Apple TV nie może przesyłać strumieniowo wideo; nie ma problemu na iPadzie / iPhonie w tej samej sieci


1

Mam telewizor Apple czwartej generacji korzystający z systemu tvOS 11.2. Przez ostatni tydzień nie mogłem oglądać na nim Netflix / Hulu / innych źródeł wideo przesyłanych strumieniowo; Mogę otworzyć aplikację dla dowolnej usługi, ale jeśli spróbuję obejrzeć program, albo się nie ładuje, albo ładuje, ale nie jest w stanie odtworzyć więcej niż kilka sekund / minut.

Jestem w stanie odtworzyć ten sam film na iPadzie lub iPhonie bez problemu, tak szybko, jak bym się spodziewał (bez buforowania), a moja aplikacja do testowania prędkości pokazuje 70 Mb / s, co wydaje się wystarczająco szybkie. IPad i Apple TV są podłączone do tego samego routera Wi-Fi, o ile mogę powiedzieć (to Eero, z których mam dwa w domu, ale Eero przynajmniej myśli, że oba są połączone z dolnym piętrem, ponieważ powinno być).

Próbowałem podstaw - przede wszystkim restartowania Apple TV - ale to wcale nie pomaga. Odtworzyłem również sieć WiFi.

Czy istnieje prawdopodobna potencjalna przyczyna tego? Jakieś dodatkowe kroki rozwiązywania problemów, które powinienem wypróbować przed rozważeniem, czy to możliwe, że sprzęt? Rozważyłem przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowną instalację systemu operacyjnego od zera, ale nie jest dla mnie jasne, co by to koniecznie osiągnęło, chyba że sama sieć jest wadliwa (ponieważ nie jest odizolowana tylko od jednej aplikacji).

Nie powiedzie się również, jeśli I AirPlay przesyła strumieniowo do AppleTV z iPada, chociaż, o ile mogę stwierdzić, nie wydaje się, aby faktycznie przesyłać strumieniowo z iPada bezpośrednio, gdy korzystam z AirPlay Netflix / etc.


Myślę, że eero ma port Ethernet. Czy możesz podłączyć go do ATV? Nadal będziesz korzystać z tego samego Wi-Fi (chyba że to eero jest również podłączone do Twojego modemu), ale ATV użyje protokołu Ethernet, a nie Wi-Fi. Pomoże to w debugowaniu, jeśli jest to wifi ATV. Jeśli nadal zawiedzie, nie wiesz, czy to ATV, czy coś innego w sieci, ale jest to jedna zmienna, którą łatwo zbadać. Czy możesz zabrać ATV do domu znajomego i tam wypróbować? To wyeliminuje całą sieć. Jeśli nadal tam zawiedzie, oznacza to ATV lub konfigurację sieci.
jimtut

@jimtut Dzięki za sugestie. Jeśli to się powtórzy, spróbuję to zrobić; to zdecydowanie dobry pomysł. Miałem nadzieję, że to znany problem ... i cieszę się, że twardy reset zakończył się jego rozwiązaniem.
Joe

Odpowiedzi:


1

Rozwiązaniem było w tym przypadku odłączenie / ponowne podłączenie, które działało, podczas gdy miękki reset (w Ustawienia-> Uruchom ponownie) nie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.