Czy jest jakiś sposób na uzyskanie ogólnego (niezwiązanego z krajem) łącza do iTunes?


24

Podczas kopiowania linków do rzeczy w iTunes lub Mac App Store zawsze otrzymuję link specyficzny dla Countrycode. Czy jest jakiś sposób, aby uzyskać ogólny?

Jeśli nie, to czy linki te będą odnosić się do krajowych miejsc docelowych iTunes, gdy klikną je osoby z zagranicy?

Na przykład, czy może to prowadzić do innego sklepu oprócz szwedzkiego?

http://itunes.apple.com/se/artist/nash-the-slash/id160526527

Odpowiedzi:


15

Możesz usunąć kod kraju z adresu URL, aby został odczytany http://itunes.apple.com/artist/nash-the-slash/id160526527. To daje prawidłowy adres URL iTunes, który jeśli zostanie otwarty w przeglądarce (która nie otwiera się automatycznie w iTunes), wydaje się być taki sam, jak gdyby link był linkiem do USA.

Jednak gdy dowolny link iTunes zostanie otwarty w samym iTunes, spróbuje przekierować do wersji w lokalnym sklepie użytkownika. Oznacza to, że po kliknięciu zamieszczonego linku przesyłany jest mi ten sam produkt w kanadyjskim sklepie.

Jeśli przedmiot nie jest dostępny w kanadyjskim sklepie, pojawia się następujący komunikat: okno dialogowe niedostępnej treści

Dlatego powinieneś być bezpieczny, korzystając z linków do sklepów specyficznych dla kraju, a iTunes odpowiednio obsłuży przekierowanie.


Jednak mój iPhone jest teraz w niewłaściwym sklepie, aby otrzymać adres URL specyficzny dla kraju i nie zaktualizuje się, ponieważ nie jestem we właściwym kraju
użytkownik151019

To pytanie powinno być prawdopodobnie zadawane jako osobne pytanie, ale na iPhonie, w którym sklepie iTunes jesteś, możesz kontrolować ustawienia konta iTunes, które znajdziesz, przechodząc do Ustawienia → iTunes i App Store, stukając w Apple Identyfikator u góry, a następnie Wyświetl identyfikator Apple ID i stuknij Kraj / region.
robmathers,


1

„Ogólny” lub „globalny” link do iTunes / App Store ma mniej wspólnego z dwuliterowym kodem kraju w adresie URL i wszystkim, co dotyczy identyfikatora.

Jeśli link zostanie rozpoznany / dostępny w „docelowym” sklepie internetowym iTunes / App Store dla danego kraju, oznacza to, że jesteś złoty, jeśli nie, po prostu dostałeś komunikat o błędzie.

Na przykład (spójrz na identyfikatory w każdym linku):

Aplikacje (Tetris od EA):

Muzyka (Adele's 21):

My ( GeoRiot ) stwierdziliśmy, że linki „artysty” (dla muzyka / zespołu lub twórcy aplikacji) są najlepszym wyborem dla identyfikatora, który działa na arenie międzynarodowej, ale nadal nie ma 100% sukcesu.

W przypadku określonych produktów znaleźliśmy następujące stawki linków, które nie działają w przypadku międzynarodowych kliknięć (w oparciu o 300 najlepszych pozycji w każdej kategorii, pochodzą z amerykańskiego linku iTunes / App Store i zostały przetestowane w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii i Japonii witryny sklepowe):

  • Od 8% do 12% czasu na aplikacje
  • Od 65% do 75% w przypadku muzyki
  • 50% do 75% w przypadku książek (gra tutaj język ojczysty)
  • 60% do 85% w przypadku programów telewizyjnych / odcinków (znowu język jest głównym czynnikiem)
  • 50% do 98% w przypadku filmów (tutaj język znów gra na dużą skalę)

Jeśli naprawdę chcesz zagłębić się w konkretną dostępność linku, możesz sprawdzić to narzędzie, które razem: GeoRiot Link Availability Tool (beta)

Mam nadzieję że to pomogło!


2
Powodem, dla którego widzisz rozbieżność w aplikacjach, jest bardziej niż prawdopodobne, że kompilacje są różnymi plikami binarnymi. W momencie mojego postu dwie wersje Tetris mają w rzeczywistości 0,1 MB różnej wielkości.
bojo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.