Ten wzdęcie procesu jądra


2

Jest to prawdopodobnie pytanie, które najlepiej pasuje do forów wsparcia Apple, ale po zadaniu wariantów tego pytania bezskutecznie spróbuję tutaj.

Mam komputer Macintosh i7 Mac Mini z 2012/2013 2,3 GHz w / 16 GB, który w ciągu 4-5 lat miałem go (od czasu nowego) i działałem w 4 wersjach systemu OS X / MacOS pięknie i wydajnie. Z drugiej strony mam MacBooka Pro 13 "i7 z 2015 roku, który dwukrotnie przebudowałem system operacyjny od nowa i nadal jestem świnią (z tymi samymi aplikacjami) i jest nawiedzany przez wszechobecny proces jądra o pojemności 1-2 GB tajemnica, która prawie cały czas znajduje się na szczycie Monitora pamięci i procesora. Czytałem blogi na tym szczycie, polecając wyciągnięcie rozszerzeń jądra, ale szczerze mówiąc, nigdy nie próbowałem uzyskać tego wulgaryzmu, ponieważ nawet plakat tego bloga nawet to powiedział było w zasadzie czarną magią, a ty po prostu wybierałeś różne rzeczy bez rymu i powodu. KEXT były po prostu „tam i niepotrzebne” z „starszych platform” i podejmowanie zasobów. Brzmiało to dobrze, ale podejście wydawało się tak nie chcące, że nigdy nie dostałem się na pokład.

Zresztą zrezygnowałem z tego lata temu i prawie po prostu zaakceptowałem, że mój MacBook jest świnią i poradził sobie, ponieważ przynajmniej mój mini był szybki i czysty, i był przez całe życie. Tak było do wczoraj, kiedy jest to właściwie ta sama niechlujna świnia jak moja MBP. Jedyną rzeczą, która by się zmieniła, o której wiedziałem, była najnowsza aktualizacja. Dziwne jest to, że MBP działa w High Sierra, gdzie mój dotychczas solidny jak skała mini wciąż jest na Sierra, ale teraz mają tę samą nędzną wydajność. Nie mam pojęcia, czy ma to coś wspólnego z ostatnią burzą łatek Apply w ogóle popchnął, czy tylko ten ostatni, czy coś zupełnie innego, ale kiedy przyszedłem, aby znaleźć mój stary, ale niezawodny (i szybki) mini, ma teraz „ospa” Byłam bardzo zdruzgotana.

Czy ktokolwiek doszedł do sedna tego irytującego problemu z „procesem jądra”, w którym wydaje się, że wszystkie działania użytkownika na procesorze wydają się być mnożone z niewyjaśnionych powodów, które sprawiają, że komputer jest świnią dookoła? Zapytałem o to Apple i dostaję równowartość wzruszenia ramionami. Do tej pory zakładałem, że mój MBP jest tylko gorszą maszyną od mini, ponieważ pozostawał powolny i nieszczęśliwy nawet po pełnym sformatowaniu i ponownej instalacji, ale teraz, gdy mój mini jest zatruty, widzę, że jest to o wiele bardziej skomplikowane, ponieważ tydzień temu mini było bezbłędną maszyną, jak to było przez 4-5 lat (niesamowite dla komputera od tak dawna, tak) i teraz, dość nagle, bolesne w użyciu, a charakterystycznym znakiem jest ten przeklęty rozdęty proces jądra który spala prąd, nawet gdy komputer dosłownie nic nie robi.

Jeśli masz jakieś doświadczenie w egzekwowaniu tego konkretnego demona, byłbym bardzo zainteresowany tym, co masz do powiedzenia, ponieważ nawet nie wiem od czego zacząć. Od lat brałem udział w tej wyprawie i po prostu zrezygnowałem z założenia straty, ale rezygnacja z DWÓCH komputerów na raka jest po prostu niedopuszczalna. Aby zacząć od nowa, zaczynam od nowa i naprawdę nie cierpię nawet myśleć o spędzaniu tak dużo czasu na zadaniu głupca.

Z góry dziękuję.

Aktualizacja 1/31/18: Ponieważ ten problem jest bardzo starym problemem, który polega po prostu na wyrzuceniu brzydkiej głowy gdzieś, o czym nigdy nie myślałem, że tak, wydaje się, że istnieje wiele przykładów artykułów, które próbują rozwiązać ten problem. Chociaż nie przeczytałem niczego, co oferuje mi wiele na drodze do nowych informacji, to potwierdza, że ​​jest to w rzeczywistości znany problem, ale może to być objaw dowolnej liczby problemów. Jeden z nichnawet odwołuje się do artykułu na blogu, który wcześniej znalazłem na temat usuwania niepotrzebnych KEXTów Apple, które są szczątkowe / obciążające / problematyczne, ale powinieneś to zrobić na własne ryzyko. Nadal mam wrażenie, że „to nie może mieć racji” i „przesadzasz z tym” i że (1) dzieje się tu coś innego, co jest znacznie prostszym wyjaśnieniem, lub (2) istnieje głęboki problem wpływa to na samo jądro MacOS, które jest zbyt trudne do rozwiązania przez wzniosłych inżynierów, którzy odważą się dotknąć kodu jądra w Apple i zbyt rzadkie, aby warto było z nim zadzierać, dlatego pozostaje ignorowanym słoniem w czyimś pokoju. Naprawdę mam nadzieję, że to (1).

