Czy mogę Apple zdalnego pulpitu do komputera z systemem Windows 10?


1

Czy mogę używać zdalnego pulpitu Apple do sterowania komputerem z systemem Windows 10 w tej samej sieci LAN?

Odpowiedzi:


4

Dlaczego chcesz? Aby uzyskać zdalny dostęp do komputera z systemem Windows 10, pobierz „Microsoft Remote Desktop 10” za darmo z Mac App Store. Należy zauważyć, że nie wszystkie wersje systemu Windows można uzyskać zdalnie za pomocą „Microsoft Remote Desktop 10”. Na przykład wersje Home systemu Windows nie będą działać z tym oprogramowaniem.

Przy okazji, wiele nowoczesnych komputerów PC obsługuje funkcję „Wake on LAN” (WOL). Jeśli zdalny komputer jest zdolny do tej funkcji, nie musisz cały czas włączać zdalnego komputera. Możesz zezwolić komputerowi na przejście w tryb uśpienia hybrydowego lub zwykłego, a następnie wysłać pakiet przez Internet, aby obudzić urządzenie. W tym celu wywoływane jest polecenie aplikacji Terminal wolcmd. To polecenie można pobrać za wolny ze strony internetowej: Wake On Lan dla Apple Mac OS X 10.6+ . Konfiguruję usługę, więc mogę wydać to polecenie z paska menu.


1
Nie mam tutaj żadnych domowych urządzeń do testowania, ale połączy się z Win 7 Pro.
Tetsujin

Odpowiedź z powodu rozwiązania, ale także odpowiedź na pytanie, brzmi „Nie, nie możesz” : P
Stuart H
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.