Czy istnieją sposoby, aby system Mac OS rozpoznał moje hasło „lepiej”?


32

Zasadniczo jestem „w sprzeczności” z systemem Mac OS w kwestii prawidłowego wpisywania hasła.

Czyli: kiedy korzystałem z Linuksa (a konkretnie z Ubuntu), tak naprawdę nie dbałem o „stan” mojego Linuxa. Jeśli wygaszacz ekranu / blokada była włączona, właśnie zacząłem wpisywać hasło i naciśnij Enter. I ... Byłem zalogowany. Ponieważ blokada ekranu systemu Linux była wystarczająco inteligentna, aby zrozumieć, że ciąg, który wpisałem +, Enterjest moim hasłem.

Z drugiej strony w systemie Mac OS muszę być bardziej „ostrożny”. Często zdarza mi się, że najpierw piszę literę i wciskam Enter, a potem, gdy pole tekstowe zaczyna odzwierciedlać moje pisanie ... Powoli wpisuję hasło i ostrożnie naciskam Enter. Ponieważ: jeśli tego nie zrobię, Mac OS spróbuje użyć może 5 z 8 znaków, które wpisałem. Albo coś innego. Jak dotąd zbyt często zajmuje mi to dwa, trzy obroty, zanim udało mi się odblokować ekran.

Krótko mówiąc: czy nie pasuję do Mac OS (więc muszę zmienić podejście do pisania dość szybko) - czy są sposoby na dostosowanie Mac OS do mojego stylu wprowadzania hasła odblokowującego?

(I tak, kiedy mam otwartą pokrywę, używam czytnika linii papilarnych, działa dobrze - ale w biurze pokrywa jest opuszczona.)


3
Nie mam pokrywy, więc może to skomplikować problem, ale dla mnie, jeśli ekran śpi, dotknij spacji, policz do 3, wpisz pw, wpisz. Jestem przed, zanim ekran się skończy.
Tetsujin,

6
Jest to jedna z najbardziej irytujących rzeczy w OS X. Zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która (mądrze) ma długie hasło. Dzięki, że o to pytasz.
Jared Smith

3
Windows 10 też to robi. To niezwykle denerwujące. Wydaje się, że został zaprojektowany przez ludzi, którzy nigdy nie wpisują haseł.
Clonkex,

2
@ ИвоНедев Pracuję z najnowszym Mac Touch Pro 2017 „Touch”. Zapewniamy, że jest to problem nawet na najnowszym sprzęcie.
GhostCat mówi Przywróć Monikę

2
@Clonkex Byłem całkiem pewien, że istnieje w tym interfejsie ustawienie, ale wydaje się, że musisz edytować zasady grupy (Konfiguracja komputera -> Szablony administracyjne -> Panel sterowania -> Personalizacja -> Nie wyświetlaj ekranu blokady) , ale może to działać tylko w wersjach systemu Windows dla przedsiębiorstw / serwerów. Inną opcją jest modyfikacja rejestru (choć prawdopodobnie zostanie zresetowana przy każdej większej aktualizacji Windows, westchnienie ).
Luaan,

Odpowiedzi:


33

Jeśli naciśniesz klawisze modyfikujące (Command, Option, Control, Shift), urządzenie obudzi komputer, ale nic nie napisze, więc możesz je naciskać tyle razy, ile chcesz, bez zepsucia hasła.

Zazwyczaj po prostu uderzam w klawisze modyfikatora, dopóki nie zobaczę kursora hasła, po tym, jak dokładnie opisałem problem.


9
Zauważyłem, że pojawia się kursor hasła, ale macOS wciąż nie jest gotowy na zaakceptowanie mojego hasła, więc ignoruje kilka pierwszych kluczy.
Roger Lipscombe

6
Dokładnie. Najbardziej denerwująca jest tutaj ta niekonsekwencja .
GhostCat mówi Przywróć Monikę

1
Nawiasem mówiąc, jest to również nawyk, który mam w oryginalnym scenariuszu PO, tj., (Zbędnie, najwyraźniej) nacisnąłem Ctrl kilka razy, zanim zacznę wpisywać hasło ... Może skorzystam z lekcji z tego pytania i przestanę to robić: )
Hagen von Eitzen,

1
W szczególności, jeśli hasło zaczyna się wielką literą lub znakiem specjalnym, możesz przytrzymać klawisz Shift, a następnie wpisać pierwszy znak po włączeniu ekranu. Wygląda na to, że wpisujesz hasło w zwykły sposób.
BallpointBen

1
Zwykłem bębnić w klawisze modyfikujące, ale za każdym razem, gdy robiłem to na Windowsie, przenosiłem się do trybu asystującego, a potem musiałem robić jeszcze więcej, aby się z niego wydostać. Okazało się to tak samo złym nawykiem, jak budzenie komputera z pierwszą literą hasła.
Harper - Przywróć Monikę

13

Za każdym razem, gdy spróbujesz wprowadzić hasło niepoprawnie, zostanie ono odrzucone i podświetli się błędna próba.

