Drugi Ethernet na MacPro zawiesza się pod ekstremalnym ruchem


2

2013 Mac Pro. Korzystanie z obu wbudowanych portów Ethernet dla 2 oddzielnych sieci, jednej dla Storage LAN i jednej dla połączenia z Internetem. W przypadku ciężkich operacji we / wy na dysku (pierwsza pomoc na dysku, kopie między tablicami itp.) Interfejs sieci LAN po prostu przestaje działać po pewnym czasie. Żadne błędy ramkowania nie są rejestrowane, tablica routingu pozostaje nienaruszona (aż do przekroczenia limitu czasu pamięci podręcznej arp), liczniki interfejsu zwiększają się podczas pingowania i nie ma żadnych zarejestrowanych zdarzeń, ale wszystkie wpisy ARP znikają, a pakiety nigdy nie opuszczają interfejsu. Interfejs internetowy (który został lekko załadowany) jest w porządku. Co dziwne, nawet odłączenie i ponowne podłączenie kabla nie resetuje interfejsu, podobnie jak zmiana adresu IP, resetowanie portu przełącznika na drugim końcu, ani zmiana kontroli przepływu. Kiedyś musiałem restartować, aby zresetować interfejs, ale teraz odkryłem, że przejście z 1 Gb na 10 G iz powrotem usuwa problem.

Umieram tu jednak, ponieważ nie można tego w wiarygodny sposób odtworzyć, a ChronoSync zawiesza się tak bardzo, gdy znikają udziały, że muszę wymusić ponowne uruchomienie za pomocą przycisku zasilania (wymuszenie wyjścia lub zabicie -9 rodzicielskiego procesu ChronoSync nie pracy), więc wyobrażam sobie, że winowajcą jest tutaj pewne zawieszenie procesu montowania.

High Sierra 10.13.3 (17D47)


Dodaj swoją wersję systemu do samego pytania i odpowiednio
otaguj

Następnym razem, gdy zdarzy ten incydent, zrobić netstat -I interfaceA netstat -A, a następnie spróbuj ifconfig interface down ; sleep 30 ; ifconfig interface upsprawdzić, czy nie jest to bezpieczniejsze i szybsze niż przy wyłączonym; na przycisku, który jest FS ciężkie obrażenia.
dan

Widziałem coś podobnego, ale na serwerach Windows - jeden z Ethernetem na płycie głównej, a drugi z czterema adapterami Ethernet, w których jeden port się zawiódł. W obu przypadkach wymiana wadliwego sprzętu rozwiązała problem. W twoim przypadku musiałbyś wymienić Port Board Niestety nie mogę przetestować, ponieważ nie mam Maca Pro, ale zgaduję, o co chodzi.
Allan

@ Allan, nie podejrzewam, że jest to zły port, ponieważ już w 2010 roku znalazłem kilka postów dotyczących dokładnie tego samego problemu. Nie wykluczyłbym jednak, że na port ma wpływ ciepło, ale tak naprawdę nie da się tego stwierdzić przy pomocy posiadanych przeze mnie urządzeń.
Shane Pseudoelvis Guthrie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.