Bootcamp Mac Pro 3,1 uruchamia tylko uszkodzony system Windows. Brak możliwości uzyskania dostępu do menedżera uruchamiania


1

Kiedyś uruchamiałem Ubuntu na moim komputerze Mac, ale potrzebowałem Windowsa, więc postanowiłem ponownie zainstalować El Capitan i użyć bootcampu. Jednym z głównych problemów, z którym zawsze musiałem się zmierzyć, było to, że mój Mac nie akceptował żadnych kombinacji klawiszy startowych, co utrudniało wszystko. Mam przewodową klawiaturę Windows, którą wypróbowałem na wszystkich 5 portach USB i ze wszystkimi możliwymi kombinacjami.

Bootcamp nie pozwolił mi użyć pliku .iso do utworzenia partycji Windows, a ja nie miałem DVD z Windows, więc oszukałem go montując moje iso Windows za pomocą Deamon Tools. Bootcamp utworzył partycję i uruchomił ekran „Nie znaleziono systemu operacyjnego”. Mac nie zaakceptował żadnego z moich USB, więc ostatecznie znalazłem płytę z Windows XP, którą miałem i włożyłem. Zainstalował XP, więc moim początkowym planem było uaktualnienie systemu operacyjnego do wersji 10, ale XP był 32-bitowy i nie pozwolił mi zainstalować 64-bitowej aktualizacji Vista. Nadal nie mogłem uruchomić żadnych instalatorów USB, więc moją jedyną opcją była instalacja z poziomu systemu operacyjnego.

Teraz znalazłem DVD z Windows 7, ale Windows XP nie mógł go uaktualnić, więc moją jedyną opcją było powrót do ekranu „Nie znaleziono systemu operacyjnego”, który głupio próbowałem, niszcząc system Windows XP.

Po ponownym uruchomieniu system nadal wykrył XP, po prostu nie mógł z niego uruchomić. Nie są także wykrywane płyty CD / DVD.

Podsumowując, system uruchamia się tylko na partycji Windows, która ma uszkodzony Windows XP, który się nie uruchamia. Nie mogę uzyskać dostępu do Zarządzania uruchamianiem. Jestem w stanie uruchomić Refind z USB, ale dopiero po pierwszym usunięciu dysku twardego.

Moje możliwe rozwiązania:

  • Znajdź sposób na uruchomienie programu Recovery lub Startup Manager.
  • Znajdź sposób na wymazanie partycji Windows, tak aby uruchomiła się na El Capitan.

1
Co powiesz na pożyczanie klawiatury Maca; to przynajmniej da ci opt / boot
Tetsujin

1
Jesteś teraz trochę Catch 22, nie można go uruchomić do partycji Mac bez klucza opt lub przełącznika oprogramowania w Win Boot Camp. Jeśli mógłbyś uruchomić go z pamięci USB OS X, możesz to zrobić od tamtej pory, ale nigdy nie udało mi się uruchomić systemu 3,1 z USB; co pozostawia CD OS X i amp; klawisz C przy starcie, który powinien rozpoznać nawet z klawiatury Win
Tetsujin

1
@Tetsujin, wcześniej udało mi się uruchomić instalator El Capitan z Refind (bez dysku twardego). W tym momencie wybrałbym dysk startowy i wybrałbym instalatora z listy, nacisnąłem restart, a dokładnie w momencie wyłączenia zasilania wstawiłem HD i uruchomiłbym instalator bez uwagi HD. Ale teraz nie wydaje mi się, żeby cokolwiek wyrzuciło z refinda.
jazzzooo

1
Obecnie możesz zainstalować Windows XP 32-bitowy z płyty DVD? Czy wiesz, czy ta instalacja pozwoliła na dostęp do Internetu? Czy masz inny komputer, który może uzyskać dostęp do Internetu? (W jaki sposób publikujesz na tej stronie?) Jaki jest twój ostateczny cel? Innymi słowy, jakie systemy operacyjne chcesz zainstalować?
David Anderson

1
Zasadniczo możesz zainstalować XP z DVD. Następnie zainstaluj oprogramowanie wsparcia Boot Camp. Możesz pobrać oprogramowanie bezpośrednio do XP. Możesz też użyć innego komputera i pobrać go na dysk flash USB. Po zainstalowaniu oprogramowania Boot Camp Support Software możesz ponownie uruchomić system XP na OS X.
David Anderson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.