł to naprawić w Mojave.
orome

2
Wow, moc forów z możliwością wyszukiwania oznacza, że ​​mogę znaleźć ten lipiec 2019 r. I śledzić odpowiedzi tutaj. Uruchom ponownie, odczekaj około 45 minut, aby ponownie zsynchronizować wiadomości i kontakty, Monitor aktywności pokazuje wszystko z powrotem do poziomu 5%. Pierwszy raz od MIESIĘCY i odzyskałem zdrowie Maca. Gdybym mógł kupić wam wszystkie piwa, zrobiłbym to. Poważnie. Dziękuję Ci.
user191860,

1
@orome I'm on Mojave. Nie mam pojęcia, czy mój problem jest taki sam, jak OP, ale objawy są podobne, jedyną różnicą jest to, że nie muszę zaczynać pisać - jeśli otworzę aplikację Wiadomości, nie używaj jej wcale, procesor jest wkrótce (prawie) wyczerpany z samym Soagent & Messages
Steve

Odpowiedzi:


22

Ponieważ problem dotyczy funkcji sprawdzania pisowni, sugeruję zresetowanie zastępowania tekstu.

Możesz usunąć (lub zapisać, jeśli wyuczona pisownia ma dla Ciebie znaczenie) wszystkie pliki w:

~/Library/Spelling

Nie zapomnij zabić procesu pisowni (coś takiego jak AppleSpell), ale pamiętaj, aby zamknąć Message.app, zanim to zrobisz.

Spróbuj także usunąć wszystkie wpisy (jeśli kiedykolwiek je dodałeś), naciskając Ustawienia znaku minus w Settings.app> Klawiatura> Zastępowanie tekstu

Zauważ, że twój problem wydaje się być ściśle z tym związany (jak wskazano w niektórych odpowiedziach). Podsumowując omówione rozwiązania:

 • Przejdź do ~/Library/Containers/com.apple.soagent/Data/Library/Preferencesi usuń (Przeciągnij do Kosza), com.apple.soagent.plista następnie Uruchom ponownie komputer.
 • Drugie rozwiązanie wskazał Everett.

3
Czy ktokolwiek uważa, że ​​sprawcą jest zabawne soagent? Jak w .... Stack Overflow Agent? (Obvs nie, ale nadal)
Steve

9

Dzieje się tak okresowo od czasu wdrożenia systemu Mac OS X Yosemite & Handoff / Continuity ... a teraz wszystko, co przychodzi przez Wiadomości, traktuję jako zbędne (skopiuj je natychmiast lub zobowiązaj się do utraty w przyszłości).

Dzisiaj stało się to w Mojave. Tak jak wiele innych razy ... Soagent zaczyna żuć procesor, ptak, serwisowany i kilka innych wydaje się być pod wpływem.

Zmęczony tym oszukiwaniem, wykonuję następujące czynności.

1 - usunąć wszystko w folderze:

~/Library/Messages

2 - Usuń cały folder:

~/Library/Containers/com.apple.iChat

3 - Przejdź do folderu preferencji tutaj ( nie usuwaj tego ):

~/Library/Preferences

i znajdź „czat”, który zawiera o wiele więcej plików preferencji, niż powinno istnieć (dużo śmieci z Wiadomości). I usunąć wszystkie pliki, które pojawiają się w znalezisku ze słowem „czatu” w nich w folderze Preferencje.

Następnie ponownie uruchomiłem Wiadomości i otrzymałem: okno dialogowe wiadomości wskazujące, że dane Wiadomości zostały odbudowane

Następnie uruchamiam ponownie. Wiadomości odbudowują się, a mydło przestaje jeść baterię MacBooka.


Właśnie problem pojawił się w Mojave i to rozwiązało go ponownie. Mam nadzieję, że to pomaga innym.
William Cerniuk,

7

Wstępna diagnoza: w bazie danych Kontakty znajduje się uszkodzony rekord (lub struktura). Całkowite pobranie bazy danych z wersji iCloud zapewnia czystość wersji lokalnej.

Rozwiązanie: patrz https://appuals.com/fix-mac-running-slow-due-addressbooksourcesync/

Wydaje się, że uproszczona wersja powyższego załatwiła sprawę:

0) Zamknij kontakty

1) Usuń (po wykonaniu kopii) całą zawartość ~ / Library / Application Support / Address Book /. Uruchom ponownie (nie wiem, czy to naprawdę konieczne).

2) Odznacz Kontakty w ustawieniach iCloud.

3) Otwórz kontakty (zawartość będzie pusta)

4) Sprawdź kontakty w ustawieniach iCloud. Rozpocznie się synchronizacja (w tym grupowanie kontaktów w grupy oznaczone)

To uspokoiło wszystko, w tym środek myjący, callservicesd itp.


W Mojave jest to~/Library/Application Support/AddressBook/
f01

Baza danych nie pozostaje czysta. Przygotuj się na okresowe usuwanie lokalnej bazy danych, tracenie kontaktów, które nie zostały zsynchronizowane z komputerem Mac na iCloud, i ponowne pobieranie wszystkich kontaktów. Centralna baza kontaktów jest bardzo delikatna. Muszę to robić raz na 3 miesiące. W ciągu ostatnich dwóch lat straciłem setki kontaktów i jeszcze więcej aktualizacji kontaktów.
William Cerniuk

5

Czy otworzyłeś konsolę i odfiltrowałeś wiadomości z „MCContactsManager”?

W szczegółach wiadomości można znaleźć odniesienie do kontaktu powodującego problem. Wyeksportuj ten kontakt do pliku VCF. Usuń kontakt i sprawdź, czy nie ma już żadnych wiadomości z „MCContactsManager”.

Sprawdź, czy występują zanieczyszczenia i usługi wywołujące, aby zmniejszyć obciążenie procesora.

Po zobaczeniu zrzutu możesz ponownie zaimportować zapisany VCF do kontaktów i wszystko powinno wrócić do normy.


2

Nie uruchamiam wiadomości, ale stało się to na moim MacBooku Pro (13-calowy, koniec 2012 r., macOS 10.13.6, 2,9 GHz Intel Core i7, 8 GB pamięci RAM, Intel HD Graphics 4000 1536 MB).

po zamknięciu programu Notes zużycie procesora w soagencie powróciło do normy, a fani ucichli.


0

Obserwowałem wysoki procesor z dodatkiem środka myjącego, callserviceagent i accountd

Wypróbowałem powyższą sugestię pisowni i nadal zauważyłem pewne problemy. Wykonałem również następujące czynności:

1) (Kopia zapasowa), a następnie przestał synchronizować kontakty Google z komputerem Mac. Następnie uruchom ponownie synchronizację.

2) (Kopia zapasowa) i usunąłem plik wstępny książki adresowej z ~ / Library / Preferences / com.apple.AddressBook.plist

3) Uruchom ponownie

Zauważyłem kilka kontaktów „bez nazwy” w Kontaktach, a także jeden kontakt bez nazwy, który nie synchronizował się poprawnie z Google (pola były różne), nawet po wykonaniu powyższych kroków. Zaktualizowałem rekord kontaktu na komputerze Mac i wszystko zostało naprawione (tj. Poprawnie zsynchronizowane).


-1

Myślę, że usunięcie / brak synchronizacji Google i innych kontaktów również działa. W Preferencjach systemowych> Konta internetowe odznacz Kontakty zachowujące tylko Kontakty iCloud.

Po zrobieniu tego zrobiłem również https://apple.stackexchange.com/a/321509 .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.