ponownie przydzielić przestrzeń partycji odzyskiwania systemu do systemu głównego


1

Jestem bardzo nowa w jabłku, Spróbowałem sprawdzić odpowiedź, ale bałem się zepsuć więcej i luźnych danych, więc postanowiłem poprosić o dokładną odpowiedź tutaj.

Mam dysk twardy na moim Macu o pojemności 750 GB i postanowiłem podzielić go na 2 partycje, 450 i 300, ale potem usunąłem 300G, ale te 300 GB zostały teraz dodane do HD Boot Recovery HD i nie mogę go używać.

Dołączę zdjęcie przez terminal. Daj mi znać, jak mogę ponownie wykorzystać tę przestrzeń i dodać ją do dysku twardego systemu głównego.

enter image description here

enter image description here


Zrobiłem kopię zapasową systemu, a następnie sformatowałem partycję.
Melvin Jefferson

czy mogę po prostu połączyć je z zamówieniami przez terminal? zamiast formatu?
newhere

Nie można połączyć odzyskiwania z partycji Mac. Jest osobny, dzięki czemu możesz rozwiązać problem z komputerem Mac, jeśli chcesz go ponownie zainstalować, co polecam.
Melvin Jefferson

1
Dzięki Melvin za pomoc! Ale czy istnieje sposób na zmniejszenie rozmiaru odzyskiwania do pierwotnego rozmiaru około 700 MB-1 GB, a następnie połączenie pozostałego nieprzydzielonego miejsca z systemem głównym.
newhere

1
Czy jest jakiś sposób na zmianę rozmiaru odzyskiwania z powrotem na coś sensownego, więc mogę odzyskać pozostałą dodatkową przestrzeń?
newhere

Odpowiedzi:


1

Zrobiłem kopię zapasową systemu, a następnie sformatowałem partycję.

Nie można połączyć odzyskiwania z partycji Mac. Jest osobny, dzięki czemu możesz rozwiązać problem z komputerem Mac, jeśli chcesz go ponownie zainstalować, co polecam.

Jeśli chodzi o zmianę rozmiaru partycji rozruchowej MacOS na mniejszy rozmiar, możesz wypróbować tę poprawkę na podstawie tego pytania: https://superuser.com/a/985499/841637

Naprawić:

  1. Uruchom system operacyjny w normalny sposób.
  2. Otwórz terminal.
  3. Napraw dysk diskutil repairVolume /dev/disk0s3 (gdzie disk0s3 to twój wolumin)
  4. Sprawdź dysk diskutil verifyVolume /dev/disk0s3
  5. Zmień rozmiar partycji diskutil resizeVolume /dev/disk0s3 650M
  6. Uruchom tryb odzyskiwania
  7. Otwórz terminal, nie używaj Narzędzia dyskowego
  8. Zmień rozmiar rzeczywistego dysku diskutil resizeVolume /dev/disk0s2 200G (gdzie disk0s2 jest rzeczywistym dyskiem, którego rozmiar chcesz zmienić, 200G jest twoim   rozmiar)

Po prostu upewnij się, że nazwy woluminów dysku zastępują woluminy umieszczone na powyższej liście.

Sprawdź, czy jesteś w stanie to zrobić.


1
Dziękuję Ci bardzo! Pierwsza część była niezwykle pomocna, aby zmienić rozmiar odzyskiwania rozruchu na mały, a potem skończyło się na przydzieleniu 300 GB. ale nie mogłem tego zrobić, jak powiedziałeś (od punktu 6-8 powyżej), ale zrobiłem to przez normalny rozruch i używając narzędzia dyskowego, gdzie usunąłem nie przydzielone miejsce i dodałem je do mojego woluminu logicznego, a teraz mam wszystkie 750 GB jako moja główna pamięć systemowa i mogę uzyskać do niej dostęp. Dzięki jeszcze raz
newhere

Nie ma za co. Cieszę się, że udało ci się to załatwić.
Melvin Jefferson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.