Rozwiązanie

Zacieraj klawiaturę (wpisz losowe znaki), aż zobaczysz znaki, naciśnij enter1 (przyjmując, że będziesz niepoprawny), a następnie wpisz poprawne hasło (co spowoduje zastąpienie podświetlonego nieprawidłowego hasła).

1 Jeśli wolisz nie naciskać Enter (ponieważ być może masz oprogramowanie innej firmy, które blokuje Cię po x próbach):

  • cmd+ deleteusuwa całą linię za kursorem
  • option+ deleteusuwa całe słowo za kursorem

Dlaczego jest to lepsze niż inne sugerowane metody

Uważam, że jest to najszybszy sposób na obejście MacOS, który nie rozpoznaje, kiedy zaczyna się pisać, ponieważ dostajesz natychmiastową informację zwrotną, kiedy zaczyna się rozpoznawać wejście - coś, czego nie dostaniesz, jeśli po prostu dotkniesz jednego z klawiszy modyfikujących. Nie musisz też niepotrzebnie czekać na dodatkowy czas, jeśli zacznie on szybko rozpoznawać dane wejściowe - co musisz zrobić, jeśli zawsze zaczekasz 5 sekund po przebudzeniu, a na przykład przed rozpoczęciem pisania.


2

Jeśli ekran śpi, po prostu dotknij spacji (tylko raz lub drugie dotknięcie będzie pierwszym znakiem hasła); następnie albo poczekaj, aż ekran się w pełni obudzi, lub po prostu policz do 3, wpisz hasło, naciśnij Enter.

Kiedyś potrząsano myszką, działało to wtedy, gdy budzi się spacja, nawet jeśli to tylko ekran uśpiony, a nie sam komputer.


0

Zły nawyk. Przebudzenie ekranu z wygaszacza ekranu za pomocą pierwszej litery hasła jest z natury nierozsądną rzeczą z kilku powodów. Po pierwsze, komputer mógł jeszcze nie przełączyć się do stanu, w którym aktywna jest aplikacja do akceptowania hasła, a pole hasła ma fokus klawiatury.

Jeśli pole wprowadzania hasła nie jest aktywne, to, co dzieje się z naciśnięciami klawiszy, jest niepokojąco nieprzewidywalne. W szczególności (w systemach, w których bezpieczeństwo stanowi problem), tworzy ogromną dziurę w zabezpieczeniach, w której nie wpisałeś hasła w jakiejkolwiek aplikacji, na której skupia się fokus.

Linux był niechlujny, aby pozwolić na to. Jak sugerują inni, obudź to z „shift”. Nie bębnij klawiszem Shift, bo będziesz nieszczęśliwy za każdym razem, gdy budzisz komputer z systemem Windows.


3
Nie kupuję tego Nie budzę komputera. Ma blokadę ekranu i działa. Dokładnie wiem, gdzie idzie moje pisanie. (i dla przypomnienia: mówię o moim „biznesowym laptopie” - który ma bardzo dobrze zdefiniowany stos oprogramowania… )
GhostCat mówi: Przywróć Monikę

1
„wpisałeś hasło do dowolnej aplikacji, na której koncentruje się działanie” - uszkodzony jest dowolny system operacyjny umożliwiający dostęp do dowolnej aplikacji przed odblokowaniem z blokady ekranu. „Linux nie pozwalał na to, aby to działało” - dlaczego jest to niechlujne, zakładając, że ekran blokady działa poprawnie (nie pozwala na dostęp do żadnych programów)?
Mateusz Konieczny

To wyjaśnienie jest tylko wymówką. Mówisz, że litery muszą przejść do ekranu blokady, gdy komputer jest zablokowany, z czym ludzie się zgadzają. Mówisz również, że nie jest to możliwe, co jest oczywiście niepoprawne: w najlepszym razie nie jest to łatwe do wdrożenia.
Peter,

@Peter Nie sądzę, że to mówię. Mówię, że jeśli nie masz pozytywnej wizualnej opinii na temat tego, w co wpisujesz hasło, nie powinieneś wpisywać swojego hasła.
Harper - Przywróć Monikę

@GhostCat errata odnotowała i przepraszam. Nie zdawałem sobie sprawy, że twój system nie ma żadnych zagrożeń bezpieczeństwa. Powinieneś naprawdę powiedzieć to jako część swojego pytania, ponieważ jest to niezwykła sytuacja. Pozostawiłbym tę odpowiedź w spokoju, ponieważ pomoże to większości innych osób, które mają ryzyko związane z bezpieczeństwem.
Harper - Przywróć Monikę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.