Czy asystent migracji jest tym warty?


2

Właśnie dostałem nowy MBP i właśnie spróbowałem użyć Asystenta migracji. Nie zrobiłem tego, kiedy po raz pierwszy włączyłem maszynę, ponieważ (słusznie) spodziewałem się, że będzie ona bardzo długa.

Naprawdę wszystko, co chcę zrobić, to skopiować wszystkie moje pliki użytkownika i bibliotekę iTunes. MA w ogóle tego nie robi.

  1. Chce odtworzyć całe konto, albo nadpisując to, które utworzyłem przy pierwszym uruchomieniu, albo skopiuj stare konto na nowe. Nie chcę tego robić.
  2. Wydaje się, że nie ma dużego wyboru w tym, co zostanie skopiowane. Niektóre elementy są niejasne (jak „inne pliki”) i wydaje się, że nie ma sposobu, aby zobaczyć szczegóły.

Czy lepiej będzie używać rsync i znaleźć sposób na zaimportowanie biblioteki iTunes?


2
Lepiej byłoby to zrobić przy pierwszej instalacji ... coś, co odkryłem przy pierwszym użyciu. Można zezwolić mu na utworzenie drugiego użytkownika, a następnie na dodanie kont i danych, ale zależy to od tego, ile pracy wykonałeś przy nowej konfiguracji, co do wykonalności. Na szczęście, zrobiłem to, zanim nowa maszyna wykonała jakąkolwiek pracę.
Tetsujin

1
Na koniec trzymam się rsync. Skopiowałem bibliotekę iTunes za pomocą dysku sieciowego, ale było to dość wolne. Nie pomaga to, że nie kupiłem jeszcze adaptera USB-C na Ethernet, aby przyspieszyć duże transfery. Chciałem przeinstalować prawie każdą aplikację, więc to tylko dane, które chciałem skopiować, a MA nie pokazuje wystarczającej ilości informacji, aby zrobić to dobrze.
Paul Floyd
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.