2011 iMac z martwym wewnętrznym dyskiem twardym. Czy można uruchomić komputer z dysku zewnętrznego?


1

Mój dysk twardy iMac po prostu poddał się po głośnym kliknięciu przez kilka tygodni. Ponieważ wewnętrzny dysk twardy jest martwy, chcę użyć innego dysku, najlepiej dysku SSD. Nie chcę iść do sklepu w żadnym momencie, więc postanowiłem rozebrać iMaca i wymienić HDD. Chciałbym uniknąć kłopotów, jeśli mogę po prostu podłączyć SDD do jednego z tych trzech:

  • Port USB 3.0
  • Port Firewire
  • Port piorunów

Moje pytanie brzmi, że zakładając, że NIE chcę przekroczyć 150 USD, który z nich daje mi najlepszą prędkość, której nie przegapiłbym mając dysk wewnętrzny? Czy napęd podłączony do jednego z tych portów może wystarczyć, aby nie potrzebować wewnętrznego napędu przynajmniej w sposób szybki?


możesz uzyskać prawie każdy zewnętrzny dysk twardy, a następnie zainstalować z partycji odzyskiwania przez Internet, naciskając I podczas uruchamiania. Więcej informacji na temat odzyskiwania Internetu można znaleźć na stronie Strona pomocy Apple
bret7600

Odpowiedzi:


1

Nie ma twardej i szybkiej reguły. Czasami, gdy dysk twardy nie uruchamia się, można uruchomić komputer z innego dołączonego dysku rozruchowego. Czasami jednak dysk twardy nie działa w taki sposób, że nie pozwala na uruchomienie z podłączonych dysków, ponieważ wydaje się, że monopolizuje magistralę.

Nie masz na tym USB 3.0 ani FireWire, nawet jeśli jest to rdzeń i7 komputera iMac z końca 2011 roku. Ograniczyłbyś się więc do Thunderbolt lub USB 2.0, co będzie trochę powolne.

Wiem, że komputery iMac są trudne do rozebrania, ale najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z instrukcjami lub filmami dotyczącymi instalacji wewnętrznego dysku SSD z Other World Computing (MacSales.com) lub iFixit.com. Jeśli uważasz, że jest to możliwe, jest to opłacalny sposób, aby naprawdę naprawić iMaca i uczynić go znacznie szybszym.

edit: Chciałem dodać, że zewnętrzne dyski twarde USB 2.0 są tanie i wolne, a dyski Thunderbolt są drogie, a teraz można uzyskać porządny dysk SSD, który można zainstalować wewnętrznie w ramach budżetu.


Dziękuję Ci. Ostatnia rzecz: ponieważ jest to stary iMac i kupię nowy dysk SSD, czy jest potrzebny futerał na adapter, ponieważ sterowniki dysków różnią się obecnie wymiarami w porównaniu z rokiem 2011?
learnerX

Myślę, że nie ma zmiany to rozmiar.
Pratik

1

Artiste212 ma rację. Wierzę, że wewnętrzne połączenie magistrali SATA nie jest kompatybilne ze starszymi starszymi dyskami w formacie USB bez szwajcarskiego noża wojskowego ze złączem / konwerterem SATA.

Zdecydowanie nie jest idealny do codziennego użytku.

Zrobiłem jako Artiste dla mojego 2011 MacBook Pro. Najpierw zastąpiłem dysk systemowy dyskiem SSD, a następnie dysk optyczny z dyskiem SSD o pojemności 1 TB. Po prostu śledź filmy z innych światów Computing. Niezwykle łatwy, ale wow, co za wzmacniacz wydajności !!!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.