Ponadto sprawdziłem dane wyjściowe kextstati jedynymi zewnętrznymi pakietami KEXT są dla virtualboksa, z którego korzystam dłużej niż jestem właścicielem tego komputera i nie aktualizowałem go od lat (co, jak sądzę, może być dobrą lub złą rzeczą), więc chyba że zmiana ZOSTANIE SIĘ ZDARZYŁA w systemie MacOS, która nagle nie działa dobrze z tymi KEXT-ami, prawdopodobnie nie stanowi to problemu. Oczywiście nie wyklucza to, że problem dotyczy KEXT.

Wydaje mi się, że sprowadza się to do tego, że działania niezbędne do wyodrębnienia tego problemu są niezwykle czasochłonne, ponieważ wykonanie iteracyjnego rozwiązywania problemów zajmie kilka dni, aby zidentyfikować problem. Wynika to częściowo z tego, że sam problem jest mglisty - niektórzy mogą powiedzieć subiektywnie - więc z punktu widzenia kontroli jakości nie ma testu na tak / nie.

Wydaje mi się, że zawsze mogłem go po prostu shitcanować i zacząć od nowej instalacji na sformatowanym dysku twardym, ale potem tajemnica pozostaje i na podstawie poprzednich doświadczeń na moim MacBooku Pro spodziewałbym się, że problem i tak powróci. Jedynym sposobem zabezpieczenia się przed tym byłoby przywrócenie porządku i rutynowe uruchamianie z USB oraz wykonywanie dd if=/dev/diskWhatever of=/Path/to/enormous/amounts/of/backup/space, co najważniejsze, przed i po jakichkolwiek aktualizacjach systemu. To oczywiście byłoby niezwykle żmudne i w tym momencie poddałbym się, mówiąc wystarczająco dużo, i uruchomiłem Linuksa.

Zaktualizuj 3/5/18 Wiem, że zbliża się to do zamknięcia, ale mam jeszcze jeden interesujący raport. Skończyło się na smażeniu dysku SSP MBP 13 ”, kiedy wylałem wodę na klawiaturę i kazałem mu nadmuchać baterie na dziesięciocentymetrową maszynę Apple, i to w zasadzie dostało darmową tablicę, ekran (było wycofanie) i SSD, który był w ramach gwarancji jest to w zasadzie nowy komputer. Przywróciłem TM na nowy, pusty dysk SSD (który przywraca maszynę do tego samego stanu co ostatnia kopia zapasowa, brodawki i wszystko) i jest super szybki z procesem jądra i menedżerem Window_manager działającym na cichych poziomach, więc jestem pewien, że problemem był cały czas sprzęt. Oznacza to, że mój mini może cierpieć z powodu jakiegoś sprzętowego smutku, ale może nie. Odbuduję to i zobaczę. Nigdy nie było, odkąd kupiłem go 5 lat temu (zawsze „uaktualniałem”), więc prawdopodobnie jest to spowodowane!


1
Zasadniczo kernel_task jest „matką” wszystkich procesów. Korzystanie z kilku GB pamięci RAM nie jest niczym niezwykłym, więc nie ma nic do „naprawienia”. Jeśli używa również dużo procesora, ponad 100% do 500 lub 600%, próbuje ochłodzić komputer Mac, zmuszając prędkość wentylatora do reagowania na [faktycznie fałszywy] procesor.
Tetsujin

Zdaję sobie sprawę z funkcji kernel_process we wszystkich jej wcieleniach w systemach operacyjnych opartych na * nix. Jednak mój mini przeszedł prawie 5 lat i 4 aktualizacje systemu operacyjnego, zachowując doskonałą wydajność i bez tego procesu dominującego w tabeli procesów. Ponieważ wydajność mini zmieniła się z „zaskakująco responsywnej” na „boleśnie powolną” dosłownie z dnia na dzień, co bezpośrednio odpowiada procesowi kernel_process dominującemu w mojej tabeli procesów z wykorzystaniem procesora i pamięci oraz że to samo zjawisko występuje na moim MBP, muszę stwierdzić, że to prawdziwy problem . Moje pytanie brzmi, jak mogę to złagodzić.
Darf Nader

Czy uważasz, że możesz mieć problem sprzętowy z wentylatorami procesora lub podobnym?
jksoegaard

Nie wiem, czy masz doświadczenie w programowaniu (jeśli w ogóle), ale najlepszym sposobem na debugowanie tego, aby uzyskać odpowiedź, jest profilowanie jądra za pomocą kgmon, aby zobaczyć, co dokładnie robi z całym tym czasem procesora. Oczywiście stwarza to pewne problemy dla zwykłego użytkownika, ponieważ możesz rozwiązać swój problem, po prostu zastępując jądro samodzielnie zbudowanym (jak wspomniałeś, że może to być po prostu spowodowane punktowym zwolnieniem jądra). Możesz rozważyć użycie drugiej maszyny do debugowania jądra z gdb - co jakiś czas psuje się, aby zobaczyć, co robi.
jksoegaard

Jeśli chodzi o rozszerzenia jądra - nie jestem pewien, czy wiesz, że możesz po prostu tymczasowo przenieść rozszerzenia jądra, aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem, i przenieść je z powrotem, jeśli tak nie jest. Aby mieć absolutną pewność, wystarczy zrestartować komputer. Możesz nawet rozładować je w czasie wykonywania, jeśli absolutnie nie chcesz restartować (tj. Do testowania z usunięciem rozszerzeń jądra VirtualBox z pamięci).
jksoegaard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.